Gebeliğe Hazırlık Neden herkes hamile 😭 neden olmuyo

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Öyle dolmuşum öyle iyi anlıyorum ki topiği ağlaya ağlaya okudum bende evleneli 4 yıl olacak 3 yıldır yemediğim ot girmediğim şekil kalmadı 1 yıl önce de kimyasal gebelik geçirdim bu ay sonu aşılama deniyicez ama umudumu kaybetmiş gibiyim tabi ki isyan değil bugünümüze sağlığımıza şükürler olsun ama bi yerden sonra hiçbir imaya söze tahammül kalmıyor bu şekilde eksik dua olacak diye dua etmeye de korkuyorum Allah’ım tez zamanda biz dardakilere sağlıklı hayırlı bebişler versin
Suan benim de moralim o kadar bozuk ki anlatamam üstünde sanki ağırlık var ..☹️☹️ Maalesef hersey istediğimiz gibi değil mesela korunmayı bırakalı hemen olur sandık ama olmadı ... olur mu olmaz mı onu da bilmiyoruz tabi tek elden gelen dua etmek ve beklemek ama ona bile insanın gücü kalmıyor 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Rabbim tez zaman da nasip etsin inşallahh 🤲🤲🤲🤲

Kızlar ovülasyon testi yapıyorum ilk defa. Adetim bittikten 5 gün sonra başlayabildim hala devam ediyorum yapmaya . Döngüm 28 gün. Beklenen adet tarihime 12 gün var daha. Testi yaptığımda koyuydu ama tam koyu değil ve sonradan açılmaya başladı. Fotoğrafları atıyorum bilen biri yorumlayabilir mi

Eklentiler

• 20191215_172534.jpg
    20191215_172534.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 37
  • 20191215_172330.jpg
    20191215_172330.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar ovülasyon testi yapıyorum ilk defa. Adetim bittikten 5 gün sonra başlayabildim hala devam ediyorum yapmaya . Döngüm 28 gün. Beklenen adet tarihime 12 gün var daha. Testi yaptığımda koyuydu ama tam koyu değil ve sonradan açılmaya başladı. Fotoğrafları atıyorum bilen biri yorumlayabilir mi
Canım sanırım 10 11 12 yumurtlama tarihin ve erken yumurta çatlama olmuş değerlendirdiyseniz iyi .. yine de yapmaya devam et tekrar olabilir bazen iki defa yumurta olgunlasıyorr ya

Suan benim de moralim o kadar bozuk ki anlatamam üstünde sanki ağırlık var ..☹☹ Maalesef hersey istediğimiz gibi değil mesela korunmayı bırakalı hemen olur sandık ama olmadı ... olur mu olmaz mı onu da bilmiyoruz tabi tek elden gelen dua etmek ve beklemek ama ona bile insanın gücü kalmıyor 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Rabbim tez zaman da nasip etsin inşallahh 🤲🤲🤲🤲

amiinnn inşallah :dua: sağdan soldan duyardık şunların çocuğu olmuyormuş diye üzülür geçerdim insanın kendi başına da gelebileceği hiç aklına gelmiyor ki :KK61:

10 ve 11lerde en koyu sanırım o günlerde yumurtlama gerçekleşmiş değerlendirebildiniz mi?

Canım sanırım 10 11 12 yumurtlama tarihin ve erken yumurta çatlama olmuş değerlendirdiyseniz iyi .. yine de yapmaya devam et tekrar olabilir bazen iki defa yumurta olgunlasıyorr ya
Değerlendirdim 😊 devam edicem kesinlikle bugün de yaptım. İnşallah tutar 🤗

Evet 😊 testin sağına işaret koyduklarım değerlendirdiğim günler

tutmuştur inşallah gerek kalmaz ama aklınızda bulunsun bu testlerden sonuç alamazsanız kadın doğum doktoruna da yumurta takibi yaptırabiliyorsunuz hatta gerekirse yumurta yeteri kadar büyüdüğünde çatlama iğnesi veriyor 36 saat sonra birliktelikle normal yolla gebelik ihtimalini artırıyorlar

tutmuştur inşallah gerek kalmaz ama aklınızda bulunsun bu testlerden sonuç alamazsanız kadın doğum doktoruna da yumurta takibi yaptırabiliyorsunuz hatta gerekirse yumurta yeteri kadar büyüdüğünde çatlama iğnesi veriyor 36 saat sonra birliktelikle normal yolla gebelik ihtimalini artırıyorlar
Kullandım canım yumurtlama ve çatlamada sıkıntı olmadığı için doktora biraz ara vermek istedim

Bunu sakın kendini avutmak gibi düşünme etraf hep böyle görsede.

Kuş besleyen bi kadın vardı işte çocuk olmadı ya oda böyle avundu derlerdi... çocuğu olunca kuş beslemek isteyemezmiş gibi.

Hayat çocuktan annelikten ibaret değil.
İçinden bişeyler yapmak gelsin hep bu isteğin körelmesine izin verme.

@Lices_s dimi lices :)

benimde muhabbet kuşum var 3 yaş diyecek 50den fazla kelime biliyor hatta cümle kuruyor gerçekten evimizin neşesi avuntu oldu daha yüzüme diyeni denk gelmedi ama büyük ihtimalle bana da arkamdan aynısını söylüyorlardır :KK14:

amiinnn inşallah :dua: sağdan soldan duyardık şunların çocuğu olmuyormuş diye üzülür geçerdim insanın kendi başına da gelebileceği hiç aklına gelmiyor ki :KK61:
Öyle ya insan yarın ne olacağı bilmiyor maalesef bakalım inşallah nasip olur ya 🤲🤲🤲

3 çocuğum var allah bağışlarsa 1 sene arayla evlendik ablamla. Her hamileliğimi birlikte öğrendik birlikte ağladık.

Neler yaşadı çok iyi biliyorum hiç kolay değil.

Kimyasal gebelik gerçekleşebilen bir gebelik durumu olduğundan o bile bir umut olurdu biliyomusun?

Hiç sıkmayın canınızı allah ol dedi mi olur vardır herşeyde bir hayır.

Aklınızdan çıkmaz asla ama mutlaka kafa dağıtıcak odaklanıcak bişeylerle uğraşmak lazım kendinimizi dinlememek için.
Maşallahh cnm öyle vallah ama İşte bazen kendini tükenmiş gibi hissediyorsun bakalım elbet nasip olur 🤲🤲 bir papağanım vardı ama kaçtı kafesinden ondan sonra hayvan da beslemedim ☹️☹️

Maşallahh cnm öyle vallah ama İşte bazen kendini tükenmiş gibi hissediyorsun bakalım elbet nasip olur 🤲🤲 bir papağanım vardı ama kaçtı kafesinden ondan sonra hayvan da beslemedim ☹☹

öyle çok seviyorum ki bi o kadar korkuyorum kuşa bişey olsa naparım diye aklım çıkıyor eşim kuşla bu kadar ilgileniyosun hayvanı insanlaştırdın dile getirdin çocuk olduğunda ona ne yapcan düşünemiyorum diyor milletin içinde görmemişlik yapmayacağım kesin:KK48:

öyle çok seviyorum ki bi o kadar korkuyorum kuşa bişey olsa naparım diye aklım çıkıyor eşim kuşla bu kadar ilgileniyosun hayvanı insanlaştırdın dile getirdin çocuk olduğunda ona ne yapcan düşünemiyorum diyor milletin içinde görmemişlik yapmayacağım kesin:KK48:
Bnde çok seviyordum adı da Behlül dü sarı renki cok tatlıydı yavruşum ama maalesef kaçtı 2 yıl sonra 😫😫

Kızlar, kader arkadaslarım umudunuzu kaybetmeyin agustosta kürtaj olmıstım o gınden bugune ne hamıle haberleri aldım, ne bebekler hayrlamaya gıttım bir bilseniz. Artık kendımı ocaktan sonra hsg subat gıbı de ovulasyon testi alırım olmazsa da ıkı kısılık bır ailemiz olur diyordum ki adete 4 gun kala silik çizgi gördm yarın adet günüm tekrar yapacagım. Saglıklı mı ilerler bır sorun yıne cıkar mı bilmiyorm ama tevekkülmüş caresi onu biliyorum gecen ay benı cok ıyı tanıyan bir arkadasım doguma gırerken tek benı gecırmiş içinden o dar zamanında bana bebek dilemiş cok mutlu oldum, ıkı hafta oncesınde de rüyamda onun bebegini kendi bebegim mıs gibi emzirdm. Rabbım hepimize hayırlı kapılar acsın dilerim Allahtan kımsenın kucagını bos koymasın 🥰

X