Ne yaşıyorum ben?

Merhaba ben de öğretmenim ve ilk kez yalnız başıma yurtdışına çıkacağım,yarın akşam italyaya uçuyorum ve sizinle aynı anksiyeteyi yaşıyorum şuan.Arkadaşlarım gelmek istiyordu en baştan fakat sonra çeşitli bahanelerle vazgectiler.Umarım turda birlikte yemek yeyip vakit geçireceğimiz tatlı kız grupları buluruz.Sağlıcakla gidip gelelim inşallah
Ben arkadaşlarım olmadan daha iyi ortam yapıyorum tabi anksiyete müsaade ederse.

Ben de öyle umut ediyorum,aslında gidince bu kadar strese gerek olmadığını görücem ama gidene kadar kafamda kurdum da kurdum
Gidelim gelelim de tecrübelerimizi paylaşalım.☺️Her şey güzel olacak inşallah.Bir de foto çekimini ne yapıcaz?Tekiz ya,ben onu düşünüyorum şu anda,☺️

Merhaba ben de öğretmenim ve ilk kez yalnız başıma yurtdışına çıkacağım,yarın akşam italyaya uçuyorum ve sizinle aynı anksiyeteyi yaşıyorum şuan.Arkadaşlarım gelmek istiyordu en baştan fakat sonra çeşitli bahanelerle vazgectiler.Umarım turda birlikte yemek yeyip vakit geçireceğimiz tatlı kız grupları buluruz.Sağlıcakla gidip gelelim inşallah
Bizim tur listesine baktım da ,bayanların hepsi mrs,bi tek ben mr.😂

hayir ya bir sey olmaz. niye bayilasin ki? baktin tansiyonun düştü (benim cok düşer) hemen bir kafeye gec, tuzlu bir sey ye, su ic, kafani koy. donuste seni oradan alirlar.
yanina nolur nolmaz diye agri kesici, ates dusurucu, mide ilaci (gaviskon olabilir), ishal ve kabız ilaci ve basur merhemi al 😂 alismadigin yiyecekler yersen miden bozulabilir.
bir de vaktin varsa bir psikiyatriste git. bende lise sonda agorafobi baslamisti mesela. hastalik oldugunu bile bilmiyordum, telkinle gecer saniyordum. otobuse bile binemez haldeydim. sonra agorafobi diye bir sosyal fobi cesidi duydum, doktora gittim. belirtilerimi saydim agorafobi dedi, birkac ay ilac içtim duzeldim:)
ama ilk yurtdisi yolculuğumdan once (otobus turuydu) ya otobuste atak gecirirsem diye korktum, psikiyatriste gidip anlattim ..nolur nolmaz diye bir ilac yazdi, atak gelecek gibi olunca ic diye. sukur hic icmedim. ama o ilacin cantamda olmasi bana guc verdi
hangi ulkeye gidiyorsun?
Basur merhemi neden😂😂😂😂😂

Gidelim gelelim de tecrübelerimizi paylaşalım.☺️Her şey güzel olacak inşallah.Bir de foto çekimini ne yapıcaz?Tekiz ya,ben onu düşünüyorum şu anda,☺️
ohoo tonla yolu var onun:)
eskiden selfie cubuklari modaydi, onlarla cekerdim. ama populerligini yitirdi. yine de dusunebilirsin. ya da gittigim yerde birine verirdim. hem foto cekme muhabbetinden nerelisinlere, seyahat plani sohbetine, o muhabbet date'e bile donebiliyor:) zaten sen turlasin, turistik yerlerde olacaksin. oralarda gözüne kestir birini ver telefonunu.
artik yalniz çıkmıyorum, sevgilim fotolarimi cekip,isigiyla oynayip arkadaki insanlari silip bana atıyor sagolsun 😅 beraber resim video cekmek icin de trippdumuz var. akrobat tripod diye geçiyor. kesinlikle tavsiye ederim. heryere baglanabiliyor, yani soyle bir demir korkuluk vs bulsan tonla resim çekebilirsin
1000037610.jpg

kano turuna falan katilirsan da (belki makedonyada matka kanyonunda binersiniz) diger binene söyle "ya ben yalnizim hic fotografim olmuyor. siz beni ceker misiniz gordukce, ben de sizi cekerim" de :) win-win her ikinizin de guzel resimleri olur.
zaten boyle böyle sosyalleşiyor seyahatlerde insanlar

ohoo tonla yolu var onun:)
eskiden selfie cubuklari modaydi, onlarla cekerdim. ama populerligini yitirdi. yine de dusunebilirsin. ya da gittigim yerde birine verirdim. hem foto cekme muhabbetinden nerelisinlere, seyahat plani sohbetine, o muhabbet date'e bile donebiliyor:) zaten sen turlasin, turistik yerlerde olacaksin. oralarda gözüne kestir birini ver telefonunu.
artik yalniz çıkmıyorum, sevgilim fotolarimi cekip,isigiyla oynayip arkadaki insanlari silip bana atıyor sagolsun 😅 beraber resim video cekmek icin de trippdumuz var. akrobat tripod diye geçiyor. kesinlikle tavsiye ederim. heryere baglanabiliyor, yani soyle bir demir korkuluk vs bulsan tonla resim çekebilirsinEki Görüntüle 3452385
kano turuna falan katilirsan da (belki makedonyada matka kanyonunda binersiniz) diger binene söyle "ya ben yalnizim hic fotografim olmuyor. siz beni ceker misiniz gordukce, ben de sizi cekerim" de :) win-win her ikinizin de guzel resimleri olur.
zaten boyle böyle sosyalleşiyor seyahatlerde insanlar
☺️☺️Çok güzel fikirler,öyle yapayım

Merhaba arkadaşlar.Son bir ayım zor geçti.Öğretmenim ve okullar kapandıktan sonra bir boşluğa düştüm.Hiç bir problemim yok aslında.Bir şekilde üstesinden geliyordum ta ki eniştemin vefatına kadar.Cenaze ortamı beni çok sarstı.Acayip ölüm korkusu var

Bu arada hayalini kurduğum 8 günlük bir yurt dışı turu satın aldım.Tek başıma gideceğim.Çok heyecanlıydım aslında.Ama şu an ki duygu durumum çok kötü.

Stres,gerginlik,yoğun iç sıkıntısı,kalp çarpıntısı,sebepsiz bir acı hissi,mide bulantısı vs.

Yönetiyorum ama ölü gibiyim.Gece acillik oldum.Sakinleşti ile döndüm.Doktor antidepresan önermedi ama hafif bir antidepresanım vardı onu tekrar bir ay aradan sonra almaya başladım.
Terapi alıyordum,geçen çarşamba çok ağır bir durumla yüzleştim.Son iki terapimde sürekli kabus görüyorım,ve rüyalar üzerinden terapi yapıyoruz.

Bu sürecin iyileşmemin bir parçası olduğunu düşünmek istiyorum.Lütfen bana destek olun..
Merhaba bunu bilmeliyiz ki Ölümde Yaşamak kadar normal bir durum. Aslında En normal durum Ölümdür. Hiç Ölmeyecekmiş gibi yaşamaktan hepsi. Bunu bilerek yaşarsak bunun aslında normal olduğunu kabullenirsek daha iyi olur .. öğretmensin ve bu çok güzel tatile gidin kafanızı toplayın ve beraberinde isterseniz psikoloji kitapları götürün okuyun veya döndüğünüzde yapın. Mesela Ölüm diyorsun ozaman anı yaşa tatiline git gitmemezlik yapma geriye dönemiyoruz.. Birgül telafi etme şansımız olmayacak bazı şeylere..

Mesela insanlarla gerektiği yerde tartışıp yüzleşmek, yeri geldiğinde mutlu olup tadını çıkarmak veya üzüntülü günlerde gerekirse ağlamak , tatil zamanıysa tatil yapmak, gibi şeyler hayattayken yapılmalı ben tanıdığımın babası öldüğümde hayatı çok daha ciddiye almaya başladım bundan 2 ay önce bir akrabam babası kaybetti kimse yanında yoktu kızın beraber atladık gittik babası evde vefat etmişti kapıda bir kalabalık bir kalabalık ortam anlatamam olay incelemeler felanlar filanlar aman Allahım göğüsüm sıkıştı fenalaştım ama yanında oldum bi topladım kendimi çıktım yukarı herkes enkaz.. feryat figan .. neden ? Çünkü kimse babasıyla ilgilenmemiş bir vicdan azabi bir acı bir pişmanlık .. neye yarar gitti bikere önümü döndüm cenaze arabası arkamı döndüm taput.. hayatın içinden kısa bir özet olsun diye yazdım Senin yapabileceğin tek şey anın tadını çıkarmak.☘️ ömrün güzel geçsin inşallah 🙏🏼

X