ne boşadım ne affettim.ortada kaldım.

Onsuz yapabileceğini dusunemiyorsun cesaretin yok çünkü belli bir düzenin var korkuyosun o düzen bozuldugunda boşluğa düşmekten.....

Onsuz yapabileceğini dusunemiyorsun cesaretin yok çünkü belli bir düzenin var korkuyosun o düzen bozuldugunda boşluğa düşmekten.....

Simdiye kadar hazmedemediyseniz bundan sonra da hazmedemezsiniz. Suan sadece vakit kaybediyorsunuz.

onursuzluk değil bu anladığım kadarıyla çok seviyosun eşini ve çok güveniyodun bi şekilde aniden ortaya çıkınca alt üst oldun sonuçta alışageldiğin bi hayatın var ve şuan onun pişmanlık duyguu yüzünden kendini harap etmesine üzülyor yuvanızın dağılmasına cesaret edemiyosunuz kim isterki sevdiği adamın bunu yapmasını kim hazmedebilirki

Yine mi siz!!!çocuklarınizi düşünun bencillik ediyorsunuz konularinizi okudum ortada mutlu bir evlilik yok neden uzatiyorsunuz..

allah çocuklarınıza yardım etsin, inşallah bir an önce büyüyüp sizden ve babaları olacak o adamdan kurtulurlar.. siz de ne yaparsanız yapın..
Tek sorun adamda değildi ki office, bu bayan da kendi kızına resmen oros... demişti. Ölseydi de görmeseydim bu günleri demişti.
Boşanmayacağı da zaten çok belliydi, ben hiç şaşırmadım.
Çocuklar üni.ye gidip kendilerini kurtarsalar keşke.

Tek sorun adamda değildi ki office, bu bayan da kendi kızına resmen oros... demişti. Ölseydi de görmeseydim bu günleri demişti.
Kendi kizina oyle mi söyledi neden ki

evet evet kesinlikle kavun, konu sahibinden de kurtulmaları gerekiyor çocukların.. konu sahibi ile kocası tencere kapak zaten..

Eski konularinizi okudum cok igrenc bir uslubunuz var sizi arzulamayan bir adam var ve yazdiklariniz okadar açık ve ayıp ki herkes cinsel sorunlarini paylasiyor ama bu uslupla degil ..cocuklarıniz var ustelik biraz kendinize ceki düzen vermelisiniz eşiniz sizi aldatmis ki ben konularinizdan kisiliginizi cözdügümu düsunuyorum tek suclu da esiniz degil aldatmak asla onaylicagim birsey olamaz fakat sizden ayrilmasi gerek die dusunuyorm normal bi psikolojiye sahip degilsiniz yardim alın cocuklariniza yazık..

Ya unut ya bitir. Ortası olmaz. Ama bence bu kadar pismansa bir seferlik unutun. Lafını bile etmeyin. Bir daha olursa da lafını bile etmeden bitirirainiz.

bu tür hissi boşluklarda, ben karaktersiz miyim gurursuz muyum diyerek, kendini bu kadar hırpalamana gerek yok bence bitanem. insanlar kendilerini hiç olmadıkları maskelerin altına saklayarak yaşarlar bazen. bu senin bu erdemlerden yoksun olduğunu göstermez, elbetteki kendini çok baskılamadan mantığının elverdiği ölçüde davranman seni mutlu edecektir.

Burada hepimiz yeri geliyor ahkam kesiyoruz,şu olursa böyle yaparım bu olursa şöyle yapmam diye...
Davulun sesi uzaktan hoş gelir insana.
Alışkanlık denen şey,sevgiden de aşktan da daha büyük bağımlılıktır ve siz bunca zamanın getirdiği bir alışkanlık içindesiniz.
Sevdi desek..elbet o da vardır.
Affedemeyişiniz gururunuzdan ayrılamayışınız sevgi ve alışkanlıktan.
Yüreğinizin sesini dinleyin ve bu tip kararları alırken kimsenin etkisinde kalmayın.

O kdr ahkem kesen ben.kocam aldatilma sesimi bile haram kılarım diyen ben.asla affetmem diyen ben.ne oldu bana.ne gidebildi ne kalabildim.sizlere yalan söyleyemem, ne çocuklara nasıl bakarım endişem ne de nasıl geçinirim diye bir kaygım var.ekmegimi taştan çıkarırım.

Ama gelin görün beni gidemiyorum.ne onu istiyorum ne de onsuz olabiliyorum.bu aralar taktım onun pişmanlıkların düşünerek affedilmek.o üstünü başını yırtıp sokakta yere yatan adam, o millete yalvarip kurtarın yuvami diyen adam, sabahlara kdr kendi kendine ağlayıp uykudan bağırarak kalkan adam, yuvami istiyorum diye ailesine ağlayan adam; komşuya bile gidip kurtarın benim yuvami diyen adam, her gun is terimin karşısında oturup ağlayan adammmmmmmmmmmmm aklıma getirip kendi kendimi kandırmaya çalışıyorum.sonra onun yaptıklarını hatırlayıp lahanet eden ben.
Onursuzmuyum, grursuzmuyum söyleyin bana ben neyim.

Eski konularınızı hep takip ediyordum hatırladım sizi. Eşiniz bu yaptıklarında bence samimi ama şu var, öyle samimi olsa bile maalesef yürütmeye gücü yetmez bu evliliği. Ne sizin ne onun.Affettiniz diyelim, aldatılma bu yani başka bir sorun değil ki. İlerde sürekli düşünüp içinizi yiyecek güvensizliğe sebep olacak bir problem. En ufak olayda ortaya çıkacak. Ya da başka bir konuyla alakalı her evlilikte olabilecek tartışmalara bile yansıyacak. O haklı olsa bile onu haklı göremeyeceksin. Sağıklı bir iletişimizin olmayacak. Tabii gerçekten pişman olup bir daha yapmaması halinde, ama yapmayacağının garantisi yok.
Bir iş bulup çalışma imkanınız varsa değerlendirim madem, bu kısır döngüden kendinizi kurtarın...

Karar vermelisin..
Aldatanı Affetmek,
Ona tekrar fırsat vermektir. .

bence unutun ve affedin.madem bosanamadiniz bosanabilseydin bosanirdin coktan , sanirim bunu yapacak gucu toplayamiyorsun.Sonuc olarak 2. secenegi yasiyorsun madem onu da cehennem gibi yasama.Adamcagiz da perisan olmus,hatasinin farkinda kabul de ediyor.Tekrari olmaz diye bir kestirmede bulunabiliyorsaniz affedin.Affetmek cok zordur ancak bir o kdar da hafifletir insani.Yasadiginiz zor mutlaka ancak su saatten sonra bunu uzatip durmanin kimseye faydasi yok.Burada cogu bayan size yuklenmis sanirim onceki konularinizda hep bosanacaginizi soyleyip herkesten bilgi toplayip bunu uygulamadiniz diye kiziyorlar size.Onlari da hakli buluyorum ama sizin durumunuz hep acikli.Yani bu kdar aci icinde yasamaya nasil dayaniyorsunuz sastim.kendinizi de ailenizi de mutlu edin artik.1 sans daha verin.Ve o kotu aniyi hic konusmayin kendinize soz verin ve hatta esinizle birlikte terapiste gidin bu konuda destek alin.

Sunu unutmayin erkeklerin ezici cogunlugu aldatmaya cok musaittir , hic aldatmaz diyenler bile eli para gorunce oyle bir sapitirlar ki nereden toplanacaklari bilinmez.Yani eline firsat verilmemis masumlar diye bir sozu vardir sevdigim bir yazarin(Michael S.field),aynen bu sozdeki gibiler.Iste o nedenledir ki ; bu aldatma mevzusunun dinle,egitimle,kariyerle,cinsiyetle,irkla hic alakasi yok.Yapan yapiyor malesef.Keske olmasaydi tabii ama esiniz de siz de perisan oldunuz yeter artik.kafanizdan atin bu kotu olayi ve affedin yeni sayfa acin,tatile gidin ve mutlu edip mutlu olma amacli yasarsaniz hem kendinize hem esinize hem cocuklariniza en buyuk iyiligi yaparsiniz.

Burada hepimiz yeri geliyor ahkam kesiyoruz,şu olursa böyle yaparım bu olursa şöyle yapmam diye...
Davulun sesi uzaktan hoş gelir insana.
Alışkanlık denen şey,sevgiden de aşktan da daha büyük bağımlılıktır ve siz bunca zamanın getirdiği bir alışkanlık içindesiniz.
Sevdi desek..elbet o da vardır.
Affedemeyişiniz gururunuzdan ayrılamayışınız sevgi ve alışkanlıktan.
Yüreğinizin sesini dinleyin ve bu tip kararları alırken kimsenin etkisinde kalmayın.

Konu sahibinin tüm konularını ve yorumlarını okusaydınız kim ahkam kesiyor görürdünüz. :KK66: 12 yaşına bir çocuğun alt üst olan ruh hali mutsuzluğu ne olacak ? 12 yaşında bir çocuğu bunlara alet etmek ? babası çocuğun önünde diz çöküp yalvarıyormuş. hangi davul o çocuktan önemli? konu sahibi çocuğuma fare zehiri içiricem bile demiş. madem affetti acıların kadını bergen gibi takılmasın o zaman o zmn niye affetti 1 yıl olmuş ?

O kdr ahkem kesen ben.kocam aldatilma sesimi bile haram kılarım diyen ben.asla affetmem diyen ben.ne oldu bana.ne gidebildi ne kalabildim.sizlere yalan söyleyemem, ne çocuklara nasıl bakarım endişem ne de nasıl geçinirim diye bir kaygım var.ekmegimi taştan çıkarırım.
Ama gelin görün beni gidemiyorum.ne onu istiyorum ne de onsuz olabiliyorum.bu aralar taktım onun pişmanlıkların düşünerek affedilmek.o üstünü başını yırtıp sokakta yere yatan adam, o millete yalvarip kurtarın yuvami diyen adam, sabahlara kdr kendi kendine ağlayıp uykudan bağırarak kalkan adam, yuvami istiyorum diye ailesine ağlayan adam; komşuya bile gidip kurtarın benim yuvami diyen adam, her gun is terimin karşısında oturup ağlayan adammmmmmmmmmmmm aklıma getirip kendi kendimi kandırmaya çalışıyorum.sonra onun yaptıklarını hatırlayıp lahanet eden ben.
Onursuzmuyum, grursuzmuyum söyleyin bana ben neyim.
işimizi değiştirirken, evimizi değiştirirken bile yaşıyoruz benzer tereddütleri. acaba değiştirince daha iyisi olacak mı, pişman olacak mıyım vs. diye. Ama cesaretmizi toplayıp değiştirdiğimizde de bunca zaman niye beklemişim ki oh be eskisinden çok daha iyi oldu diyoruz. Sizin de eşinizden boşanmayı düşünürken böyle şeyler hissetmeniz çok normal. Neticede hayatınızda çok büyük bi değişim olacak ama inanın bence cesaretinizi toplayıp bi karar verseniz sonrasında niye boşuna bu kadar beklemişim ki diye kendinize kızacaksınız.

X