Aile Planlaması nasıl korunmalıyım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

nebilimben

Guru
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2012
2.959
3.465
arkadaslar daha once yazmıstım esım yurtdısındaydı ama gelecek az kaldı bır yasında oglumuz var esım uc aylıkken gıttı
daha once dogumdan sonra kırkım cıkınca uc aylık ıgnelerden yaptırmıstım sonrada esım gıttıgı ıcın uc ay bıttıkten sonra tekrar ıgne yaptırmadım bu ıgnelerden kullananlar var mı ıcınızde esım gelmeden tekrar yaptırmak ıstıyorum ıse yarar mı kesınlıkle hamıle kalmak ıstemıyorum bu konularda bıraz cahılım ama anneme falanda sormak ıstemıyorum ıgne yada baska yontemler mı ne yapmalıyım tavsıyelerınız nelerdır

Eğer kesinlikle hamile kalmak istemiyorsanız, spiral taktirın artı
geri çekilme yöntemiyle korunun.

gerı cekılme yontemıyle korunuyorduk
sonuc : nur topu gibi bir oglumuz oldu
sprıalden baska care yokmu pek ıstemıyorum ama korkuyorum hemde ne bıleyım uc aylık ıgne ıse yaramaz mı kullanan memnun olan yokmu

sprıalden baska care yokmu pek ıstemıyorum ama korkuyorum hemde ne bıleyım uc aylık ıgne ıse yaramaz mı kullanan memnun olan yokmu

Arkadaş sadece geri çekilme yöntemi kullanın dememiş. Spiral taktırın onunla birlikte yine de geri çekilme yönteminide kullanın işi garantiye almak için demiş.
Prezarvatif yöntemi var, doğum kontrol hapları var kullanabileceğiniz.. Bir eczaneye danışın ve ya kadın doğum uzmanına gidin, daha doğru yönlendirilirsiniz..

çok şeker

ama arkadaşın dediği spiral+geri çekilme

bi defa geri çekilme yöntemi bir korunma yöntemi değiildir çünkü kesiniyeti yok bi defa bi anlık bir şeyle hamile kalınılabilir bence en iyi yöntem ya spiral ya da prezervatif

yani canım, kusura bakma da,

spiral istemiyosun, geri çekilme olmaz diyosun, prezervatife hayır dedin, iğneden başka yöntem yok mu dediğine göre onu da istemiyosun, geriye bir tek hap ve tüpleri bağlatmak kaldı..

hapın yan etkileri çoğu kişide belirgin derecede oluyor..bende çok kilo yapmıştı mesela, bıraktım..

hormon olduğu için vücudun dengesini bozuyor zaten..e iğne desen öyle..

geriye vicuda zararı olmayan tek yöntem prezervatif kalıyo..eşin de bi zahmet zahmette bulunsun..

oh ne ala ya, o kadar hormon alıyosun, vücudunun dengesi bozuluyor da eşin bi kondomu takamıyor mu.

spıral pek ısıme gelmez belkı ama artık prezervatıf denerız tabıkı ben bunun ıcın kadın dogum uzmanına da gıtmek ıstıyorum ama ıste ıkı tarafta kararlı olması lasım esıme kalsa olsun cocuk o ıstıyor esım 32 yasında ben 25 yasındayım esım fazla yası gecmeden bı tane daha olsun ıstıyor ama benım hıc nıyetım yok bu bıle zamansız dogdu ben unıv mezun oldum evlendım calısma hayatı ozlemı ıcındeyım ama bı turlu olmuyor ıkıncı cocuk ta olursa omrumun sonuna kadar kurtulamam sureklı ev hanımı olarak yasayamam sımdı den zaten bunalımdayı m ole bı hayat yasadıgımı dusunemıyorum

spiral niye işine gelmesin...
sen kendini 2. çocuğa hazır hissetmiyosan eşine söyle, çocuğun asıl bakımı annenin üzerinedir.
eşin istiyor diye böyle bie yükümlülüğün altına girme tabiki de.
çocuk büyütmek kolay mı.

prezervatif takmaz diyorsan ben spirali öneririm..

cevaplar ıcın sagolun su spıral ısını arastıracagım saglam yontem buysa tabıkı olur cunku olasılıklarla hareket etmek ıstemıyorumm
ıyı geceler

O çocuğun yiyeceği rızık varsa ne kadar korunsanda dünyaya gelir.

Arkadaşımın eşi çocuk hiç istemiyordu, geri çekilme yöntemiyle 3 seneyi devirdi ama 3 sene sonra bir baktı hamile kaldı.
Başka bir arkadaşın kocası prezervatif kullanıyordu prezervatif tam ilişki halindeyken yırtılmış oda hamile kaldı.
Doğum kontrol hapları %99 korur diyorlar ama kilo + tüylenme sorunu yapıyor ve çok fazla kullanımında da yumurtalıkları yoruyor ve kist yapıyor.

En korunaklısı spiral diye biliyorum. Hastaneler, doktorlar ve sağlık ocaklarına sorarsan sana spirali önerirler. Ama kesin önlem istiyorsan spiral varken de eşin yine de korunsun.

Ama eşin çocuk istiyorsa eşine güvenme bence, sen tedbirini al yine de. Ama dediğim gibi o çocuğun doğacağı varsa da ne kadar korunsan da olur.

vajinaya yerleştiriliyor. bir silindir düşünün, bir tarafı kapalı bir tarafı açık. maddesi de bildiğim kadarıyla prezervatifin maddesiyle aynı, tabi muhtemelen daha kuvvetli bir yapıdadır. hiç kullanmadım, merak diyorum aslında. kullanan varsa ve paylaşsa bayağı iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…