Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onlar pahali şeyler takacak,bis takamayacagiz diye eşim üzülüyor
Herkes kendi gücü ölçüsünde takar. Bileziğiniz varmış kenarda. Ya onu takın, ya bozdurun ama başka bir şey takın. Kenarda birikim olarak duran altın varken hediyesiz gitmeniz hiç uygun değil.

4 yıldır evliyiz.Evimiz kira ve evden çıkma durumumuz var.Geçen şubattan beri işsizdim,maddi olarak bizi yordu.Kredi kartlarına borcumuz var.İşe gireli 1 ay olacak,henüz maaş bile almadim.
Gelecek ay kaynımın düğünü var.Biz evlendiğimiz zaman o çalışmıyordu.Kvlerin aldığı çeyreği taktı.Nikahta da kvlerin aldığı bileziği taktı.Ev hediyesi falan hiçbir şey almadı.
Eşim kardeşim evleniyor birşey yapamadım,cepte para yok,para isteseler veremeyeceğim diyor.Kızın abisi mühendis ve bizim maaşımızın 3 katı kazanıyor.Kız tarafının durumu maddi olarak çok iyi.Takmazsak ayıp olur diyor.Ben açıkçası kendi bilezigimide vermek istemiyorum.Sizce ne takmalıyız?
Kaynınız annesinden almış olsa bile takmış sonuçta. Hiçbir şey takmayıp, anne babanın taktığına dahil olabilirdi.
Maddi olarak durumunuz yoksa eşinizde kv'den istesin. Sonra ödersiniz.

Peki maddi durumumuz yoksa nasıl takacağız?Kart limitlerimizde dolu
Yarım taksak ayıp olur bilezik taksak paramız yok, kendi aramızda para mı toplayalım bacım? Bu tarz şeyler bir defalıktır. Kaynınız 10 defa evlenecek değil ya benim bildiğim bir tık bütçeni zorlarsın bir şeyler takarsın kardeşine. Bence sizin takı takmaya hiç gönlünüz yok, bu işten nasıl sıyrılırım diye başlık açtınız. Aile desteği ile bile olsa size takı takılmış. Siz de durumunuz el verdiğince yarım, tam bir şeyler takın geçin. Sizin hediye takasınız varsa takarsınız zaten.

Şimdi herkes burada sizi linçleyecek.
Bileziğinizi falan vermeyin ya. 5 gr altın ideal
Dünyanın binbir türlü hali var ayrılık olur, hastalık olur, borcunuz olur bozdurursunuz.
Bunların hiçbirisi olmasa bile koluma takıp gezerim. Kime ne?
Para kolay mı kazanılıyor şu devirde. Herkesin kendi evinin içinde kendi masrafları var.
Kimse bana güvenerek evlenmiyor sonuçta???

Son düzenleme:
Durumunuz olduğu kadarlık takarsınız siz de. Zaten kaynınız da gelin de bolluk içinde yüzmediğinizi biliyordur. Karşı taraf çok zengin diyorsunuz zaten bilezik de taksanız onlarla aşık atamayacaksınız. Ya kayınvalideniz verir onu takarsınız ya da gücünüzün yettiğini. Benim de anlamadığım şu kızın abisinin maaşı bizim 3 katımız demişsiniz. Bunlar evlenince abi mi bakacak onlara neden böyle kıyaslara giriyorsunuz ki?

Madem bu kadar maddi olarak zordasınız, ne diye araba da araba diye tutturuyorsunuz anlamadım ben sizi. Kendinize iş güç için isteseniz bir şeyler belki çoktan olmuştu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X