Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum güzel yorumlarinizi bekliyorum

Emnykgktg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2022
15
-3
29
Merhabalar.29 yaşında 2 çocuk annesiyim. Şuan eşimle ayrı yasiyori. 2 buçuk aydır annemin evindeyim.nerden başlayayım bilmiyorum. Ama 2 ay önce eşimle kavga ettik bağımlılıklari var 4 senedir bırakması için elimden geleni yaptım. Baştan beri çok ilgisiz,benimle sohbeti zorla eden bı adam. Son dönem daha da arttı bağımlılığı hiç zarar vermedi. Ama son olayda ettiği küfürlerle karslik verdim diye vurdu. Gitmemek için uğraştım ama o hiç bisekilde uğraşması bende son çare baba evime döndüm. Artık icmesimi de geçtim saygısı sevgisi ilgisi de yok oldu zaten azıcıkti. 2bhaftaya yakın burda kaldım sonra allmak için geldi hiç özür yada pişmanlık görmedim gitmedim. Ayrılmak istediğimi söyledim. Çok büyük tepkiler vermedi çünkü öncesinde de bı kaç kez babamın kapısına geldim. Yine döner kafasında olduğu için onemsemedi. Şuan 2 aydır burdayım bir kere konuşma şansımız oldu sadece gerçekten istemiyormuş dedi bende bağımlı olduğu şeyleri bırakmasını, kendine çeki düzen vermesini istedim yoksa dönmeyeceğimi belirttim. Ağladık. Elimden hiç bişey gelmemesi beni çok üzüyor ama kesinlikle çaba gormuyorum şuan sürekli dilekçeyi vermemi bu işin çok uzadığını söylüyor. Adliyeye gittiğimde ise gelmiyo. Ailesi aramadı sormadı kesinlikle ara duzletme taraftarı değiller. Yine gitti yine gelecek diyo onlarda. Hiç bı sekilde çocuklar dışında diyolago girmiyoruz. Bu dönemde çalışmak istediğimi söyledim ayrılana kadar calisamazsin diyo. Ama kendimi ezik gibi görmekten alikoyamiyorum. Çalıştığında kaybettigim oz güvenimi kazanacagimi düşünüyorum. Sizce nasıl bı yol izlemeliyim?? Şimdiden teşekkürler

En iyi cevap
Çekişmeli yillar sürüyor, hiç dava açmamak da yillar sürüyor. Bunu bilemeyecek değilsiniz.

Kendiniz de arastirma yapabilirsiniz. Eşin uyusturucu kullanması, boşanma sebebi midir diye yazarsaniz emsal dava dosyalari gorebilirsiniz.

Eşiniz kan vermeyi kabul etmezse bagimli oldugunu kabul ediyor diye karar verilir ve süreç sizin lehinize olur diye düşünüyor
Madde kullanan biri ön beyniyle düşünemiyor malesef. Bu şu demek, sizin gibi insani hassasiyetleri malesef yok. Siz ne derseniz diyin anlaması pek mümkün değil. Düzelecek umuduyla çocuklarınızın bağımlı birini izleyerek büyümelerine izin vermeyin lütfen. Onları babalarından koruyun.

Boşan boşanma demek istemiyorum ama, bi tanıdık vardı.. Adamda Şiddet var eve bakmıyor bilmem ne... Çocuk var falan diye bosanmiyor yıllarca, sonuç; 60 yaşında kocasından kaçan hep çocuklarıyla kalan, kendine ait bı hayatı olmayan. Boşa geçmiş koca bir ömür var.

Adam hala içiyor. Konu komşuya rezil olmak filan cabasi

X