Ne düşüneceğimi şaşırdım

Ben gebe kaldığımda kan sulandırıcı iğne de kullandım o genetik testi yaptırmıştım. Yani olmadı yine de nasip değilmiş

Ben gebe kaldığımda kan sulandırıcı iğne de kullandım o genetik testi yaptırmıştım. Yani olmadı yine de nasip değilmiş
Anladım. Kendim yaşayınca bir ihtimal yardımcı olmak istedim.

O zamanlar benim doktorumun söylediğine göre kadın infertilitesi daha zor demişti çünkü daha çeşitli sıkıntılar olabiliyor.

Umarım en kısa zamanda sağlıklı bir evladınız olur. Aynı süreçlerden geçmiş biri olarak tüm kalbimle diliyorum lütfen umudunuzu kaybetmeyin

Allah razı olsun canım inşallah bu denemem de olur.

3 denemenizide aynı kurumda mı yaptırdınız ? eğer öyleyse kesinlikle değiştirmenizi önerebilirim. Erkek infertelitesinde en önemlisi laboratuvar ve embriyolog.

3 denemenizide aynı kurumda mı yaptırdınız ? eğer öyleyse kesinlikle değiştirmenizi önerebilirim. Erkek infertelitesinde en önemlisi laboratuvar ve embriyolog.
3ü de aynı. Sadece doktor değiştirdim kurumda ama henüz 3.yü denemedim transfer bekliyorum

3ü de aynı. Sadece doktor değiştirdim kurumda ama henüz 3.yü denemedim transfer bekliyorum
Yalnız değilsin…Bizim sorunumuz da erkek infertilitesi…Sayı az…Eğer döllenme oluyor ve embriyo oluşuyorsa her zaman umut var diye düşünüyorum.Tabii maddi manevi çok zor ama katlanıyoruz …Allah a dua etmekten ve denemekten başka çaremiz yok.Al ol der oluverir…Ne kadar ağladığımı anlatamam hatta evliliğimiz bile sarsılıyordu.İnsanlar seni anlamıyor.Nasıl yıprandığını göremiyor.3 yıllık evliyim herkesin çocuk ne zaman diye sorması bile can acıtıyor.

Döllenme oluyor embriyo oluşuyor ama iki denemenin ikiside olmadı. Yani çok zor gerçekten bende 4 senelik evliyim. Herkes soruyor kimseyle görüşmek istemiyorum.. evlilik zaten sarsılıyor o travma yüzünden. İnşallah en kısa zaman da olur hepimiz için

Mutlaka kaliteli sperm buluyorlar canım tese vs yapıyorlar. Yumurta kalitesi daha önemli sende sorun yoksa hiç dert etme. Zaten 1 tane sperm yetiyor biliyorsun :) erkek infertilitesi için keçiboynuzu öneriyorlar suda kırıp kaynatıp suyunu soğuyunca eşinin içmesi lazım bi deneyin zararlı çıkmazsınız

Canım şimdi embriyolarım var transfer bekliyorum bi de keçiboynuzu hormonları bozuk olan erkeklere önermiyorlar eşimin hormonları bozuk kullanmadı. Keşke kullanabilseydik çok etkili

Embriyolara pgt yapıldımı?

Benim bir tanıdığımda erkekte kistik fibrozis nedeniyle sperm sorunu vardı. Kadında sanıyorum sorun yoktu. İlk denemelerinde gebelik oldu ve çocuğu doğdu, bir tane embriyosu da dondurulmuş bekliyor. Bu işin gerçekten bir matemateği yok ben bunu anladım, iki taraf da sorunsuz sebepsiz infertilitede bile bazen defalarca başarısızlık oluyor inşallah bu kez pozitif haber alırsınız siz de

Embriyolara pgt yapıldımı?
Yapılmadı canım. Biz karı koca kromozom testlerimizi yaptırdık doktor onlar iyi sonuç geldiği için çok gerek yok gibi konuştu. Bizde açıkçası pahalı olduğu için ve pgt den gelen embriyonun bile tutmadığını görünce yaptırmadık

Ya işte gerçekten dediğin gibi bi matematiği yok. Mesela hiç sperm olmuyor tese ile sperm bulunuyor ilk denemede hamile kalıyor. Bu gerçekten şans mı desem ne desem bilemedim. Hayırlısı olsun

Bence denemekte fayda var.
Kromozom testleri iyi gelse bile pgtde sonuç belli olmuyor. Biz öyle 4 tane gönderdik her ihtimale karşı- 2si transfer edilir 2si edilemez döndü.
Kaliteli dönenlerden 1 tane transfer ettik ve ilkte tuttu sağlıklı ilerledi (21 haftalık hamileyim)
Aynı doktorda 2 arkadaşım daha pgtli deneme yaptı ve onlarınkide ilk seferde tuttu. Biri 7 haftalık diğeri 12 haftalık.
Tesadüfmü bilmiyorum ama benim deneyimlediğim böyle.

Doğrudur canım. Allah korusun olmazsa öyle ilerleriz yapılması gereken ne varsa yaparız. Sizin de erkek infertilitesi miydi peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…