Nedir bu kargo firmalarindan cektigimiz?

xDerinMavix

Nirvana
Pro Üye
5 Mayıs 2013
33.825
41.247
Merhaba arkadaslar.
Bu kargo firmalari gercekten insani cileden cikariyor.

Bebegime dun mama siparis ettim. Bugun elimde olacakti guya...

Neyse internetten takip ediyorum. Saat 12.16'da subeye ulasti diye gorundu kendi sitelerinde. Esime dagitima cikmadan git al. Dagitima cikip gelmezse araya pazar gunu girecek mamamiz bu geceyi cikarmaz dedim.
Neyse esim saat 13.00 civarinda gitti ve sitede subede gorunmesine ragmen oradaki calisan ulasmadigini soylemis ve yarim saat sonra gelin demis. Esim de calisiyor yarim saat arayla oraya gidip gelemez.
Rica etmis gelince arar misiniz pakette bebegin mamasi var bugun almamiz lazim kargoyu diye. Calisan tamam demis. Tabi ne arayan var ne soran.
Internetten baktim calisma saatleri 14.00 15.00 15.30 diye farkli farkli yaziyor.
Esim aradi kargo eve geldi mi diye hayir dedim. Neyse tekrardan gittiginde subenin kapali oldugunu gormus.
Ben bu duruma hic ama hic sasirmadim tabi ki ama esim inanilmaz sinirlendi.
Simdi kargoda 3 paket 800 gramlik mamamiz olmasina ragmen tekrar mama almamiz gerekiyor cunku yetmeyecek bize.

Kargonun musteri hizmetlerini aradim az once. Yapilabilecek bir sey olmadigini soylediler.

Size sorum bu durumu sikayet edebilir miyim? Onlarin getirmesi gereken kargoyu almak icin ayaklarina gidiyoruz ama internet sitelerinde subede gorundugu halde gelmedigini iddia edip insanlari madur ediyorlar. Yapilabilecek bir sey var midir sinirim cok bozuldu...

Hiçbir şey yapamazsınız.
Hele yurtiçiyse hiç hiçbir şey yapamazsınız.
Sinir harbi yaşadığınızla kalırsınız.

Bir siz değilsiniz ki, adamlar çıldırtma konusunda çok tecrübeli.

Kesinlikle benim şikayettlerimden bıkıp adamı işten çıkardılar ama sonunda :KK70:

Şikayet edebilirsiniz tabi ki genel müdürlük ve şikayet vara yazın. Lakin genel müdüdrlük konusunda üstüne düşün çünkü benim başıma geldi şikayet kaydını aldık deyip beni kandırmışlar tekrar arayıp sorduğumda böyle bi şimayet kaydı yok dediler şok oldum. Ben de yurtiçiyle çok uğraştım. Evde olduğum halde evde yok deyip getirmediler defalarca. Artık yurtiçi varsa işin içinde asla alışveriş etmiyorum.

Şikayet edin ne olduğunu tek tek yazın yurtiçi kargomu bunu yapan genelde onlar öyle oluyor ben artık şikayet etmekten bıkmıştım

Yurtici degil Mng kargo. Yurtici ile ilgili ben sorun yasamadim hic.

Hiçbir şey yapamazsınız.
Hele yurtiçiyse hiç hiçbir şey yapamazsınız.
Sinir harbi yaşadığınızla kalırsınız.

Bir siz değilsiniz ki, adamlar çıldırtma konusunda çok tecrübeli.

O sirketle sorun yasamadim ama bircok sirketle surekli sorun yasiyorum malesef iyice sinirlendim artik.

Şikayet edebilirsiniz tabi ki genel müdürlük ve şikayet vara yazın. Lakin genel müdüdrlük konusunda üstüne düşün çünkü benim başıma geldi şikayet kaydını aldık deyip beni kandırmışlar tekrar arayıp sorduğumda böyle bi şimayet kaydı yok dediler şok oldum. Ben de yurtiçiyle çok uğraştım. Evde olduğum halde evde yok deyip getirmediler defalarca. Artık yurtiçi varsa işin içinde asla alışveriş etmiyorum.

Her seyi kilifina uyduruyorlar aynen.
Dediginiz gibi iki yere de sikayet yazicam.

Sikayetlik bir durum yok subeden teslim olarak gondermelerini isteseydiniz keske.Yoksa kargonuz gec gelmis olmuyor normal rutininde isliyor mama olmasi onlari ilgilendirmez keske bebeginizin mamasini hesaplayarak daha erken alsaydiniz.

Buradaki mesele kargoda mama olmasi degil. Sizi ariyacaz deyip aramamalari.

Sikayetim var a yazin. Cok ilgileniyorlar. Bana 850 liralik saatim gelmedigi icin 1200 liralik bir saati 1 gun sonra hediye yolladilar. Ama baya ugrastim. Telefonda yaptigim atarin giderin haddi hesabi yok. Sitede teslim edildi gozukuyor..sadece danismak icin aradim. Nerde saatim falan da demedim. Adam bir kustah... ben de ugrastim durdum....

Ama bebek mamasini bir daha boyle riske atmayin bence. Yani kiyafet alinir olur. 1 haftalik mama vardir olur. Ama bu sekilde bebek mamasi almak bana gore degil

ben başka bir şeye değinmek istiyorum
bebk maması gibi hayati bir şeyi görmeden almamalısınız ve bence eczaneden alınmalı
eski ürün mü yeni ürün mü m
skt geçmiş mi vs. ben güvenemezdim
ayrıca kargoda hangi şartlarda geliyor belki yolda gelirken bozulacak

Merhaba arkadaslar.
Bu kargo firmalari gercekten insani cileden cikariyor.

Bebegime dun mama siparis ettim. Bugun elimde olacakti guya...

Neyse internetten takip ediyorum. Saat 12.16'da subeye ulasti diye gorundu kendi sitelerinde. Esime dagitima cikmadan git al. Dagitima cikip gelmezse araya pazar gunu girecek mamamiz bu geceyi cikarmaz dedim.
Neyse esim saat 13.00 civarinda gitti ve sitede subede gorunmesine ragmen oradaki calisan ulasmadigini soylemis ve yarim saat sonra gelin demis. Esim de calisiyor yarim saat arayla oraya gidip gelemez.
Rica etmis gelince arar misiniz pakette bebegin mamasi var bugun almamiz lazim kargoyu diye. Calisan tamam demis. Tabi ne arayan var ne soran.
Internetten baktim calisma saatleri 14.00 15.00 15.30 diye farkli farkli yaziyor.
Esim aradi kargo eve geldi mi diye hayir dedim. Neyse tekrardan gittiginde subenin kapali oldugunu gormus.
Ben bu duruma hic ama hic sasirmadim tabi ki ama esim inanilmaz sinirlendi.
Simdi kargoda 3 paket 800 gramlik mamamiz olmasina ragmen tekrar mama almamiz gerekiyor cunku yetmeyecek bize.

Kargonun musteri hizmetlerini aradim az once. Yapilabilecek bir sey olmadigini soylediler.

Size sorum bu durumu sikayet edebilir miyim? Onlarin getirmesi gereken kargoyu almak icin ayaklarina gidiyoruz ama internet sitelerinde subede gorundugu halde gelmedigini iddia edip insanlari madur ediyorlar. Yapilabilecek bir sey var midir sinirim cok bozuldu...

İnanın bugune kadar hiçbir kargom problemsiz elime ulaşmadı. Hep bir çaba sarfetmemle aramamla gidip bakmamla aldım. En nefret ettiğim şeylerden biri bu kargo şirketleri. Bir dönem kız kardeşim Mng kargo da çalışmıştı . Bimere yapılan şikayetlerle hemen ilgilenip şubenin didik didik araştırıldığını söylemişti. Bimere bi şikayette bulunun.

Malesef öyle oluyor o yüzden kıtı kıtına sipariş vermemek gerek. Kedimin maması bitmeden 1-2 hafta önceden sipariş ederim ben kimseylede ugrasmam.

Sikayetim var a yazin. Cok ilgileniyorlar. Bana 850 liralik saatim gelmedigi icin 1200 liralik bir saati 1 gun sonra hediye yolladilar. Ama baya ugrastim. Telefonda yaptigim atarin giderin haddi hesabi yok. Sitede teslim edildi gozukuyor..sadece danismak icin aradim. Nerde saatim falan da demedim. Adam bir kustah... ben de ugrastim durdum....

Ama bebek mamasini bir daha boyle riske atmayin bence. Yani kiyafet alinir olur. 1 haftalik mama vardir olur. Ama bu sekilde bebek mamasi almak bana gore degil

Aslinda son ana birakmak benim de huyum degildir.
Hesapt para olmadigi icin siparis veremedim. Bebek kucuk oldugu icin gidip hesaba para da yatiramadim. Esim yatirdi son ana kaldi.

ben başka bir şeye değinmek istiyorum
bebk maması gibi hayati bir şeyi görmeden almamalısınız ve bence eczaneden alınmalı
eski ürün mü yeni ürün mü m
skt geçmiş mi vs. ben güvenemezdim
ayrıca kargoda hangi şartlarda geliyor belki yolda gelirken bozulacak

Internetten siparis verdigim yer de bir eczane. Bir sikayetiniz olursa iade alip uretici firmaya incelenmesi icin gonderiyorlar yoksa ben de kolay kolay guvenmem.
Ama kargo tasima sartlari konusunda haklisiniz. Bir daha siparis vermeyi dusunmuyorum ben de.

İnanın bugune kadar hiçbir kargom problemsiz elime ulaşmadı. Hep bir çaba sarfetmemle aramamla gidip bakmamla aldım. En nefret ettiğim şeylerden biri bu kargo şirketleri. Bir dönem kız kardeşim Mng kargo da çalışmıştı . Bimere yapılan şikayetlerle hemen ilgilenip şubenin didik didik araştırıldığını söylemişti. Bimere bi şikayette bulunun.

Haklisiniz. Neredeyse tum kargo firmalarinda bu sorunlar var malesef. Insani krize sokuyorlar. Eve geldik bulamadik dediler bir oncekinde. Ama ne kapida kagit var ne mesaj gelmis. Iade etmeye kalkmislar. Aramasam haberim olmadan geri gidecek.
Bimer'e bir bakayim.

ben de sinir oluyorum.kargo sirketlerine. hangi firmaydi. gecen bize de kargo gelecekti..internette dagitima gelecek diye gozukurken sonra iade diye gozuktu. tum gun eve gelen giden olmadi tabi. Kagit vs de birakilmadi. esim subeden aldi. sonra sikayet etti ordaki gorevliye. ayni urunun ek bir seyi gelecekti 2. ye eve geldi. istedikleri zaman getiriyorlar istemedikleri zaman evde bulamadik gibi davraniyorlar hiç dolasmadan

ben de sinir oluyorum.kargo sirketlerine. hangi firmaydi. gecen bize de kargo gelecekti..internette dagitima gelecek diye gozukurken sonra iade diye gozuktu. tum gun eve gelen giden olmadi tabi. Kagit vs de birakilmadi. esim subeden aldi. sonra sikayet etti ordaki gorevliye. ayni urunun ek bir seyi gelecekti 2. ye eve geldi. istedikleri zaman getiriyorlar istemedikleri zaman evde bulamadik gibi davraniyorlar hiç dolasmadan

Zaten gelseler not birakiyorlar. Not yoksa bilin ki gelmeden geldik diye salliyorlar.
Ayni durumu yasadim esim gidip subeden aldi iade diye gozukuyordu.
Mng kargo malesef.

ay bende bıktım sırf su kargo yüzünden internetten alışverış yapamaz hale geldim

Ben de artik kriz gecirmeyi goze aldigimda internet alisverisi yapiyorum. Anlasmali olduklari kargo firmasina bakmadan siparis vermiycem artik.

Yurtiçi kargodan nefret ediyorum.. Gelirler kapıya zile basmadan not bırakırlar.. Yalan yere.. Ararsın yok derler.. Şubeden teslim kargo şubeye gelir aramazlar.. Yurtiçi kargo iğrençtir.. Mng ile hiç kargo yollayıp almadım.. Ama sürat ve aras bu iki kargoya göre daha iyi geldi bana.. Zamanında geliyo.. Daha hiç şaşmadılar bu zamana kadar.. Eğer seçeneklerde yurtiçi kargo varsa koşarak uzaklaşın da onu diyeyim yani..

Yurtiçi kargodan nefret ediyorum.. Gelirler kapıya zile basmadan not bırakırlar.. Yalan yere.. Ararsın yok derler.. Şubeden teslim kargo şubeye gelir aramazlar.. Yurtiçi kargo iğrençtir.. Mng ile hiç kargo yollayıp almadım.. Ama sürat ve aras bu iki kargoya göre daha iyi geldi bana.. Zamanında geliyo.. Daha hiç şaşmadılar bu zamana kadar.. Eğer seçeneklerde yurtiçi kargo varsa koşarak uzaklaşın da onu diyeyim yani..

Sanirim subeye gore farklilik gosteriyor.
Ben burada Yurtici kargo ile gic sorun yasamadim.
Cumartesi gunu aksam uzeri kargo teslimi yaptiklarini bilirim.
Ama Mng ile de Aras ile de cok sorun yasadim. Daha gecenlerde Aras Kargo'yu sikayet ettim.

Sanirim subeye gore farklilik gosteriyor.
Ben burada Yurtici kargo ile gic sorun yasamadim.
Cumartesi gunu aksam uzeri kargo teslimi yaptiklarini bilirim.
Ama Mng ile de Aras ile de cok sorun yasadim. Daha gecenlerde Aras Kargo'yu sikayet ettim.
Emin olun yurtiçinden şikayet arasınkinden daha fazladır:) neyse bari bebişinizin mamasını neden internetten alıyorsunuz onu merak ettim.. Fiyat olarak uyguna mı geliyor? Tamamen merak yanlış anlamayın:)

Emin olun yurtiçinden şikayet arasınkinden daha fazladır:) neyse bari bebişinizin mamasını neden internetten alıyorsunuz onu merak ettim.. Fiyat olarak uyguna mı geliyor? Tamamen merak yanlış anlamayın:)

Dogrudur ama bulundugum yer itibari ile burdaki subeden memnunum farklilik gosteriyor sanirim her yerde.
Evet toplu olarak aliyorum ve daha uyguna geliyor. Ve aldigim yerde bir eczanenin sanal magazasi. Yine eczane yani :)

X