Ne yaşıyorum ben?

Merhaba bunu bilmeliyiz ki Ölümde Yaşamak kadar normal bir durum. Aslında En normal durum Ölümdür. Hiç Ölmeyecekmiş gibi yaşamaktan hepsi. Bunu bilerek yaşarsak bunun aslında normal olduğunu kabullenirsek daha iyi olur .. öğretmensin ve bu çok güzel tatile gidin kafanızı toplayın ve beraberinde isterseniz psikoloji kitapları götürün okuyun veya döndüğünüzde yapın. Mesela Ölüm diyorsun ozaman anı yaşa tatiline git gitmemezlik yapma geriye dönemiyoruz.. Birgül telafi etme şansımız olmayacak bazı şeylere..

Mesela insanlarla gerektiği yerde tartışıp yüzleşmek, yeri geldiğinde mutlu olup tadını çıkarmak veya üzüntülü günlerde gerekirse ağlamak , tatil zamanıysa tatil yapmak, gibi şeyler hayattayken yapılmalı ben tanıdığımın babası öldüğümde hayatı çok daha ciddiye almaya başladım bundan 2 ay önce bir akrabam babası kaybetti kimse yanında yoktu kızın beraber atladık gittik babası evde vefat etmişti kapıda bir kalabalık bir kalabalık ortam anlatamam olay incelemeler felanlar filanlar aman Allahım göğüsüm sıkıştı fenalaştım ama yanında oldum bi topladım kendimi çıktım yukarı herkes enkaz.. feryat figan .. neden ? Çünkü kimse babasıyla ilgilenmemiş bir vicdan azabi bir acı bir pişmanlık .. neye yarar gitti bikere önümü döndüm cenaze arabası arkamı döndüm taput.. hayatın içinden kısa bir özet olsun diye yazdım Senin yapabileceğin tek şey anın tadını çıkarmak.☘️ ömrün güzel geçsin inşallah 🙏🏼
Bunu kabullenme aşamasındayım.Çok acı ama kabul etmekten başka çarem yok.

Nasıl gidiyor tek başına tatiliniz,ben yalnız tatilin 2.günündeyim İtalyada,hem güzel hem zor tarafları varmış bana göre.Bir arkadaş grubu buldum kafa dengi ama onların katılmadığı turlarda serbest zaman verildiğinde sıkılıyorum gibi biraz. Öte yandan anksiyete konusu yaptığım sıkıntıları çok şükür şu ana kadar yaşamadım umarım kalan üç günü de rahat tamamlarım

Nasıl gidiyor tek başına tatiliniz,ben yalnız tatilin 2.günündeyim İtalyada,hem güzel hem zor tarafları varmış bana göre.Bir arkadaş grubu buldum kafa dengi ama onların katılmadığı turlarda serbest zaman verildiğinde sıkılıyorum gibi biraz. Öte yandan anksiyete konusu yaptığım sıkıntıları çok şükür şu ana kadar yaşamadım umarım kalan üç günü de rahat tamamları
Çok sevindim senin adına canım.
Arkadaş sıkıntısı yaşamadım ama belli etmesem de ilk iki gün ataklar yokladı beni.Bayılma korkusu,depresif düşünceler ,vs.Gün içinde bir iyi bir kötü oluyordum.İçim sıkılıyordu ama otele geldiğimde genelde.Dünkü odam belinci kattaydı.Ödüm koptu ,balkona bile çıkamadım.Gece atak bi geldi.Yardım mı istesem acaba dedim,müthiş bir sancıydı ,en zor atağımdı belki de..Gece dudağımı ısırmaktan şişirmişim içten.Şu anda dün geceyi hiç yaşamamış gibiyim.Modum çok iyi.Akşama kadar dağ bayır tırmandık.Kafamdaki ağırlık da gitti.Daha sakinim.Yemek yemeye de başladım.Gider gitmez doktora gidicem.

Çok sevindim senin adına canım.
Arkadaş sıkıntısı yaşamadım ama belli etmesem de ilk iki gün ataklar yokladı beni.Bayılma korkusu,depresif düşünceler ,vs.Gün içinde bir iyi bir kötü oluyordum.İçim sıkılıyordu ama otele geldiğimde genelde.Dünkü odam belinci kattaydı.Ödüm koptu ,balkona bile çıkamadım.Gece atak bi geldi.Yardım mı istesem acaba dedim,müthiş bir sancıydı ,en zor atağımdı belki de..Gece dudağımı ısırmaktan şişirmişim içten.Şu anda dün geceyi hiç yaşamamış gibiyim.Modum çok iyi.Akşama kadar dağ bayır tırmandık.Kafamdaki ağırlık da gitti.Daha sakinim.Yemek yemeye de başladım.Gider gitmez doktora gidicem.
Ben bugün döndüm çok şükür korktuğum gibi olmadı. İlk gün otele girdiğimde biraz kötü oldum o kadar. Sonuç olarak bana çok iyi geldi umarım sizin için de öyle olur 👍🏻

Ben bugün döndüm çok şükür korktuğum gibi olmadı. İlk gün otele girdiğimde biraz kötü oldum o kadar. Sonuç olarak bana çok iyi geldi umarım sizin için de öyle olur 👍🏻
Merhaba canım,ben yarın dönüyorum.Gayet keyifliydi.Aslında ben neşeliymişim,onu farkettim.Ara ara yoklayacak gibi olsa da geldiği gibi gidiyor.☺️

Merhaba canım,ben yarın dönüyorum.Gayet keyifliydi.Aslında ben neşeliymişim,onu farkettim.Ara ara yoklayacak gibi olsa da geldiği gibi gidiyor.☺️
Çok sevindim gerçekten, giderken de dediğim gibi kafamızda kurduğumuz kadar zorluk yaşamadık. Ne güzel bundan sonra korkmadan yalnız tatile gidebiliriz ☺️

Çok sevindim gerçekten, giderken de dediğim gibi kafamızda kurduğumuz kadar zorluk yaşamadık. Ne güzel bundan sonra korkmadan yalnız tatile gidebiliriz ☺️
Dönüm noktası oldu benim için.Grup çok iyiydi çok anlayışlıydı.Hatta bir tur daha yapalım ,rehber de alalım yanımıza dedik.😂

Bu arada Marka ayakkabılar çok ucuzdu.İstanbul’da 5000 civarı olan ayakkabıları ,Ohrid çarşısında Tl’ye çevirdiğimde 1500-2000 civarı aldım.
A…s
S…r filan…
Takılar pahalıydı ama güzeldi.Aldım bir kaç tane..
Boşnak kahve takımı aldım ama boşnak kahvesi bizim bildiğimiz m…edendi gibi tek fark sunumu ve bardağının kulpsuz olmasıymış.😀

Dönüm noktası oldu benim için.Grup çok iyiydi çok anlayışlıydı.Hatta bir tur daha yapalım ,rehber de alalım yanımıza dedik.😂

Bu arada Marka ayakkabılar çok ucuzdu.İstanbul’da 5000 civarı olan ayakkabıları ,Ohrid çarşısında Tl’ye çevirdiğimde 1500-2000 civarı aldım.
A…s
S…r filan…
Boşnak kahve takımı aldım ama boşnak kahvesi bizim bildiğimiz m…edendi gibi tek fark sunumu ve bardağının kulpsuz olmasıymış.😀
Sen neler aldın?Gidersem fikir olsun.☺️

A…s
S…r filan…

A…s
S…r filan…
Gezdiğiniz yerlere ben de gitmiştim beş yıl önce aynen dediklerinizi almıştım 😊 İtalya yeme içme konusunda biraz pahalı geldi bana ama gördüklerim mükemmel tabii ki.İtalyada da outlet avm ler var, markalar daha uyguna alınıyor.Bir de Venedikte camdan süs eşyaları çok ünlü.Ordaki bi adada ustalar camdan eşyalar yapıyormuş,camdan her türlü ürün var.Ben takı seti aldım.Giderseniz aklınızda bulunsun.Daha nice turlara inşallah sağlıkla 🙏🏻

Gezdiğiniz yerlere ben de gitmiştim beş yıl önce aynen dediklerinizi almıştım 😊 İtalya yeme içme konusunda biraz pahalı geldi bana ama gördüklerim mükemmel tabii ki.İtalyada da outlet avm ler var, markalar daha uyguna alınıyor.Bir de Venedikte camdan süs eşyaları çok ünlü.Ordaki bi adada ustalar camdan eşyalar yapıyormuş,camdan her türlü ürün var.Ben takı seti aldım.Giderseniz aklınızda bulunsun.Daha nice turlara inşallah sağlıkla 🙏🏻
Çok teşekkür ederim.❤️

X