ne kadar emzirmeliyim lütfen yardım

abuaslxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2007
159
0
37
arkadaslar merhaba benım bebegım su anda 13 gununde fakat ben cok az emdıgını dusunuyorum uykudan kalkana kadar hal gelıyor basıma ben uyandırıyorum ve sarılık gecırmıstı cok agır cok emmesı gerek sızler kac saatte kac dakıka emzırıyorsunuz lutfen yazın

benim oğlumda 2 ay on günlük şu an 3 yada 4 saatte bir emiyor ama güzelce karnını doyuruyor.ilk ngünler ne zaman ağlarsa emziriyordum.eğer emmek için kalkmıyorsa 2 saatte bir uyandırın emzirmeye.ama yetmese uyumaz bence yetiyordur ona o kadar emmesi.bir yerde okumuşdum bebekler 5 dakikada sütün yüzde 90 ını emiyormuş

canım şuanda kızım 2 saatte 1 emiyor ama ilk 1 ay saat başı emzirdim.benim cimcimede çok zor uyanıyodu emmek için neler yapardım ya.hafifte olsa sarılık geçirdiği için sık emzirmem gerektiğini söylemişti dr.günleri geçtikçe daha kolay oluyo emzirmek benim kızım sezeyanla 12 gün önce alındığından günü tamamlanana kadar sürekli uyumuştu.

unutmadan dr. ilk günler için enaz 20 dakika olsun emzirme süren,ön süt ve gerisüt dediğimiz olay var ön süt daha sıvı ilk 15 dak.o geliyo ondan sonra gerisüt daha koyu kıvamlı yağlı oluyo antibiyotik niteliğinde mümkün olduğunca onu emmesini sağla demişti.anlayacağın canım ilk günler tamamen emişerek geçiyo

saolun kızlar umarım alısır cunku zaten 2 750 emecekkı buyuyecek alıstırmaya calısıcam uykudan kaldırıyım berı gıdıyım hepınısı optum saolunnnnnnnn

kızlar yaa uykudan uyanması duzene gırdı sukur fakat 2saatte bır sadece bes dakıka emıyor bebegım onyedı gunluk 2 800 kılosu sızce normalmı sızınkıler ne kadar emıyor nolur yazın

gündüzleri 2 saatte 1 bırakana kadar emziriyorum uyuyorsa uyandırıyorum geceleri kendisi uyanıp ağlayınca tekrar uyuyana kadar(yaklaşık 5-6 dak) emziriyorum

X