Neden böyle oluyor :(

niLufeRr

Ewliii♥♥mutluu♥♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2009
256
0
Neden böyle oluyor ki..her ay bi bi heves bekliyorum ama sonuc hep hüsran.. hele bu ay çok heveslenmıstım özellıkle eşim..ben yok daha erken dıyerek bellı etmemeye çalıştım istekli olduqumu.. 24'nde olmam gereken adetm olmamıstı 4 gun gecıktm sadece siyah akıntm wardı..ama yıne az önce başladı adetm..hamiş değilim bu ayda 9 aydır ewliyız ve beklıyorz hıc korunmadan ama olmuyor.. peki ama nıye gecıkıorm niye siyah akıntılarım oluyor kızlar bi akıl werın bana..

Merhaba....
Bugünlerde neredeyse seninle aynı duygular içerisindeyim ama sabretmek ve stres yapmamak lazım.
Stres en büyük faktör gebeliği engelleyen. Hormon düzenini bile bozmuş olabilirsin...
Ben de kimyasal gebelik yaşadım ve bebeğimi düşürdüm. Üzerine 2 adet gördüm ve onlar da hep gecikti, gebelik belirtileri de oldu ama, maalesef sonuç negatif...Ama umudumu halen koruyorum...
Öncelikle şunu sorayım, gidip kontrollerini yaptırdın mı, smear testi, transvajinal muayene vs.?
Eğer korunmasız bir sene gebelik elde edilemezse o zaman, hormon testleri eşine semen analizi yapılabilir ve sonuca göre yön tayin edilir...
Bir de yumurtlama tarihlerine dikkat ederek mi ilişkide bulunuyorsun...Malum bir kadının bir ay içinde gebe kalma olasılığı sadece %20...Ve sadece birkaç günlük bir dilim...

ben doktora gıttm ara ara kanamam oluyor diye..doktor sol tarafmda kucuk bi kist olduqunu ama önemsemem gerekmedıqını bı lacla gecıcegını kesınlıkle hamıle kalmama engel olmayacagını rahim ve yumurtalıklarımın cok iyi gorundugunu söyledi..eşimin bazı testlere gırmesını söyledi bende eşimle konustum tamam gideriz falan dedı ama hala gidices..
bu siyah akıntı nıe oldu dun öleyse 5.gunde adet olabıldm..çok kafam karışık..kist yuzundenmı acaba..ooff oofff

Kistler zaman zaman ara kanamalara sebep olabiliyor...
Bir de aklıma gelen biyokimyasal gebelik geçirip düşük yapmış olabileceğin ihtimali.
Eğer gecikmede bir kanda gebelik testi yapmış olsaydın anlaşılabilirdi.
Kimyasal gebelikten sonraki düşükte benim siyah değil ama, kahverengi çamur gibi bir reglim olmuştu...
Siyah regl bir tek babam vefat ettiği gün kanamam oldu, orda gördüm...Belki stresten de olabilir....
Eğer kafam rahat etsin diyorsan, hormonlarına baktır istersen eşine de spermiyogram yaptır...En azından sorun var mı yokmu ona bakarsın...
Yumurtlama günlerine dikkat ederek mi ilişkiye giriyorsunuz? Çünkü kadının yumurtası sadece 12-24 saat canlı kalıyor, sonra gebe kalma şansını kaybediyorsun o ay için.

doktora gittin mi canım yani herşey yolındamı umarım sende en yakın zamanda bebiş sahibi olursun ama ne kadar takarsan bu fikre olmuyo sakin olmak gerekiyo galiba

ewet canım gıttm doktora kucucuk bı kıstten baska hıc bıseyın yok gayet saglıklısın hamıle kalmaman ıcın hıc bı neden yok dedı..eşimi doktora göturmem lazım..

siyah deqılde zaten koyu bı kahverengı gıbı canm ..hala daha sökulebılmıs deqılım koyumsu gelıo adetım..çokmu takıorm acaba..adetm duzenlıdır canm ve hep hamıle kalma gunlerını hesaplarım o gunlerde daha dıkkatlı olurum..takıp edıyorum yanı..

Son düzenleme:
bana da kimyasal gebelik gibi geldi.çünkü benim de çok koyu renk çamur gibi kanamam olmuştu. keşke test yapsaydın.

Evet aynen benim de koyu çamur kıvamlı ve soluk kahve rengi bir kanamam olmuştu.
Rahim bebeğin tutunması için göz göz oluyor ve sonra düşük başlayınca da bu tabaka dökülüyormuş regl ile birlikte...
Yalnız benim lekelenme olmadan, direkt kanama başlamıştı.
Düşükte kanama normal reglden fazla sürer...Regl olursan takip et bakalım....Benim mesela 4 gün sürmesine rağmen düşükte 10 gün sürmüştü...

Son düzenleme:
blau sana da geçmiş olsun canım çok acı bir deneyimdi. ama büyüklerimizin de dediği gibi düşüğün ayağı içerde kalır sen yeter ki stres yapma en kısa zamanda yeniden gelir bebeğin.

bana da kimyasal gebelik gibi geldi.çünkü benim de çok koyu renk çamur gibi kanamam olmuştu. keşke test yapsaydın.

ikinizede çok geçmiş olsun..buqnden itibaren takıp edıcem bakalım ne kadar surucek adetim..üüff düşükmü yaptm acaba aynen dedıqınız gıbı camur gıbıydı kıvamı rengı falan..

kızlar ibrahim saraçın soğan kürü var bayanlar için onu çok tavsiye ediyorlar , bir de erkek için keçi boynuzu kürü o da ibrahim saraçın inşallah faydasını görürsünüz ...
bir burda kk da konu açılmış okumuştum yakı ile hamile kalmak adlı başlık , ben yaptım tavsiye ederim beli sıcak tutuyor ya sanırım o yararlı oluyor .. bir de ilişki sonrası uzanmak bir süre ayaklar yüksekte beklemek de iyi geliyormuş ... hımm son olarak şuan hamileyim RABBİM DİLEYEN HERKESE nasip etsin .. (amin )

hayırlı olsun canım rabbim bizlerede hayırlı saglıklı evlat nasıp eder inşallah..sogan kürünü bende duydum bı kere yaptm ama içemedm dahada zorlamadm kendımı..

evet soğan kürünü bende tavsiye ederim. ameliyat sınırında kistim vardı. evet tadı çok kötüydü öğüre böğüre içtim alıştım bi şekilde ve yumurtalıklarımı tertemiz etti, kist eridi gitti. şimdi de hamileyim.

hayırlı olsun canım rabbim bizlerede hayırlı saglıklı evlat nasıp eder inşallah..sogan kürünü bende duydum bı kere yaptm ama içemedm dahada zorlamadm kendımı..

inşallah canım tez zamanda kavuşursun

bnde aynı senin gibiyim.eşimde de bendede sorun yok yumurtlalıklarm tertemiz eşimn sperm analizi normal.ne kimyasal gebelik ne düşük yaşadım.sebebpsiz olmuyor benmde sorun yok bebekte yok.bekliyorum bende senin gibi canım.ama stres ve kafaya takmak kesinlikle sorun bu.her ay hüsran her ay kırmızı görmek insanın hevesini çökertiyor

bende deniyeyim öleyse biraz sıkarm dişimi içerim.

ikinizede çok geçmiş olsun..buqnden itibaren takıp edıcem bakalım ne kadar surucek adetim..üüff düşükmü yaptm acaba aynen dedıqınız gıbı camur gıbıydı kıvamı rengı falan..

Eğer kanaman kırmızıya henüz dönmediyse bir gebelik testi yapsana canım?
Silik de olsa eğer çizgi varsa muhtemelen biyokimyasal gebeliktir ki bu kötünün iyisi bir durum. En azından gebe kalabildiğini, sende ve eşinde şu an için bir problem olmadığını gösterir.
Kürlere gelince bir arkadaşım soğan kürü uyguladı kistine de fayda etmedi, miyomuna da...Ama birkaç ay sonra hamile kaldı bilmiyorum o mu sebep oldu.
Ben de bal+çörek otu+tarçın kürü uyguluyorum bakalım bu ay. Reglim düzene girsin diye öncelikle ama gebelik de olursa, güzel olur...
Kasık ağrılarım erken başladı normalde 15. gün civarında başlar. Regl düzenim 32 gün ama dediğim gibi 2 aydır gecikiyor...
Bakalım fayda görecek miyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…