Ne zaman dişari çiktiniz

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
bugun 14 gun oldu dogum yapalı...hastane dısında hiç biryere çıkmadık ve artık benim ruhum sıkıldı evde durmaktan..annemlere gitmek istiyorum ama ameliyatlı halimle gidersem, nazar değer diyede korkuyorum...annemlerin orda herkez birbirini tanır..

bugun 14 gun oldu dogum yapalı...hastane dısında hiç biryere çıkmadık ve artık benim ruhum sıkıldı evde durmaktan..annemlere gitmek istiyorum ama ameliyatlı halimle gidersem, nazar değer diyede korkuyorum...annemlerin orda herkez birbirini tanır..

arkadaşım allah seni ve bebeğini nazarlardan korusun:nazar: benimde 1 buçuk aylık kızım var 1 haftalıkken yolculuğa çıktık ondan sonrada hep dışarayı çıktık zaten yalnız çıkartırken yanınıza cevşen ve bir parça ekmek alın bismillah demeden evden çıkmayın kalbinizi temiz tutun allahın izni ile birşeycikler olmaz yeniden geçmiş olsun allah analıbabalı büyütsüna.s.:asigim:

ben hemen cikartirim bisey olmaz temiz hava iyi gelir hele simdi bide yaz hicbirseycik omaz

cnm bizde 20 si olmadan dışarı çıkılmaz 19. gün dışarı çıkılır ondan sonrada 40. güne kadar akşam ezanından önce evde olunur 40 ından sonra çıkabilirsin.bizde adet böle cnm...

cnm kendinize öre inandığınız adetiniz yoksa çıkar cnm
biz 10 günlükken kahvaltıya dışarı gittik 20 sinde alışveriş merkezine gittik şimdi bazı akşamlar parka gidiyoruz haftasonuda eşimle çıkarıyoruz alışsın dışardaki hayata yaz günü rahat rahat gezin nası alışırsa öle gider dedi doktorumuz...

biz ilk günden beri geziyoruz oglusumla ..
ee anasi gezenti olunca cocuk napsin .. ben nereye o da oraya yerimseniben :))

canım valla bu sıcaklarda eve kapanmak zorr ..
zaten batıl inançlar 40 gün dışarı çıkmamak hastaneye giderken sonuçta çıkıyoruz...
o yüzden ben 1 haftalıkken başladık kızımla gezmeye yatılı gezmelere bile gittikk..
pikniğe bile gittik kuzumlaa..:))

bana kalsa bende çıkıcam ama kayınvlaıdem yarı kırkı çıkmadan çocuğu çıkaramazasın dıyor..sadece saplık ocağpıan gittikk..valla 20 günlük olalım dıye beklıyorum hep gezecem hee...

ya ne de olsa artık eskisi gibi evde doğum yapılmıyor yani zaten çocuk gözünü evin dışında açıyor sonra habire sağlık ocağına çağırıyorlar yok aşısı yok topuk kanı yok vitamini bi de arada dr kontrolleri zaten bi şekilde çıkmak zorunda kalıyoruz ama açıkçası ben daha bunların dışında başka bi eve ya da gezmeye gitmedim ama ben korkumdan çıkamıyorum naparım dışarda ağlarsa diye...

Son düzenleme:
cevaplarınız için tesekkür ederim...

akşam annemlere gittik...annemde bende zaten, birlikte gidip geldik...araba sarsıntısından dolayı, oldukça agrım oldu...sezeryan olurken apandisimde alınmıstı, onun yeri daha çok agrıdı...benim için eve geldikten sonrası biraz zor gecti...

ay arkadasım gez dolas..
benimde kafamı bos inanclarla doldurmuslardı..nazar degecek, hasta olacak derken kendim kafadan hastalanıyordum neredeyse..-tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu-
forumdaki arkadaşlarımın destegiyle (özellikle semacım :)) )2 gundur cıkıp geziyorum, okadar keyif alıyor ki oglum..inan daha bilincli bakıyor etrafı inceliyor..kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2
hem bende rahatlamıs oluyorumhihoyyyt hihoyyyt

ben de dışarı çıkanlardanım canım...insanın içi sıkılıyor valla...
sağlık ocağı,hastane derken başladık gezmeye,sonra dedeye,amcaya falan çıktık...daha gezme amaçlı çıkmlarımız olmadı,onkları da 40ı dolunca yaparım inşallah...gerçekten insan çok arıyor dışarı çıkmayı...hele önceden alışkınsanız...akşamları uyuyunca anneme emanet edip eşimle ben markete falan da çıkıyoruz,valla çıkmazsam iyice boğulurum zannediyorum

bu kırkı çıkmadan gezmeme bana mantıklı geliyo .. 40 çıkmasından maksat yeni doğan bebeğin mikrop kapmaması için ilk ay biraz sakınmak bebeği.. bende çok inanmam böle şeylere ama ..bende bebek şöyle ele avuca gelmeden çıkarmayı düşünmüyorum ..bende çıkmadım bi yere daha yani:))

ya ne de olsa artık eskisi gibi evde doğum yapılıyor yani zaten çocuk gözünü evin dışında açıyor sonra habire sağlık ocağına çağırıyorlar yok aşısı yok topuk kanı yok vitamini bi de arada dr kontrolleri zaten bi şekilde çıkmak zorunda kalıyoruz ama açıkçası ben daha bunların dışında başka bi eve ya da gezmeye gitmedim ama ben korkumdan çıkamıyorum naparım dışarda ağlarsa diye...
ben de evde çok bunaldımkafamçokkarıştı,bu yüzden taktım kafaya sadece 20 gün doldu bebeimin,beni kim tutar,eşime dedimki çok bunalırsam sütü keselir allah korusun,o zaman ne apıcan,o da hayır diyemedi,bi cepa ya gittikkaydirigubbakcemile,bebiş ses çıkardı ben hemen bebek bakım odasına gittim emdi altı deiştirdim,uyudu,ben de böylece 2-3 saat bütün mağazai gezdim:eek:,bir de artık emzirip biraz dolaşmayi çıkıyorum,hem spor hem hava almış oluyoruzkaydirigubbakcemile2,yarım saat bize yetiyo açik havada,ne o kırkı bekle,evde huzur kalmıyo,:kahve:dr.elbette dışarı çıkın dedi kırkı beklemeyin,bir tek yola çokmayin,fazla sıcakta ve bebei öpmek istiyen insanlardan uzak tutun o kadar hihoyyyt

vallaha annem sag olsun onunla gidiyoruz saga sola magazaya falan ama nefes almakda zorlaniyorum cabuk yoruluyorum ondan cok kalmadan geri geliyoruz en fazla uc defa ciktik simdiye kadar
ben kendi evimi esimi ozledim ah hayirlisi ile evime donsem artik

biz cıktık ya 40 cıkmadan 3 kere dışarı cıktık

bugünde zaten 40mız cıktı büyük bir park var bizim burda oraya gittik annemle gezdik geldik :dance:

valla ben sezaryanla yaptım 6 gün sonra bebeğimi yoğun bakıma aldılar 2 gün kaldı ben hastaneye git gel nufusa git gel dsigortaya git gel eve gel tekrar hastnaye git 2 güb boyunca sürekli gezdim. ondan sonrda hastane sağlık ocağı cok gittik geldik hatta bugunde gittim. alışverişe gittim. bide taksime gittik gezdik:KK70: onun dısında baska bir yere gitmedik 27 günlüğüz.bende öle kırka felan inanmam. benim annemde hastaneye felan gidince alışverişe gidince bişey olmuyo ben şuraya gidicem diyince sne kırklısın diyor işine gelince:)) valla çık gez canım yürüyüşte iyi gelir sana bebeğinide ama fazla yorma kendini sonucta kolay değil ameliyatlısın.

dun akşam eşimle markete gittik...markette 5dk uzaklıkta...ama markete giden senmisin...gelirken agrıdan arabada oturamadım...dışarı çıkmak daha bana göre değil ama çok SIKILIYORUM...

canım senin bu kadar ağır geçirmenin sebebi nedir? 15 günde iyileşemmişsin hala..

canım senin bu kadar ağır geçirmenin sebebi nedir? 15 günde iyileşemmişsin hala..

canım be sezeryan oldugum zaman apandisimde patlamak üzereymiş...ameliyat sırasında apandisimide almıslar...o yuzden agrılarım devam ediyor...biraz zor bir dogum oldu benimki...önce suni sancı verildi, sonra suyum patlatıldı, en sonundada sezeryana alındım...birde yollar malum, arabadada sarsıntı olunca ameliyat yerlerim agrıyor...

X