Ne olur, birileri ile konuşmak istiyorum ...

insan ne yaparsa yapsin bu duygulardan kolay kurtulamiyor...
seninle ayni durumdayim bende yapacak bisey yok galiba bizler icin...
bunalip kendimizi uzmeklede elimize hic bisey gecmiyor, kendimize acidikca yipraniyor haksizlik ediyoruzz...seninle ayni durumdayim bende en iyi arkadasim pc imm

yaa ben cok SIKILDIM yalniz ailesiz biseylerle ugrasmakdan onlarsiz yasamakdan onlarin arkamda olduklarini biliyorum ama bisey olsa yanima kosacak kimsem yok yalnizim yani bugun bayramdi ama ailesiz akrabasiz nasil bayram gecerki esimin ailesi geldi kaynanamlara masada toplandilar ve ben dis kapinin dis mandali gibi kaldim kosede caydi tatliydi hizmet fasli iste yalnizligi daha iyi anladim yanisenağlama

ben eski beni istiyorum ya babamin dibinde kalmayi ozledim cookk kokusunu ozledim senağlama esimde yanimda ama olsa nolacakki o bile anlamiyo ozlemimi halimi :çok üzgünüm:

aynen canım bende bu bayram ve her bayram yanlız eşimin ailesiyle kutluycaz ona göre güzel ama bana göre kim bunlar ya kim tanımıyorum ben bunları ben annemin kokusunu kardeşlerimin öpücüklerini babamın hadi gelin elimi ilk öpene harçlık var demesini özledim neden bu yanlızğı seçtik biz neden evlenmeden önce hiç bu günleri düşünmedik

arkadaslar yanlizlik cok zor mutlaka heleki gurbetteseniz ve aileniz yaninizda degilse benim ailem burda esiminkilerde o yuzden sizin kadar anlayamam beki ama dunya boyle malesef kim annesinin babasinin dizinin dibinde kalmiski. kendinizi gelistirin derim aksam okullari var once dilinizi ogrenin mutlaka orda sizler gibi sonradan gelmis bir cok arkadas edineceksiniz size yakin dil kurslari vardir mutlaka onlardan birine yazilin cevre de edinirsiniz . hem diliniz gelistimi alman komsularinizlada bir iliskiniz olur inanin bana bazilari cok sevimli oluyor benim bir cok belcikali komsum var vede cok memnunum . calisma olanagida edinirsiniz kendi paranizi kendiniz kazanirsaniz daha rahatlarsiniz butceye katkida bulunmak kendi kazandiginiz parayla birseyler alabilmek bile buyuk bir stresi ortadan kaldirir canim. yazdiklarimi iyi oku ve dusun hersey daha guzel olucak ....

sevgiler
gulsen

Gülünü seven dikenine katlanmali!!

Hayatta hicbirsey yokki bedelini ödemeden sahip olabilesin....:nazar:

Belki bu sitede bizim gib yurtdisinda yasamak isteyen bir sürü insan var canim, ve kendine göre hakli sebebleride vardir mutlaka, biz burda saglik ve sosyal konularda cok daha sansliyiz insan hayatina kiymet veriliyor türkiyede böyle degil allah icin simdi....:kahve:

Ama bedelini ödüyoruz iste hep bir tarafimiz eksik hep böyle bayramlarda özel günlerde bir burukluk yasiyoruz, ben annemin mezarina bile gidemiyorum yaaa seneden seneye gidebilecem, rahat yasiyoruz burda evet ama ödedigmiz bedel bazen cok agir geliyor cokkk.:çok üzgünüm:

bu hissettikleriniz çok normal,zaman zaman bizler de yaşiyoruz hele başka bir eyrde başka bir hayatta yaşamak zordur.zamanla alişiliyor...ağlamak istiyorsaniz ağlayin hatta bu sikilmişliginizi eşinizlede paylaşin derim

Başka bir şehirde yada ülkede yeniden yaşamak bir çoçugun hayati yeniden öğrenmesi gibidir.hep eski halimizi hatta eski yatağimizi...aklimiza gelen bütün eskileri isteriz.ama inanin zamanla değişiyor herşey...

aynen canım bende bu bayram ve her bayram yanlız eşimin ailesiyle kutluycaz ona göre güzel ama bana göre kim bunlar ya kim tanımıyorum ben bunları ben annemin kokusunu kardeşlerimin öpücüklerini babamın hadi gelin elimi ilk öpene harçlık var demesini özledim neden bu yanlızğı seçtik biz neden evlenmeden önce hiç bu günleri düşünmedik

senağlama su yazdiklarin var ya beni bitirdi resmen sabah sabah:çok üzgünüm: ayni seyleri dusunurmu bi insan her bayram niye dusunmedikki gercekden niye kimse demediki kizim cok zor olur dayanamazsin diye niye alisirsin bi muddet sonra dendi tamam alisirim alisiriz ama ben hala alisamadim 4 yil olucak yaa sesini duymasam biseymi oldu diyorum onlarda oyle dusunuyo senağlama keske demekde istemiyorum herseyin bi hayirlisi var derler ya belki onu yasiyorum benim icin hayirlisi buymus deyip avutuyorum kendimi ....

Gülünü seven dikenine katlanmali!!

Hayatta hicbirsey yokki bedelini ödemeden sahip olabilesin....:nazar:

Belki bu sitede bizim gib yurtdisinda yasamak isteyen bir sürü insan var canim, ve kendine göre hakli sebebleride vardir mutlaka, biz burda saglik ve sosyal konularda cok daha sansliyiz insan hayatina kiymet veriliyor türkiyede böyle degil allah icin simdi....:kahve:

Ama bedelini ödüyoruz iste hep bir tarafimiz eksik hep böyle bayramlarda özel günlerde bir burukluk yasiyoruz, ben annemin mezarina bile gidemiyorum yaaa seneden seneye gidebilecem, rahat yasiyoruz burda evet ama ödedigmiz bedel bazen cok agir geliyor cokkk.:çok üzgünüm:

haklisin her konuda iyi dedigin gibi gelmek isteyende cokdur benim derdim bura ile degilki kendi halimle dusuncelerimle hayalimle yalnizligimla ozlemimle ve bu aralar cok olan aglama krizlerimle ama seviyomusun dersen sevmek zorundayim burayi bunu biliyorum beceremiyorumki alisirim ama alisirim zamanlasenağlama

Canım benim seni çok iyi anlıyorum hep ailelere ve kızlara türkiye içinde bile olsa ailenizden uzağa evlenmeyin diyorum tatlım canım benim inan gözlerim doldu.benimde görümcem hollandada oda yalnızlık çekiyor.Ama şuan türkiyeye geldi 5 haftasını doldurdu canım ramazanı burda ailesinin yanında geçirdi.Oda çokk iyi biri orada yalnızlık çekiyor ama çook güzel bir yermiş düzenli bir şehir iyi bir yerdesin yani ,ailende sağlıklıysa kendini u kadar yıpratma canım.Ama bilirim özlemeye hemde aileyi şimdi senin aklına neler neler geliyor.Bizimde hollandaya gitme gibi durumumuz vardı hayır dedim,,dedimki aileme bişey olsa ha diyince gelemem ki daha gitmeden oraya aklıma neler geldi.Kendini çok yalnız hissettiğin bir döneme girmişsin,özlemde üstüne eklenmiş bayram girmiş eşinin ailesi gelmiş senin ailen yok kendini kimsesiz gibi hissetmene neden olmuş bu durum.Birde tatlı servisi falan demişsin ya o zamanda kendini hizmetçi gibi hissetmişsin,Seni alıp hizmet etsin d,ye getirdikleri biri gibi görmüşsün öyle değilsin bu düşünceleri çıkart aklından dua et ailene Allahım sağlık sıhhat versin sanada güç versin diye canım sıkılma üzülme bizde üzüldük burda bak...Ama sen rahatlayacaksan biz senin sıkıntılarnı paylaşmaya her zaman hazırız kadınlarda bu olur canım...bir çoğumuz aynı durumdayız kendini yalnız hissetme

haklisin her konuda iyi dedigin gibi gelmek isteyende cokdur benim derdim bura ile degilki kendi halimle dusuncelerimle hayalimle yalnizligimla ozlemimle ve bu aralar cok olan aglama krizlerimle ama seviyomusun dersen sevmek zorundayim burayi bunu biliyorum beceremiyorumki alisirim ama alisirim zamanlasenağlama

tabiki alisacaksin canim üzülme, ben almanyada büyüdüm 5 yasinda geldim buraya burda dogdum sayilir ailem kardeslerim burda seni belki tam olarak anlayamam ama inanki burda dogsanda büyüsende hep bir kanadin kirik bir kus gibisin....:a015:

Gurbet kusu iste Anneannem hep öyle söyler bize:çok üzgünüm:

Sen kim icin geldin gurbet ellere esin icin kendine bir yuva bir aile kurmak icin belki daha güzel ve rahat bir hayat yasamak icin ama iste dedigim gibi herseyin bedelini ödemek zorundayiz....:kahve:

Söhret sani olan insanlar bedelini belki yanlizligina ödüyor....
Cok zengin olanlar belki kimseye hatta ailelerine bile güvenememekle ödüyorlar
Cok güzel bir kadin belki hep yanlis erkeklere cattiyor yada hep kiskaniliyor yani birsekilde sahip oldugumuz herseyin bir bedeli var....:nazar:

Üzme kendini ve unutma bu hayati sen sectin....en güzel sekilde degerlendirmeye bak ve sükür ettki telefon acip sesini duyabilecegin bir annen var...:çok üzgünüm:

Allah beraberin olsun:Saruboceq:

Canım benim seni çok iyi anlıyorum hep ailelere ve kızlara türkiye içinde bile olsa ailenizden uzağa evlenmeyin diyorum tatlım canım benim inan gözlerim doldu.benimde görümcem hollandada oda yalnızlık çekiyor.Ama şuan türkiyeye geldi 5 haftasını doldurdu canım ramazanı burda ailesinin yanında geçirdi.Oda çokk iyi biri orada yalnızlık çekiyor ama çook güzel bir yermiş düzenli bir şehir iyi bir yerdesin yani ,ailende sağlıklıysa kendini u kadar yıpratma canım.Ama bilirim özlemeye hemde aileyi şimdi senin aklına neler neler geliyor.Bizimde hollandaya gitme gibi durumumuz vardı hayır dedim,,dedimki aileme bişey olsa ha diyince gelemem ki daha gitmeden oraya aklıma neler geldi.Kendini çok yalnız hissettiğin bir döneme girmişsin,özlemde üstüne eklenmiş bayram girmiş eşinin ailesi gelmiş senin ailen yok kendini kimsesiz gibi hissetmene neden olmuş bu durum.Birde tatlı servisi falan demişsin ya o zamanda kendini hizmetçi gibi hissetmişsin,Seni alıp hizmet etsin d,ye getirdikleri biri gibi görmüşsün öyle değilsin bu düşünceleri çıkart aklından dua et ailene Allahım sağlık sıhhat versin sanada güç versin diye canım sıkılma üzülme bizde üzüldük burda bak...Ama sen rahatlayacaksan biz senin sıkıntılarnı paylaşmaya her zaman hazırız kadınlarda bu olur canım...bir çoğumuz aynı durumdayız kendini yalnız hissetme

ya benim demek istediklerimi nasilda dile getirmissiniz okurken bi yandan gulerken bi yandan gozlerimden yaslar akdi evet aynen oyle oldu iyi birdeyim ama bunun iyi oldugunu anlamakda zorlaniyorum dustugum su durumda onu dusunemiyorumki cok tesekkur ederim ilgin icin...

gulsum sultan sanada cok tesekkur ederim inanin daha iyiyim su an iyi yonlerini dusunmeye calisiyorum becerebilirim umarim....

diger arkadaslarda cok saolsun yetistiniz imdadima birakip gitmeyi dusunuyodum herseyi herkesi hatta biraz once esime dedim 11. ayda ben gidicem dedim sabret 6. ayda beraber gidelim dedi bunada sukur cok sukur .....

Canım aileni görmek için daha sık gelebilirsin aslında Türkiye'ye. O zaman oraya alışman sevmen daha kolay olur. Eşin mi izin vermiyor yalnız gelmene?

ya bak canım eşinde bu konuda seni anlıyor.Ailene bağlı bir bayansın işte bu zor tatlım.Seni en çok yoran bayramda hissettiklerin ,ailenenin yokluğunu hazmedememem ama unutma ki onlarda senin mutlu olduğunu huzurlu ve iyi bir evlilik yaptığını bildikleri için huzurlular.şu bayram inan bana bir geçsin cuma günü bilemedin p.tesi günü bak gör nasıl kendine geleceksin yoğun duygu karmaşan biraz olsa azalacak..ha bu arada ben böyle olduğum vakit ,hiç adetim değildir ama; bilemediğim ağlama krizlerimde, internetten hemen burcumun bu ay yada an neyin etkisi altına girmiş olduğuna bakıyorum biliyormusun bilmiyorum ama Kuran-ı kerimde astroloji ilmi var şöyle ;Allah peygamber gönderiyor ve astroloji ilmini öğretmesini istiyor kavmine, ama peygamber öğretmeye çalıştıkca insanlar aya ,yıldıza ve güneşe tapmaya başlıyorlar .Allah yeter diyor ve astrolji ilmi sadece kurana geçiyor...Yani bir bak bakalım beni ay çok hüzünlendiriyor birkaç kerede denk geldim hüzünlü olduğumda burcumun ayın etkisinde olduğunu gördüm...Kendine iyi bak ...Seni anlayan bir eşin var bırak holl.dan buraya gelmeyi öyle eşler varki annesi karşı binada oturuyor kızı ailesine göndermiyor.Bak bende bu bayram ailemin yanına gidemedim .özledim onları inan öyleki gözlerime kan oturuyor ağlayamadığım anlarda Ankaradayım ailemde zonguldakta eşim asker nöbetleri var gidemedik sen gelememekte bin kat haklısın kendini üzme bayramdan sonra düzelecek herşey...

ya bak canım eşinde bu konuda seni anlıyor.Ailene bağlı bir bayansın işte bu zor tatlım.Seni en çok yoran bayramda hissettiklerin ,ailenenin yokluğunu hazmedememem ama unutma ki onlarda senin mutlu olduğunu huzurlu ve iyi bir evlilik yaptığını bildikleri için huzurlular.şu bayram inan bana bir geçsin cuma günü bilemedin p.tesi günü bak gör nasıl kendine geleceksin yoğun duygu karmaşan biraz olsa azalacak..ha bu arada ben böyle olduğum vakit ,hiç adetim değildir ama; bilemediğim ağlama krizlerimde, internetten hemen burcumun bu ay yada an neyin etkisi altına girmiş olduğuna bakıyorum biliyormusun bilmiyorum ama Kuran-ı kerimde astroloji ilmi var şöyle ;Allah peygamber gönderiyor ve astroloji ilmini öğretmesini istiyor kavmine, ama peygamber öğretmeye çalıştıkca insanlar aya ,yıldıza ve güneşe tapmaya başlıyorlar .Allah yeter diyor ve astrolji ilmi sadece kurana geçiyor...Yani bir bak bakalım beni ay çok hüzünlendiriyor birkaç kerede denk geldim hüzünlü olduğumda burcumun ayın etkisinde olduğunu gördüm...Kendine iyi bak ...Seni anlayan bir eşin var bırak holl.dan buraya gelmeyi öyle eşler varki annesi karşı binada oturuyor kızı ailesine göndermiyor.Bak bende bu bayram ailemin yanına gidemedim .özledim onları inan öyleki gözlerime kan oturuyor ağlayamadığım anlarda Ankaradayım ailemde zonguldakta eşim asker nöbetleri var gidemedik sen gelememekte bin kat haklısın kendini üzme bayramdan sonra düzelecek herşey...

aileme yakinsin yani :) neresindesinki ankaranin allah sanada sabir versin a.s.

bilet al ve kaç gel aılenın yanına,
çok özleım ne yapayım dersın gelınce anlayısla karsılıycaktır sanırım..

bı kız arkadasım cunku hep böle yapıyor eşi de alısıyor ne yapsın

yahu umarım bıraz rahatlıyorsun bızle konusunca, cunku kötu bır durumdasın eşin var ama sen sureklı hızmet edıyorsun hızmetcı gıbı dıye tabır etmıssın demek kendını bu kdr kötu hıssedıyorsun e hıc kolay degıl senın durumunda kım olsa aynını hıssederdı, bı teyze vardı anlatırdı gencken hep aynı senın gıbı yasamıs yasamıs, kayınvalıdesı hızmetcı gıbı kullanırmıs gercı onun daha bı beter durumu varmıs kocası ıckı kumar falan sonra sonra duzelmıstı onun da durumu snradan alısmıstı falan bıde ıyı olmustu durumu bundan daha ıyı yani. SEN DE sımdılerde böle arada aılene kaçabılırsın, bıde eşindenn de daha cok ılgı bekledıgını soyle ve de yenı arkadaslıklar kur elişi kursu var mı orada bılmıyorum öle kurslara g git gıdebılıyosan bol arkadas edin daha ıyı olursun c icim.

Canim seni cok iyi anliyorum. Bende yanlizim burada, ailem yanimda degil diye her bayramda cok duygusal oluyorum.

Sana özelden mesaj atmak istedim, ama kapali Sen bana ulasabilirsen yazisabiliriz.

bilet al ve kaç gel aılenın yanına,
çok özleım ne yapayım dersın gelınce anlayısla karsılıycaktır sanırım..

bı kız arkadasım cunku hep böle yapıyor eşi de alısıyor ne yapsın

yok ya onu yapamamki kaynanam kayinpederimi birak ailem kabul etmez o kadar cesaretli degilim ...

X