Ne yapayım ben bu kaynanayı!!

aslında çok düşündüm gitmeyi.ama babası hasta.ne yapmış olurlarsa olsunlar,bu durumda bırakıp gitmeyi kendime yakıştıramadım.ameliyat olcakmış onu bekliyorum.o zamana kadar da düzelmezse allaha havale artık..

bu durumda sende haklısın şekerim o zaman taviz vermeyeceksin sende sevgin tükenmiş oyununu oyna bakalım ne olacak
onunu içim değil babası için kaldığını anlasın bir şekilde sen onun ilgisizliğini anlıyorsan o da senin ilgisizliğini anlasınn

bak guzel kardesim simdi bana diyeceksin ki senin tuzun kuru yazmak kolay ama lutfen sakince dusun ask guzel seydir yasanilasi seydir ama ask sevgi emek ister fedakarlik ister sevgiyi aski beslemezsen olur bir erkek ne sartla olursa olsun esiyle yatagi ayirmaz benim annem bana sunu derdi o gun ne olursa olsun nasil tartismista olsan esine saril kusluk yatakta devam etmez dersi 3 yillik evliyim bizimde iyi kotu gunumuz oldu ama hic ayrilmadik ayri yatmadik kus girsek odaya bal kaymak ciktik sabah askimizi besledik eger esin yatagini ayiracak kadar seni silmisse yapilacak ne var tek sucun kendini korumak mi yoksa sadece esinle ailenle onun ailesi dogacak cocuklarinla guzel bir hayat mi peki sana sabret desem ne icin sabredeceksin degecek sevgine layik biri icinmi seni islah etmeye calisan annesinin akliyla hareket eden birine fedakarlik edilmeli mi anne sevgisi tabiki onemli ama o sevgi baska birine mezar olmamali madem ailen egitimin maddi durumun iyi 22yasinda hayatin basinda bile degilsin oylesine gencsinki yazik degil mi sana genclik elden gittimi evliligin bu aci taraflari seni dahada yakip yikar sana bunu yap sunu yap diyemeyiz bir kagida olumlu olanlari diger yana olumsuzlari yaz katlanirim ask icin dersen ne ala ama katlanip yillar sonra keske 22 yasina geri donseydim bu hatayi yapmazdim dersen cok gecmis ola yillar gecmis olur seni sevginle siniyor askini biliyor ve kullaniyor ama en buyuk asklar bile bu oyunlari kaldiramaz bazi erkekler anne eteginin altindan cikip asla yuva kurup kadinlarin basini yakmamali bunlar benim dusuncelerim o bir anne kuzusu ise sende annenin kuzususun tastan cikmadin seninde bir ailen var dedigim gibi egitimci bir genc kadin olarak iyi dusun canim kendini uzme :teselli:

saol canım tüm yazdıkların için.sanırım en mantıklısı bitirmek çarşamba babası ameliyat olacakmış,,yapabilcağim en son şey o zamana kadar beklemek..tekrar teşekkürler

merhaba arkadaşlar ben iki yıllık evliyim,eşimle akrabayız bütün ailesinin desteğini alarak ve severek evlendik,eşimin ailesiyle farklı şehirde oturuyorduk.ama butün ısrarlarıma,çabalarıma rağmen bir aydır aynı şehirdeyiz..şu an evliliğim bitmek üzere tek sorun ailesi.eşimin ailesi benim ailemle ilişkimi kesip tamamen onların içine girmemi,sürekli onların yanında kalmamı,istiyorlar..kaynanam sürekli bi tartışma içinde benimle ve eltimle,eltimle de geçinemiyor.kadına herşeyimiz batıyor..ve eşim..o tamamen annesinin etkisi altında o üzülmesin diye yapamıycağı şey yok..ama artık çok fazla abarttı 1 aydır yanıma yatmıyo yüzüme bakmıyor..ve bir sürü şey..nefes alamıyorum artık..ve aklıma takılan başka bişey..bi insan annesine bu kadar düşkün olabilirmi..yani seviyorum dediği eşini gözden çıkaracak kadar..yada başka birimi var ve ayrılmak için bahane yapıyor olabilir mi..lütfen yardım edin..ben eşimi sewiyorum ama ağlamak tan bıktım artık ne yapabilirim..:uhm:

arkadaşım şehirleriniz ayrıymış niye gelipde belanın kucağına oturdun.başka bi şehre gitme imkanınız yokmu valla bu aileler hep evladım evlensin bi yuva kursun diye uğraşırlar kurulan yuvayıda sanki matrahmış gibi bozarlar.kaynanan yada görümcen bence eşini dolduruyodur eşinin kafasını karıştırıyolardır.sonuçta annesi kardeşi diyip herşeylerini dikkate alıyodur.bence ne yap ne et uzaklaş ondan

arkadaşım şehirleriniz ayrıymış niye gelipde belanın kucağına oturdun.başka bi şehre gitme imkanınız yokmu valla bu aileler hep evladım evlensin bi yuva kursun diye uğraşırlar kurulan yuvayıda sanki matrahmış gibi bozarlar.kaynanan yada görümcen bence eşini dolduruyodur eşinin kafasını karıştırıyolardır.sonuçta annesi kardeşi diyip herşeylerini dikkate alıyodur.bence ne yap ne et uzaklaş ondan[/QUOTE

elimden geleni yaptım gelmemek için ama olmadı..nişanlanmadan önce de demiştim giymem diye o zaman istemediğin yere zorla götüremem demişti..ama götürdü..imkansız şimdi başka yere tayin istemez..

kayınvalide değil eşin sorun bence.
karısını sahiplenemicek adam nie evlenir bilmem ya
ayrıca ailenden seni koparmaya çalışmaları da bi cehalet
Allah yardımcın olsun
umarım kurtulursun en yakın zamanda.

Allah yardımcın olsun

hayırlısı olsun canım be,kimse yuvası bozulsun istemez,ama bu şekildede devam edemez,bekliycez artık,ya düzeltir kendini ya da biter..

canım bence iyi düşün kendini ezdirme ekonomik gücün ve işinde var .seni sindirmeye çalışıyorlarki her istediklerine boyun egesin.canım bıçak kemige dayandığında kendini çıkar o insanların arasından eşine resti çek.olmazsa en son çare boşan ve kurtul canım.yoksa psikolojin mahvolacak seni düşünmeyeni sen hiç düşünmöme çek git annenlere kocanda akıllansın.

Evladının yuvasını göz göre göre yıkmaya çalışan ve onun mutluluğuna taş koyan anne ve babalara yazıklar olsun,eskiler kaynanalarından çok çekerlermiş ya işte bizlerede öyle çektirmek istiyorlar hele eşinin yaptığına ne demeli nasıl bi ana kuzusudur bu adam inan yaşadıklarına sinir oldum canım,biz eşimle yıllardır ana ve babalarımızdan uzaktayız ve diyoruzki hep şükürler olsun...Ama bi evladımız olacak inşallah ve bizde burada çok yalnız olduğumuz için biraz yakınlaşmayı düşünüyoruz inan yinede korkuyorum çünkü benim eşimin aileside çok aşırı düşkünler oğullarına evlerini bile satılığa çıkarmışlar tahminim bizim gittiğimiz yere gitmeyi düşünerek bu işi yaptılar bense onlar yüzünden aileme bile yakın olamıyorum kaç senedir şu gurbette çektiklerimi bi ben bide Allah bilir sadece eşimin ailesinden uzak olmak uğruna..Sende eşinle konuş ama yalnızken baktın eşin oralı olmuyo resti çek çok gençsin ezdirme kendini bu hayat bi daha geri gelmeyecek ve sen her sıkıntıya düştüğünde bi hastalıkla karşılaşacaksın lütfen kendine yazık etme canım,Allah yardımcın olsun...

BURBUK..Arkadaşım sana tamamen katılıyorum.kayınvalideler büyük gibi davranalar kocaların yapamadıklarını onlar yapsalr

ya canım peki eşinin kardeşi nasıl davranıor ben onu merak ettim kayın validen eltinede aynı şekilde davranıormuş o nasıl tepki veriyoo

ya canım peki eşinin kardeşi nasıl davranıor ben onu merak ettim kayın validen eltinede aynı şekilde davranıormuş o nasıl tepki veriyoo

kaynanam eltimin yüzüne bişey diyemz ki onun arkasından konuşur..eşi ne ona ne de ailesine laf söyletmez hatta annesine yanımda olursa benim hakkımda da konuşturmaz kim haklıysa o dur yani..herşey kocada bitiyor yani

canim durumuna cok uzuldum nasil insanlar var yaaa hemde akraba zaten ne cekersen akrabadan cekiyorsun bende teyzemin ogluyla evligim duymadigim gormediyim kalmadi ama birakip gidemedim caresizlikten ama bak senin ne guzel imkanlarin var esinle guzellkle konus baktin olmuyor ayrilirsin ALLAH yardimcin olsun

canım benim herkes annesini sever ama eşinide bir kenara bırakmaz.bende kaynanamla çok büyük sorunlar yaşadım.hatta hergün eşimi arayıp hayırlı haberi ne zaman vereceksin,ne zaman boşayacaksın diyorlardı.eşim beni bunları duymamam için işyerine götürürdü.bana iftira bile attılar.ama ben kendimi dünyanın en şanslı kadını olarak görüyorum.çünkü eşim beni hiçbirşeye değişmedi.görücü usulü evlendik 6 yıl kaynanam kapımızı aşındırdı aldıktan 2 ay sonrada beni dövmeye geldi.eşimde ben yüzüne bakmaya kıyamıyorum sen asla vuramazsın dedi.anlayacağın iş erkekte bitiyor.sakın alttan alma ve ona seni hep kaybedeceğini hissettir.erkekler kaybetmekten çok korkar sakın kendini ona muhtaç,aciz kimsesiz hissettirme.emin ol kazanacaksın.

canıım saol yaaaa..da bilmiyorum kalsam mı hayırlı gitsem mii..ya o kadar haklısın kii koca koca olduktan sonraa diğerlerine havlamak düşer..deeee bende öyle kocaaa nerdee..hayırlısıı bakalım hala küs bana..benim umrumda değil..o evde olmayona daha huzurluyum hatta.büyükler bayrama kadar bekle dediiiii bayram bekliyoruz bakalıım hayırlısı

canim durumuna cok uzuldum nasil insanlar var yaaa hemde akraba zaten ne cekersen akrabadan cekiyorsun bende teyzemin ogluyla evligim duymadigim gormediyim kalmadi ama birakip gidemedim caresizlikten ama bak senin ne guzel imkanlarin var esinle guzellkle konus baktin olmuyor ayrilirsin ALLAH yardimcin olsun

akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini..demiş çekenin birii ne gdoğru söylemiş amaa kimsenin içine girmeyince anlamıyosun gerçek yüzünü..

yaaa dün akşam uyurken teline baktım inanırmısınız benim babamı PARA diye kaydetmiş teline..allah aşkına ne demek buu

simaycığım, direkt kendisine sormayı hiç düşündün mü?

bence asıl sıkıntı ailenin size maddi açıdan destek olması erkekler bunu hazmedemiyor malesef belliki kayınvaliden de hazmedememiş yazık cidden sen hiç üzülme ama kötü sözde söyleme bekle bence. bu arada sen yazalı baya olmuş umarım yeni haberleri yazarsın bizlere

annem geldi anlattım konuşmaya çalıştılar dayımla ama eşim çok ağır sözler söylemiş anneme..anneme o sizden çıktı destek olmıycaksınız.kocan ne derse onu yapmak zorunda sın...demeniz gerekiyor falan filan demiş..canım annem sevdiğimi biliyor böyle mutlu olcaksa gelmeyin kızım diyor ama tak ettiği an kapımız sonuna kadr açık da diyor..babamın haberi yok duysa beni bi an burda tutmaz alır..kaynanam bunu da biliyo ve hep iki yüzlü davranıyor..we şimdide tekrar düzelirsek annenle ilgili bişey bekleme benden diyor.anlamıyorum ya bir ay öncesine kadar herşey yolundaydı..annemlere bağlıydı..bütün düğün borcumuzu eşimin lisans yaparken aldığı bursların paralarını hep ailem ödedi.ve bundan kimseye bahsetmediler.hep destek çıktılar.bi kötü bişey demediler..8 yaşında kardeşim var onun bile yüzüne bakmıyor..o kadar yanii

annene ne kızcam şimdi amane demek mutlu olcaksanız gelmeyin senin eşin nkonyalı mı konyada mı yaşıyosunuz?

bence asıl sıkıntı ailenin size maddi açıdan destek olması erkekler bunu hazmedemiyor malesef belliki kayınvaliden de hazmedememiş yazık cidden sen hiç üzülme ama kötü sözde söyleme bekle bence. bu arada sen yazalı baya olmuş umarım yeni haberleri yazarsın bizlere

sana katılmıyorum hem paraları yiyip hem ben hazmedemedim diye bi terbiyesizlik olur mu almasalarmış parayı harcatmasa larmış o zaman.

Allah yardımcın olsun

mübarek günde bela okumak istemiyorum ama sinirleniyorum ya tövbe tövbe.
o eşinin de ailesinin de yüzüne tükürmek lazım.ailenle ilişkini kesmek yerine daha da sık görüşmelisin. böyle insaniyetsiz varlıklar için aileni ihmal edersen çok pişman olursun.
bence eşin böyle devam ederse onu gözden çıkarmalısın kendini ne sanıyo seviyorum falan dersen düşüp bayılacam burda sevme.
aklıma bişey geldi şimdi durup dururken kaynangil eşine senden soğtma büyüsü yapmış olmasın 1aydır yanına gelmiyomuş.
hangi şehirde yaşadığınızı damerak ediyorum yazarmısın

X