ne yapmam gerektıgıne karar veremıyorum

Safistd

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
4.734
15.912
35
Meraba kızlar uc yıldan berı cocugum olmuyor ıkı aşılama denedık tutmadı başlarda hıc takmadım kafama... zaten eşim cok ıstıyor dıye tamam demıstım ama artık cıddı cıddı uzuluyorum ıyıce umutsuzluga dustum her ay adet oldugumda bogazıma bırsey dugumlenıyor eskıden hungur hungur aglardım adet oldum dıye ama artık aglayamayacak kadar cok uzulyorum... Eşim de olmadıgını gordukce "amaaan bosver olmazsa olmasın daha vaktı gelmemıs demekkı ben hıc takmıyorum sende uzulme sakın" dıye benı tesellı etmeye calıştıkca daha uzuluyorum çünkü benden daha ısteklı oldugunu ve onun da uzuldıgunu hıssedıyorum...
konumun acılma sebebıne gelırse "ınşallah bu ay olur", "Allah hakkımızda hayırlısını versın" ,"demek kı hayırlısı boyleymış", " Allah tez zamanda hayırlısyla bana da nasıp etsin " den başka dua etmıyorum bır ara buradakı dua topıklerıne katıldım hergun 4 kişiye dua edıyrduk falan ... ama oradan cıkınca hıc ozel bır dua etmedım daha dogrusu etmem gerekırmı karar veremıyorum olmayan bırseyde ısrarcı mı olmalıyım yoksa tamamen Allah'a mı bırakıp agzımı kapatmalıyım ... hanı bazen olmayan bır duada ısrarcı olmamak lazım dıye bısey vardır ya karar veremıyorum bu arada eşimde de bende de bır sorun yok hıc hamıle kalmadım. Okudugunuz ıcın teşekkur ederım

Hiç aklımdan çıkarmak istemediğim bir kıssayı paylaşmak istiyorum sizinle.

''Bir gün evli bir çift Hz. Musayı görür ve ondan Allaha kendileri için dua etmesini ve bir çocuk sahibi olmak istediklerini söylerler.Hz. Musada Allaha dua eder ve Allahtan şöyle bir cevap gelir:
'Ya Musa söyle o çifte asla çocukları olmayacak onlar döl tutamaz.'
Hz. Musada gidip Allahın sözlerini o çifte anlatır.Aradan bir kaç sene geçer.Hz Musa o evli çiftle tekrar karşılaşır.Yanlarında birde küçük çocuk vardır ve onu Hz Musa ile tanıştırırlar.Bu bizim çocuğumuz diye.Hz. Musa çok şaşırır ve Rabbine sorar bu durumu.O zaman O yüce yaradandan şöyle bir cevap gelir :
'Ya Musa ben onlara kendi peygamberimle olmaz diye cevap göndermeme rağmen onlar benden hiç ümit kesmediler ve hep dua ettiler.O çocuk dualarının mükafatıdır der.''

Cevabınız ıcın cok teşekkurler ... Çok guzel bır kıssaymış ... anlamlı.

Ben de bu ikilimde hep kalırım. Aklıma Bi hadis gelir: Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin." [Tirmizî, Daavât 149, (3607, 3608).]
Demem o ki; isteyeceğiz... baska çaremiz Yok

Haklısın galiba bazen bende byle dusunuyerum snra korkuyorum ısrarla ıstedımde keske ısrarcı olmasaydım derım dıye ama dua etmek buyuk bır nımet ıstemek lazım

Haklısın galiba bazen bende byle dusunuyerum snra korkuyorum ısrarla ıstedımde keske ısrarcı olmasaydım derım dıye ama dua etmek buyuk bır nımet ıstemek lazım
Kesinlikle... bugün yine duamda istediğim Bi kapı yüzüme kapandı. Cok ağırıma gitti abdest aldım camiye gittim allahım dedim ve baktım yine dua ediyorum. Allah istemedikçe biz de isteyemeyiz

Kesinlikle... bugün yine duamda istediğim Bi kapı yüzüme kapandı. Cok ağırıma gitti abdest aldım camiye gittim allahım dedim ve baktım yine dua ediyorum. Allah istemedikçe biz de isteyemeyiz

Dogru ... ıstemeseydı bızımde ıcımızden gelmezdı

Büyük Allahim işlerinizi kolaylastirsin,ya fettah ismi ile hayırlı kapılar açsın. Duaya devam edin, başka yapacak neyimiz var ki...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…