Neden evlilik

o da gülümsüyodu sanki...mutlu gibi bir ifade vardı yüzünde...göz kapakları gülümsüyordu sanki... ruhları şad olsun...
Bu ışıkları kim kapattı sözü içime verdi ? Hastamıydı ? Kaç yaşlarındaydı ? O sözü sarfettikten ne kadar sonra , asli yurduna intikal etti

Bu ışıkları kim kapattı sözü içime verdi ? Hastamıydı ? Kaç yaşlarındaydı ? O sözü sarfettikten ne kadar sonra , asli yurduna intikal etti

dogrulmak istemiş..dogrultmuşlar...sırtını yaslamış...bana bisey oluyo ışıkları kim kapadı demiş ve ruhunu teslim etmiş...orta yaş...ince hastalıktan...daglara taşlara ırak..

Hiç bir erkeğe evlilik gözüyle bakamıyorum , mesela hoşlanıyorum , konuşmak sohbet etmek hoşuma gidiyor , güzel hayal kuruyorum , evlilik hayaline geldimi ? Yakışıklı ama boş beyinli , yada cimri , çapkın , sorumsuz , görgüsüz ! Güzel bi aşk yaşanır evlenilmez diyorum . Öyle dediğime bakmayın kendime yakıştırıp flörtte edemiyorum . Evlilik bana tırsınç geliyor , 30 sene aynı adamlamı sevişeceğim? Gün gelir sıkılırsam , olaki başka birinden hoşlandım ? Seda sayan gibi boşanıp duracakmıyız :/ bir evin içinde erkek hayali bana zul , yük gibi geliyor ,hergün yemek hazırlamak , yatağını toplamak , duşu yıkamak , tuvalet kokusu ! Mıç mıç her dakika .. Ama çocuk sahibi olmak aile olmakta istiyorum .30 tane kediyle hasır şapkayla yaşamak hedeflerimde yok . Sperm bankasından çocuk sahibi olmak ! Çocuk babasını sorsa arasa . Niye ben normal kızlar gibi düşünüp aşık olamıyorum /: neden ? Hem pastam dursun hem karnım doysun , deveyide gütmek istemiyorum diyardanda gitmek , napcam ben .

ben de asla evlenmem ama çocuk istiyorum diyenlerdendim... a ne hoş sohbet dediğim kişilere 1 hafta bile tahammül edemedim o 20li yaşlarda. sonra kendim gibi biriyle tanıştım,o da evlenmeyi asla düşünmüyor... oo herşey iyi hoş :) 7 yıl beraberliği ardından 6 yıllık evliyiz şuanda...

aynı alyansı bile seçemeyip farklı alyanslar takan bir çiftiz üstelik :)

ama biz evliliğimizi kurallara göre yaşamdaık. canım yemek yapmak istemiyor mu, yapmıyorum... arkadaşlarıyla mı çıkmak istiyor, çıkıyor ve arayıp dırdır etmiyorum... buluştuğumuz ortak noktaların tadını çıkarıyoruz biz. dedik ki, hayat bir yol, evlilik o yolda bir araba ve ikimiz aynı arabada farklı koltuklarda yolculuk ediyoruz o yolda... birbirimizin koltuğuna müdahale etmeden de o arabada o yolculuğa devam edebiliriz :) bence şimdilik gayet de iyi gidiyoruz. sen de hayata aynı pencereden bakan birini bulduğunda, bunların hiçbirini düşünmeyeceksin.

ben de asla evlenmem ama çocuk istiyorum diyenlerdendim... a ne hoş sohbet dediğim kişilere 1 hafta bile tahammül edemedim o 20li yaşlarda. sonra kendim gibi biriyle tanıştım,o da evlenmeyi asla düşünmüyor... oo herşey iyi hoş :) 7 yıl beraberliği ardından 6 yıllık evliyiz şuanda...

aynı alyansı bile seçemeyip farklı alyanslar takan bir çiftiz üstelik :)

ama biz evliliğimizi kurallara göre yaşamdaık. canım yemek yapmak istemiyor mu, yapmıyorum... arkadaşlarıyla mı çıkmak istiyor, çıkıyor ve arayıp dırdır etmiyorum... buluştuğumuz ortak noktaların tadını çıkarıyoruz biz. dedik ki, hayat bir yol, evlilik o yolda bir araba ve ikimiz aynı arabada farklı koltuklarda yolculuk ediyoruz o yolda... birbirimizin koltuğuna müdahale etmeden de o arabada o yolculuğa devam edebiliriz :) bence şimdilik gayet de iyi gidiyoruz. sen de hayata aynı pencereden bakan birini bulduğunda, bunların hiçbirini düşünmeyeceksin.
darısı benım basıma :nazar:

sana bırsey sorucam evlılıge karsı bu kdr soguk bakma nedenın ne aıle ılıskılerın nasıl
Evililiğe soğuk baktığımı düşünmüyorum. Aksine evliliğe doğru yerden bakmak ... Tüm hayatına etki eden bir karar alırken , sorgulamakmı daha sağlıklı ? Sorgulamamakmı ? Neden evlilik diye sorduğumda ; cevaplar birbirine yakın ... Bak bi sev ? Bak bi. Aşık ol gözün o olumsuzlukları görmez ? Sosyal çevrem çokk geniş , evlendikten sonra insanlar öyle sorunlar yaşıyorki , hep bak bi sev bi sev gözün görmez dediklerini gözleri görmeye başlıyor kavgalar , boşanmalar , huzursuzluklar ? Sadece bir derdim var forumunu okumak bile yeterli ! Diğer yorumlarda yazdım tekrar yazayım , erkekler evlenirken aşk, sevgi evliliği yapmıyor , kadını kullanışlımı aynen bakış açısı bu , Evimi beklermi , namuslumu, maaşı varmı vs.vs. Bu kız motor ama evlendikten sonra düzelir demiyor , kadın çapkın ama eheöhö düzelir be yea diyebiliyor ! 30 yaşındq bir Kadın bir ilişkinin sonunu göremezken 20 yaşında erkek daha mantıklı adım atıyor ! Kadın hormonlarının ona baskı yaptığı yeri aşk sanıp , his,haz tutulması yaşıyor ! O tutulmanın hep öyle kalacağı hayali... yani evliliği öyle mumlu çicekli süprizli bişi zannetme yanılgısı . huzur ve yuva kurmak aile olmak için evlenir ... Erkek hormonları ile mantığını ayırıp mantığı ile karar vermeyi yeğeliyor evliliğin mantığını birtürlü kavrayamayan kadın malesef

Son düzenleme:
image.jpg

Abin zenginmi feyza . Ben işten çıkarım .
Hahahha :)))) henüz zengin degil ama iyi bi mesleği var...Ayrıca güzellik ve boy takıntısı da var....Hafif uzun boylu ve guzel kız istiyor...Cok guzel olduğu sırf kısa boylu diye vazgeçtiği kızlar oldu....Değişik bi adam zaten...Evdekilere kalsa çalışan biriyle evlenir ama o tutturmuş illa ev hanımı olsun diye

Hahahha :)))) henüz zengin degil ama iyi bi mesleği var...Ayrıca güzellik ve boy takıntısı da var....Hafif uzun boylu ve guzel kız istiyor...Cok guzel olduğu sırf kısa boylu diye vazgeçtiği kızlar oldu....Değişik bi adam zaten...Evdekilere kalsa çalışan biriyle evlenir ama o tutturmuş illa ev hanımı olsun diye
Kafa önemli diil diyo yani. Önce vucut . Kafa beyin neki zaten vucudun üstünde gereksiz bi organ . Bencede vucut boy filan önemli .

Kafa önemli diil diyo yani. Önce vucut . Kafa beyin neki zaten vucudun üstünde gereksiz bi organ . Bencede vucut boy filan önemli .
Kafayi önemsemez olur mu , Önce kafasına uyup uymadigina bakıyor, kafasina uygun olanlar arasında guzel buldugumla evlenirim diyorum..Kafasına uygun değilse dünyanın en guzel kızı olmaz diyor....Mesela aradığı kafa yapısı A olsun....A lar arasında guzel olanı diyor....Ama sırf A kafa yapısında diye de hoşuma giden biriyle evlenmek diyor....Adam hem kafa yapısına uysun istiyor hem guzel :))) bakalım

X