Neden evlilik

ewt canım bende bunu kasdetmiştim

işin gücün varsa evlilik rahat ama yoksa o zaman bencede evlenme derim

Ayy kiyamam ben ona.....hayırlısı olsun canim...cok yakışıklıydi falan dedin ya burdam hala sevdigini hisettim ben..

Ayy kiyamam ben ona.....hayırlısı olsun canim...cok yakışıklıydi falan dedin ya burdam hala sevdigini hisettim ben..

Seviyorum tabi...ama aşıklar gibi degil bu sevgim artık...çünkü çok yıpratıldım örselendim...evet yakışıklı avrupai bir tipi var...tabi tipte önemli fakat ben onun sadece tipine degil herşeyine vuruldum...adamın sigara içisi bile karizma yane...

Ona çok şans verdim ...evliligimizi kurtarmak adına...olmadı olduramadık hatta oldurmadı...

bazen keşke küçük bir dag köyünde yaşasaydım da dünyam ufacık olsaydı diyorum...bütün gün tarla tapan yapsaydım da insanların iç yüzlerini görmeseydim...sadece evlilik degil artık insanlarda beni sıkıyor...

aşk güzel de evlilik olmasa

Evet aynen hahayy...erkekle devamlı flört halinde olucan...evlenince çantada keklik oluyorsun...artık peşinden koşturacakları biri yok çünkü ...yanında... napsın koşturup...heyecan zamanla bitiyor artık alışkanlıga dönüşüyor...kadın orda tırmalarken erkek yeni serüvenlere yelken açabiliyor...

Mutlu evlilikleri tenzi ederim herkes üstüne alınmasın...benim çevremde sadece 1 çift gördüm mutlu evliligi olan 27 yıllık evliler...çok sevdigim bir aile...

Hayirlisi olsun canim...umarim bundan sonraki hayatin cok güzel olur..

Evlilikte kadının emegi bin kat fazla erkege göre...hele çalışan kadın olmak daha da zordur...erkek yer içer çekilir...işin ucundan da tutayım demez söylersin öf böfle iş yapar...napayım ben gönülsüz işi...gönülsüz namaz dagları aşmaz...

Kadınlar kendinizi ezdirtmeyin...siz kadınsınız diye herseye proglanmadınız ya...kendi degerinizi bilin...

prenses, zerrin ve onun gibi düşünenler....farkındalık sahibi olmuşsunuz tebrik ederim...söyleyecek lafı bulamayanlar ee evlenme diyip çıkıyorlar işin içinden...bir şeyin dogru oldugunu kesin bir dille savunamıyorsan o dogrun dogru degil demektir...kestirip atmak kolay..

Ya canım, ben de hemen hemen senin gibi düşünüyorum.
Yalnız ben 30 sene değil, 50 sene de aynı adamla yaşarım aynı evde, orası sorun değil.. Yeter ki birbirimizi sevelim!
Benim öyle 'deli gibi aşık olmak' gibi bir düşüncem de yok zaten.. Aşık olmayız belki ama birbirimizi sevelim..
Hatta geçen nerede duydum, hatırlamıyorum.. Ne ben ona, ne de o bana "kıyamasın".. Öyle bir sevgi, şefkat olsun yeter..
Ama bahsettiğin yemeği, temizliği, sülalesi...vs. Hiç bana göre değil..!
Hani yemek olayı neyse, 2 kişilik idare edilir.. Hem artık erkekler de diyette, dikkat ediyor, akşam yemiyor filan..: )
Ama zaten, aşağı yukarı son 10 yıldır evin temizliği filan hep bende.. Ne annem ne kardeşim bir şey yapmıyor.
Tam kendi evime çıkayım, en azından 1-2 sene rahat edeyim derken, evlenip ömür boyu devam etmesi..!!
Bilemiyorum.. İşin cinsellik olayı ise bana hep iğrenç gelir.. Yani bir erkekle her gece aynı yatakta uyumak filan..
Yok ben almayayım, alana da mani olmayayım.. Hiç hazır değilim bunlara.. Gerçi yaş 30 ama bilemiyorum..:)

hayırlısı

Benim kezbanlarla sorunum yok , çalışan okumuş ve iyi para kazanan hanımların , dramı ev hanımlarıyla yarışma kompleksi ... Bizden daha iyi ev hanımı olur , vakaaları !
Yok canım ya kezbanlık eğitim düzeyiyle ilgili değil ki. Mühendis, doktor Kezbanlar da var.:) Kezbanlık bir hobi değil bir yaşam biçimidir. Hatta ve hatta Kezbanlık insanın kendine yakışanı giymesidir.

Aynen, benim kafamda birini buldum nihayet KK'da. Turk standartlarinda bildigin pasakliyim. Bir yemek yaparim 3 gun onu yeriz, misafir gelecegi zaman gorunen yerlerin tozunu alirim, diger yerleri birakirim.
Neyseki cevremdeki kadinlar da benim gibi.

evlilik gibi,evlilik fikrininde anı anını tutmuyo bence
mesela şuanda eşini alıp bi kaşık suda bogmak benım için evlilik,böyle gereksız sacma sapan hayatını kısıtlamak,falan filan..
bazende saygı duyulan bı kurum hakkaten:)
karşındakıne,aradıgın kişiyi bulmana baglı,ama bence birazda kişinin o an ki ruh haline baglı:)

Aynen, benim kafamda birini buldum nihayet KK'da. Turk standartlarinda bildigin pasakliyim. Bir yemek yaparim 3 gun onu yeriz, misafir gelecegi zaman gorunen yerlerin tozunu alirim, diger yerleri birakirim.
Neyseki cevremdeki kadinlar da benim gibi.
Kendimi parçalayacak kadar temiz olamafım malesef annem tüm gün elinde bez dolaşırdı, ben yalnız kaldığımda kitap okur kahve içerim tabi ki pis bi insan değilim ama haftada bir temizlik yeterli öyle can çıka çıka temzilik yapmak bana saçma geliyor.

Yok benim annem temiz olmakla beraber öyle klasik Türk kadınları gibi ultra hamarat değildir. Keyfine düşkündür. Ev hanımı olduğu halde canı istemezse yemek yapmaz, temizliği erteler mesela. :) Ben de ona çekmişim. Avrupa standartlarında temiz, Türk standartlarinda pasaklıyım. :) Bizim Türk kadinlarında var bir bu aşırı hamaratlık, temizlik, saçını süpürge etmekle gururlanmak.... Ay ben şöyle harika yemek yapıyorum, ben şöyle güzel temizlik yapıyorum, en mikemmel ev hanımı benim... Az bencil olucan bu hayatta. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…