Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum güzel yorumlarinizi bekliyorum

Emnykgktg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2022
15
-3
29
Merhabalar.29 yaşında 2 çocuk annesiyim. Şuan eşimle ayrı yasiyori. 2 buçuk aydır annemin evindeyim.nerden başlayayım bilmiyorum. Ama 2 ay önce eşimle kavga ettik bağımlılıklari var 4 senedir bırakması için elimden geleni yaptım. Baştan beri çok ilgisiz,benimle sohbeti zorla eden bı adam. Son dönem daha da arttı bağımlılığı hiç zarar vermedi. Ama son olayda ettiği küfürlerle karslik verdim diye vurdu. Gitmemek için uğraştım ama o hiç bisekilde uğraşması bende son çare baba evime döndüm. Artık icmesimi de geçtim saygısı sevgisi ilgisi de yok oldu zaten azıcıkti. 2bhaftaya yakın burda kaldım sonra allmak için geldi hiç özür yada pişmanlık görmedim gitmedim. Ayrılmak istediğimi söyledim. Çok büyük tepkiler vermedi çünkü öncesinde de bı kaç kez babamın kapısına geldim. Yine döner kafasında olduğu için onemsemedi. Şuan 2 aydır burdayım bir kere konuşma şansımız oldu sadece gerçekten istemiyormuş dedi bende bağımlı olduğu şeyleri bırakmasını, kendine çeki düzen vermesini istedim yoksa dönmeyeceğimi belirttim. Ağladık. Elimden hiç bişey gelmemesi beni çok üzüyor ama kesinlikle çaba gormuyorum şuan sürekli dilekçeyi vermemi bu işin çok uzadığını söylüyor. Adliyeye gittiğimde ise gelmiyo. Ailesi aramadı sormadı kesinlikle ara duzletme taraftarı değiller. Yine gitti yine gelecek diyo onlarda. Hiç bı sekilde çocuklar dışında diyolago girmiyoruz. Bu dönemde çalışmak istediğimi söyledim ayrılana kadar calisamazsin diyo. Ama kendimi ezik gibi görmekten alikoyamiyorum. Çalıştığında kaybettigim oz güvenimi kazanacagimi düşünüyorum. Sizce nasıl bı yol izlemeliyim?? Şimdiden teşekkürler

En iyi cevap
Çekişmeli yillar sürüyor, hiç dava açmamak da yillar sürüyor. Bunu bilemeyecek değilsiniz.

Kendiniz de arastirma yapabilirsiniz. Eşin uyusturucu kullanması, boşanma sebebi midir diye yazarsaniz emsal dava dosyalari gorebilirsiniz.

Eşiniz kan vermeyi kabul etmezse bagimli oldugunu kabul ediyor diye karar verilir ve süreç sizin lehinize olur diye düşünüyor
Siz boşanmak değil eşiniz düzelsin istiyorsunuz. Madde kullanan birinin ilgisizliğini dert ediyorsunuz. Arkadaşlar haklı, çekişmeli açın tazminat talep edin, anlaşmalı boşanmak için o sana yalvarsın. Ama kararlı olun pişman olsun, yola gelsin diye dava açar, ufacık bir özürle geri çekerseniz bu blöfünüzü de yemez sonra.

Eğer size acilen nikah lazım değilse çekişmeli açın o halde. Sürsün 1 sene sürsün sonuçta her gün adliyeye gidecek değilsiniz. 3 5 ayda Bi dava günü verirler ona da gidersiniz. Ayrıca eşiniz kusurlu uyuşturucudan dolayı. Çok uzun süreceğini zannetmiyorum.
Belki düzelmesini bekliyorsunuz çabalamasını bekliyorsunuz ama bağımlılık pek düzelebilcek bir şey değil. Gittikçe zıvanadan çıkar ki ilk şiddetini göstermiş, bundan sonra daha kötüye gider de daha iyiye gitmez. Bilmiyorum böyle Bi hayatta elin oğlunu düzeltmeye çalışacağıma enerjimi çocuklarıma harcarım. Çünkü dünya iyisi de olsa o artık tanıdığınız, sevdiğiniz kişi değil. Kullandıkları yüzünden karakteri huyu suyu düşünce şekli gittikçe kötüye gidecek. Siz davayı açın, ola ki gider tedavi olur, tamamen temizlenir, o zaman olmadı vazgeçersin boşanmaktan. Ama ben olsam babaları da olsa çocuklarımı uyuşturucu kullanan Bi adamın yanında büyütme. Adamın fantezileri falan bile uçuyor bu dönemde.

Merhabalar.29 yaşında 2 çocuk annesiyim. Şuan eşimle ayrı yasiyori. 2 buçuk aydır annemin evindeyim.nerden başlayayım bilmiyorum. Ama 2 ay önce eşimle kavga ettik bağımlılıklari var 4 senedir bırakması için elimden geleni yaptım. Baştan beri çok ilgisiz,benimle sohbeti zorla eden bı adam. Son dönem daha da arttı bağımlılığı hiç zarar vermedi. Ama son olayda ettiği küfürlerle karslik verdim diye vurdu. Gitmemek için uğraştım ama o hiç bisekilde uğraşması bende son çare baba evime döndüm. Artık icmesimi de geçtim saygısı sevgisi ilgisi de yok oldu zaten azıcıkti. 2bhaftaya yakın burda kaldım sonra allmak için geldi hiç özür yada pişmanlık görmedim gitmedim. Ayrılmak istediğimi söyledim. Çok büyük tepkiler vermedi çünkü öncesinde de bı kaç kez babamın kapısına geldim. Yine döner kafasında olduğu için onemsemedi. Şuan 2 aydır burdayım bir kere konuşma şansımız oldu sadece gerçekten istemiyormuş dedi bende bağımlı olduğu şeyleri bırakmasını, kendine çeki düzen vermesini istedim yoksa dönmeyeceğimi belirttim. Ağladık. Elimden hiç bişey gelmemesi beni çok üzüyor ama kesinlikle çaba gormuyorum şuan sürekli dilekçeyi vermemi bu işin çok uzadığını söylüyor. Adliyeye gittiğimde ise gelmiyo. Ailesi aramadı sormadı kesinlikle ara duzletme taraftarı değiller. Yine gitti yine gelecek diyo onlarda. Hiç bı sekilde çocuklar dışında diyolago girmiyoruz. Bu dönemde çalışmak istediğimi söyledim ayrılana kadar calisamazsin diyo. Ama kendimi ezik gibi görmekten alikoyamiyorum. Çalıştığında kaybettigim oz güvenimi kazanacagimi düşünüyorum. Sizce nasıl bı yol izlemeliyim?? Şimdiden teşekkürler
Kimseyi dinleme acil iş bul çalış, ve boşan düzelmezse...

bir kaç yorum okudum . şimdi size söylenen gerçeklere karşı tepki veriyorsunuz ama bunlar gerçek tabi insan böyle dönemlerde daha ılımlı yorumlar bekliyor.ama gerçekçi yaklaşımlara kulak asmanızı öneririm. ben de burda çok konu açtım çok eleştirel yorumlar oldu çok üzüldüm ama gerçeklerden de kaçamıyor insan sonunda boşanma davamı açtım.
kendiniz ile yüzleşin duygularınızla ne istediğinizle. ben de sizin boşanmak değil evliliğinizin düzelmesi umudu taşıdığınızı net görüyorum. ama boşanmalısınız .

çalışabilirsiniz neden bağımlı birinden izin mi alıcaksınız bir de

İcip icip karısına vururken nerdeymis o gururu?
Karısı 2 cocukla baba evine sıgınmak zorunda kalırken?Sen cocuklarla kal,ben giderim demek aklına gelmemis mi gururunun?
bir gururu olduğu siz çalışınca mı aklına gelmiş. Siz kimsenin gururndan sorumlu değilsiniz:) Versin size 6-7 bin lira madem siz de çalışmayın eğer öyle bir meblası yoksa üzgünüm ama fakir olup gurur yapabilecek statüde değil.Sizi bastırmak pıstırmak istiyor belki de narsist.Lütfen kanmayın.Evli çocuklu değilim sizi anlamam mümkün değil belki ama sefil bir erkeğin sizi pıstırmasına izin vermeyin.

bir gururu olduğu siz çalışınca mı aklına gelmiş. Siz kimsenin gururndan sorumlu değilsiniz:) Versin size 6-7 bin lira madem siz de çalışmayın eğer öyle bir meblası yoksa üzgünüm ama fakir olup gurur yapabilecek statüde değil.Sizi bastırmak pıstırmak istiyor belki de narsist.Lütfen kanmayın.Evli çocuklu değilim sizi anlamam mümkün değil belki ama sefil bir erkeğin sizi pıstırmasına izin vermeyin.
Guzel yorumun için teşekkür ederim yargılamadan fikrinizi sunduğunuz için de.

Ben anlaşmalı boşandım, ilk celsede boşandım.
Avukata vekalet veriyorsunuz. Çekişmeli bile olsa o hallediyor. Adliyede milyonlarca cinayet, icra, gasp, tecavüz… davaları varken boşanmak için haftada bir tarafları çağırmıyorlar. Süreç uzun olur.
İş içinde müptezel bir eşten izin almanız gerekmiyor. Hayatınızı düzeltmeye burdan başlayabili

Ben anlaşmalı boşandım, ilk celsede boşandım.
Avukata vekalet veriyorsunuz. Çekişmeli bile olsa o hallediyor. Adliyede milyonlarca cinayet, icra, gasp, tecavüz… davaları varken boşanmak için haftada bir tarafları çağırmıyorlar. Süreç uzun olur.
İş içinde müptezel bir eşten izin almanız gerekmiyor. Hayatınızı düzeltmeye burdan başlayabilirsiniz.

İstiyorsunuzki adam gelsin kapima yalvarsın barisalim ama adam sizi istemiyor maleaef once bunu idrak edin gitti gene gelir diyomua düşünün artik kendinizi ne hale sokmussunuz. İse girin calisin davanizi acin bahaneleri birakin herkes dogru yazmis kabul edin etmeyin soylediginiz heraey bahane adam degismez bosuna vakit kaybediyorsunuz

Yazdıklarınızın alt metinlerinde boşanmak istemeyen bir kadının cümleleri var.
Bir yuvayı yıkmak 2 çocukla baba evine dönmek ,hayata sil baştan başlamak kulağa korkutucu geliyor belki,ama şöyle bakın bu adam tedavi olmak istemiyor,yardım teklifinizi red ediyor ,size de hak ettiğiniz kıymeti vermiyor.Yaptıklarında en ufak bir pişmanlık yada kendini kusurlu görme yok.Çok üzücü ama onun hayatı iyiye gitmeyecek.

Anne olarak düşünün çocuklarınız böyle bir adamı rol model almalı mı,gün gün onunla birlikte sürüklenmelimisiniz ?

29 yasındasınız,o kadar gençsiniz ki ,yasıtlarınızın hayata henüz başladıgı yıllardasınız,kendinize çocuklarınızla ışıl ışıl bir hayat kurabilirsiniz,zamanı geldiğinde kıymetinizi bilen, size ve kendisine saygı duyan biriyle yola devam edebilirsiniz.Ailesi nasılsa geri dönersiniz diye araya girmiyor yazmışsınız ya belki de artık oğullarının çıkardığı sorunlarla uğrasmak istemiyordurlar.
Yazdıklarımı bir abla tavsiyesi olarak görürseniz sevinirim,gerçekçi olun bu adama şans verdiğiniz hergün hayatınızdan çalıyor.Verin o dilekçeyi,bir işe girip çalışın kendinize göstermediğiniz şefkati ona göstermeyin.

Bağımlılığı olan biri ile neden evlendiniz? İnsan alışmış olduğu birşeyden vazgeçemez ki. Üzüldüm sizin adınıza hayatınızı mahvetmiş. Birde çocuklarınız var belki düzelir umuduyla 1 tane çocuk yaptınız ama keşke 2. çocuğu yapmasaydınız. Aslında bu olayda en mağdur çocuklar olmuş hakkınızda en hayırlısı boşanıp kendinize yeni bir hayat kurmak olacak. En kısa zamanda bu bağımlı eşinizden kurtulursunuz umarım birde utanmadan tokat atıyor elleri kırılır inşallah.

Adamda yok yok ama hala dönmesini bekliyorsunuz. Yalandan düzeleceğim dese şak diye koşa koşa gideceksiniz. Biraz duruşunuz olsun aramadılar, barışamadık gibi de yakınıyorsunuz gibi hissettim. Bence bu adamdan size de çocuğunuza da hayır gelmez. Ne kadar çabuk boşanırsanız o kadar iyi olur.
Adam madde bağımlısı, şiddete başvurmuş... Daha ne olması gerekiyor ki?

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm.. Bence her şey net olarak ortada, sevgisiz saygısız bağımlılıkları olan bir adamla neden evliliğinizi sürdüreceksiniz ki? Anlattım şeklinizden eşinizi sevdiğinizi ve birazda güçsüz çaresiz hissettiğinizi anlıyorum. Hiç korkmayın 2 tane evladınız var en kısa zamanda boşanıp önünüze bakın çocuklarınıza iyi bir gelecek hazırlamaya odaklanın. Bundan 4 sene önce çok sevdiğim biri vardı ve aşkından yanıp tutuşuyordum, maddi manevi her şeyini çektim, alkol ve gece hayatı da vardı yine de o ayrıldı benden asla unutamam sandım, panikatak oldum vs çok şeyler yaşadım. O zamanlar evlenmeyi çok istiyorum allah beni korudu iyi ki evlenmemişim. Şuan iyi bir kariyere sahip bir kadınım ve inanır mısınız 10 gün sonra çok düzgün beni çok seven nişanlımla evleniyoruz.
Lütfen önünüze bakın.

X