Ne yapmam lazım ??

ceycey0693

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
57
9
31
Kızlar merhaba. Üç yıllık sevgilime geçen yıl geçirdiği çok ağır bir mani atağı ile bipolar teşhisi konuldu. İki yıldır dengesizlikleri gelgitleri aşırı kıskançlıkları vardı ama ben karakterinden kaynaklanıyor sandım meğer bipolar olduğu içinmiş. Mani atağı geçirdiği gün kendini cinayet işlemiş sanıp polise kendini ihbar etmiş karakola nasıl gittiğimi biliyorum Bir yıldır ilaçlarını düzenli kullanmasına rağmen hala dengesizlikleri bitmedi. Ortada bişey yokken kavga çıkarıyor ağzına geleni söylüyor sonra pişman oluyor aşırı kıskançlıkları da cabası Kızlar çok seviyorum ama onunla baş edemiyorum. İki haftadır ayrıyız ama barışmak istiyor. Napacağımı şaşırdım üç yıldır o kadar yıprandım o kadar üzüldüğüm halde onu bırakamadım. Bipolar tanıdığını olan bana yardım edecek birileri var mı :KK43: evlilik düşünüyordum sizce nasıl bir Yol izlemeliyim. Çok sevdiğim için devam mı etmeliyim yoksa ayrılmalı mıyım? Kafam Allak bullak dile kolay üç yılımı verdiğim insanı geride bırakmak çok zor ama dayanacak gücüm kalmadı artık :KK43: sağlıklı düşünemiyorum artık bipolar biriyle ömür geçer mi?

Ayrilin ya da barisin demek de cok zor. Size bir zarar vermeyeceginin garantisi var mi? Kesin tedavisi olmayan bir hastalik mi bu bipolar? Eger tedavisi yoksa mecbur ayrilacaksiniz. Allah sabir versin

Tedavisini olur düzelirse deneyin derim . Aksi takdirde size vereceği zarar belki sadece psikolojik olarak kalmaz .

Bir arkadaşımın bipolar sevgilisi vardı.
Çocuk çok mücadele etti çok savaştı.
En son dayanamadı ayrıldı.
Çocuğun dediği tek şey "aman evlerden ırak"
Bence hiç yorma kendini.
Kendine yazık edersin.

kuzenim bipolar ilaçlarını düzenli kullandıkça birşey olmuyor .. ama son atagında annesinin boğazını bıçakla kesiyordu polis sağlık ekipleri ellerini süremediler rızası olmadan alamayız dediler. evi yakıyordu burası casusların yuvası diyerek. yaptıgı hiçbirşeyi de hatırlamıyor.sayamadıgım çoook şey var daha.
5 seans elektroşok verildi de kendine geldi. ama ilaç mecburiyeti var.
bence ayrılmalısın çocugun olacak senin ilerde..

Evlilik için tek başına aşk yetmez biraz mantık da gerekli..şimdi katlanıyorsun çünkü kızınca bunalınca uzaklaşıyorsun ya da ayrılıyorsun peki evlenince , bebeğin olunca bu kadar kolay olacak mı??

Bana kalırsa insanı kanser yüzünden terk etmek gibi birşey. Tedavisi yapıldığında tedavisi olan birsey. Ha tedavi olur 5 yıl sonra atak geçirir o ayrı. Ama bir insanı hasta diye terketmek bana kötü geliyor. Tedavisi için caba gösterin . deneyin birbirinize zarar verirseniz ayrilirsiniz. Seviyorsanız terk etmek biraz zor

ömür boyu ilaç kullanması gerekiyor duygu durumu dengede olması için. Ama şuan kullansa bile hala sağlıklı düşünüp hareket edemiyor bir gün ayrı bir gün ayrı

Bana kalırsa insanı kanser yüzünden terk etmek gibi birşey. Tedavisi yapıldığında tedavisi olan birsey. Ha tedavi olur 5 yıl sonra atak geçirir o ayrı. Ama bir insanı hasta diye terketmek bana kötü geliyor. Tedavisi için caba gösterin . deneyin birbirinize zarar verirseniz ayrilirsiniz. Seviyorsanız terk etmek biraz zor
Bakın ben onu hiç yalnız bırakmadım son bir yıldır bununla uğraşıyoruz bir kere bile ona ayrılalım ben demedim. Yine ayrılmayı o istedi aklına bir şey geliyor en çokta yaşadığımız sorun güven problemi. Bundan dolayı kaç defa ayrıldı benden sonrasında pişman oldu hep afettim ama artık dayanacak gücüm kalmadı

Evlilik için tek başına aşk yetmez biraz mantık da gerekli..şimdi katlanıyorsun çünkü kızınca bunalınca uzaklaşıyorsun ya da ayrılıyorsun peki evlenince , bebeğin olunca bu kadar kolay olacak mı??
En çokta bundan korkuyorum. Gücüm sabrım biterde hayatı Zindana çeviririm diye. Tedavisi mümkün olsa yada bu kadar ağır bir psikolojik sorun olmasa gözüm kapalı devam edicem. Onu da böyleyken bırakmak istemiyorum çokta seviyorum ama napacağımı bilmiyorum benim de psikolojim berbat :KK43:

kuzenim bipolar ilaçlarını düzenli kullandıkça birşey olmuyor .. ama son atagında annesinin boğazını bıçakla kesiyordu polis sağlık ekipleri ellerini süremediler rızası olmadan alamayız dediler. evi yakıyordu burası casusların yuvası diyerek. yaptıgı hiçbirşeyi de hatırlamıyor.sayamadıgım çoook şey var daha.
5 seans elektroşok verildi de kendine geldi. ama ilaç mecburiyeti var.
bence ayrılmalısın çocugun olacak senin ilerde..
Bunları okudukça korkudan daha çok üzüldüm içim eridi :KK43: erkek arkadaşım ilaçlarını bir yıl boyunca hiç aksatmadı bu süreçte saldırganlık taşkınlıkta yapmadı. Kuzeniniz ilaçlarını düzenli kullanmıyordu sanırım

Keşke ayrılırken sadece sevmediğin için olsa fakat yeterince yıpranmışsın ve tedavisi de sonuç vermemiş bu süreç içinde.
O insanı da düşünmek gerek bu durumda ama oda seni düşünüp biraz daha kendini törpüleyip tedavilere odaklanabilir, hem kendi sağlığı hemde ilişkiniz için.Ve bu süre içinde ona destek olamıyorsun bence çünkü sürekli kıskançlıkta bu hastalığı etkileyen bişey
Eğer ortak bir nokta bulamıyorsanız bitirmeniz ikiniz için de en iyi olan.

İlaçlar atakların daha hafif geçmesini sağlar..ilaç kullanırken de atak yaşanabilir.zor bir durum zor bir karar..iyi düşünün ..bende bipolarım..şahsi fikrim evlilik bize gore değil sanirim ..diğer insanlardan daha hassas oluyoruz mevsim geçişleri bizi mahvediyor dünya dayken cehennemi yasamak gibi çoğu zaman hayat..

İlaçlar atakların daha hafif geçmesini sağlar..ilaç kullanırken de atak yaşanabilir.zor bir durum zor bir karar..iyi düşünün ..bende bipolarım..şahsi fikrim evlilik bize gore değil sanirim ..diğer insanlardan daha hassas oluyoruz mevsim geçişleri bizi mahvediyor dünya dayken cehennemi yasamak gibi çoğu zaman hayat..
Mani atağını geçirdiğinde ben yanındaydım çaresizliğin ne demek olduğunu o zaman gördüm ben :KK43: korkuyorum güçsüz kalırsam diye şuan bile iyi durumda değilim. İyileşme şansı Yok demi bu hastalığın normal olağan bir yaşantı söz konusu değil demi çok üzülüyorum azıcık umut olsa içimde devam etmek istiyorum. Siz bununla boğuştuğunuz için soruyorum atak geçirmeden hayat sürmek mümkün mü ?

X