Ne olur, birileri ile konuşmak istiyorum ...

yahu umarım bıraz rahatlıyorsun bızle konusunca, cunku kötu bır durumdasın eşin var ama sen sureklı hızmet edıyorsun hızmetcı gıbı dıye tabır etmıssın demek kendını bu kdr kötu hıssedıyorsun e hıc kolay degıl senın durumunda kım olsa aynını hıssederdı, bı teyze vardı anlatırdı gencken hep aynı senın gıbı yasamıs yasamıs, kayınvalıdesı hızmetcı gıbı kullanırmıs gercı onun daha bı beter durumu varmıs kocası ıckı kumar falan sonra sonra duzelmıstı onun da durumu snradan alısmıstı falan bıde ıyı olmustu durumu bundan daha ıyı yani. SEN DE sımdılerde böle arada aılene kaçabılırsın, bıde eşindenn de daha cok ılgı bekledıgını soyle ve de yenı arkadaslıklar kur elişi kursu var mı orada bılmıyorum öle kurslara g git gıdebılıyosan bol arkadas edin daha ıyı olursun c icim.

yok esim cok iyidir ama ozlmenin ne demek oldugunu bilmiyo anlamiyo cunku cok rahat her seyi istedigi gibi sadece sorunu is onun seviyorumda ama yalnizligi cok hissediyorum...belkide arkadaslik kurmam mesguliyet aramam en dogrusu ...cok saol

yok ya onu yapamamki kaynanam kayinpederimi birak ailem kabul etmez o kadar cesaretli degilim ...

nazar boncugu kardesim cok guzel demissin canim bazi kardeslerimiz biliyorumki art niyetle yorumlamiyorlar ama dusunmeden birseyler yaziyorlar. bir insan nasil izinsiz gidebilir almanyadan turkiyeye esinin haberi olmadan nekadar sacma birsey. vede cok tuhafima gitti valla sen bu akillara uyarsan bosanmaya kadar varir ama sanada sacma gelmis cok sukur hem bunun cesaretle alakasi yok saygiyla alakasi var sen sorumluluk alan bir kadinsin oyle canin istediginde al basini git yapamazsin canim. sonucta o hayati sen sectin ve yasamaya mecbursun canim zamanlada alisacaksin baslarda boyle zorlanman cok dogal. eviniz buyuk ise esin calisiyorsa kontratli anne ve babani getirtebilirsin 3 ay yaninda kalirlar 3 ay birlikte olursunuz gezersiniz hasret giderirsiniz

a.s.

nazar boncugu kardesim cok guzel demissin canim bazi kardeslerimiz biliyorumki art niyetle yorumlamiyorlar ama dusunmeden birseyler yaziyorlar. bir insan nasil izinsiz gidebilir almanyadan turkiyeye esinin haberi olmadan nekadar sacma birsey. vede cok tuhafima gitti valla sen bu akillara uyarsan bosanmaya kadar varir ama sanada sacma gelmis cok sukur hem bunun cesaretle alakasi yok saygiyla alakasi var sen sorumluluk alan bir kadinsin oyle canin istediginde al basini git yapamazsin canim. sonucta o hayati sen sectin ve yasamaya mecbursun canim zamanlada alisacaksin baslarda boyle zorlanman cok dogal. eviniz buyuk ise esin calisiyorsa kontratli anne ve babani getirtebilirsin 3 ay yaninda kalirlar 3 ay birlikte olursunuz gezersiniz hasret giderirsiniz

a.s.

cok tesekkur ederim bende cok istiyorum ailemi buraya getirmeyi gezdirmeyi zamanimi onlarla gecirmeyi evimi gormesini iclerinin rahat etmesini evim buyuk yeni tasindik kendi evimize esimde istiyo ama su an yapamayiz diyo yazin gitcekmisiz hadi bakalim dedim yine beni oyalayip yazin deyip sonra yaz gelince yok kisa gideriz kis gelince yaza deme dedim umarim hayirlisi olur ama ben gidemezsem annemi getircem yaza ya oyle ya boyle bakalim a.s. cok saol ilgin icin..

Merhaba.Ben eşimle yurt dışında 5 sene yaşadım ve bu zaman zarfında sadece bir kere Türkiye'ye gelebildim.Gurbet,aile hasreti ne demek çok iyi biliyorum.Ben orada bir Türk bayrağı gördüğümde hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum.Senin gibi umutsuzluğa kapıldığım,kendimi bir kuyunun dibine atılmış gibi hissettiğim zamanlar oldu.Ama inan ki hepsi geçiyor.Benim o ülkeye adapte olup dili kavramam 3 sene sürdü.Çok iyi arkadaşlar edindim.Onlar sayesinde hayata daha çok sarıldım.Oranın geleneklerini,yaşam tarzını benimsedim.Buna mecbur kalıyorsun.Eğer hep Türkiye'deki hayatını düşünerek zaman geçirirsen benim geçirdiğim gibi sinir krizleri geçirirsin.

Eşim bana tabii ki en büyük destekti ama bir yerden sonra onun yapabileceği hiçbir şey kalmıyor.Sen kendin pozitif düşünerek yaşadığın yere uyum sağlamaya çalışmalısın.İleride bu zamanlarını anı olarak başkalarına anlatacaksın emin ol.yerimseniben

canım benim bende yalnızım kimsem yok kızım vardı oda babasına gitti annemlerde yok ben dahada yalnızım sıkma canını eşin varmış bak ailen sağlıklı olsun da gerisi boş

canım yurt dışına evlenme kararını alacak kadar cesaretli biriysen bu durumlada başa çıkacak kadar güçlüsündür, sende çalışsan diyorum, maddi olarak ta her tatilde daha çok gelip gitmede bi faydası olur belki, yurt içinde bi yermiş gibi falan olur sık sık gelip gidince

X