Aile Planlaması nasıl korunmalıyım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
vajinaya yerleştiriliyor. bir silindir düşünün, bir tarafı kapalı bir tarafı açık. maddesi de bildiğim kadarıyla prezervatifin maddesiyle aynı, tabi muhtemelen daha kuvvetli bir yapıdadır. hiç kullanmadım, merak diyorum aslında. kullanan varsa ve paylaşsa bayağı iyi olur.

sitede bi bayan bununla ilgili yorum yazmış,paylaşayım dedim.

tatlım ben 3 ay halka kullandım kullanılmaya başlayalı daha 4 ay filan olmuştu ben aldığımda netten araştırarak almıştım.vajinadan içeri koyuyorsun konumu önemli değil orda her gün düzenli olarak o halka vücuduna hormon veriyor hap içmene gerek kalmıyor haplarla tamamen aynı hormonlar tek farkı sürekli saate bakıp ilaç zamanı kollamıyorsun ve hep düzenli verdiği için hormonlarda dengesizlik olmuyor.Dışarı bende hiç çıkmadı ama eğer yanlışlıkla çıkarsa aynı halkayı 2 saat içinde yine takabiliyorsun.Tanesi 37 tl miydi neydi taktıktan sonra 3 hafta içinde kalıyor sonra çıkarıyorsun 1 hafta takmıyorsun aynı haplar gibi o hafta adet oluyorsun yine 1 hafta sonra takıyorsun.adetin 1 ile 4. günü arası takılıcak herhangi bir zamanda takamıyorsun.3 ay içe boşalma oldu ve beni korudu ama taktığın ilk hafta yine dikkat etmen lazım.İsmi de Novaring

sitede bi bayan bununla ilgili yorum yazmış,paylaşayım dedim.

tatlım ben 3 ay halka kullandım kullanılmaya başlayalı daha 4 ay filan olmuştu ben aldığımda netten araştırarak almıştım.vajinadan içeri koyuyorsun konumu önemli değil orda her gün düzenli olarak o halka vücuduna hormon veriyor hap içmene gerek kalmıyor haplarla tamamen aynı hormonlar tek farkı sürekli saate bakıp ilaç zamanı kollamıyorsun ve hep düzenli verdiği için hormonlarda dengesizlik olmuyor.Dışarı bende hiç çıkmadı ama eğer yanlışlıkla çıkarsa aynı halkayı 2 saat içinde yine takabiliyorsun.Tanesi 37 tl miydi neydi taktıktan sonra 3 hafta içinde kalıyor sonra çıkarıyorsun 1 hafta takmıyorsun aynı haplar gibi o hafta adet oluyorsun yine 1 hafta sonra takıyorsun.adetin 1 ile 4. günü arası takılıcak herhangi bir zamanda takamıyorsun.3 ay içe boşalma oldu ve beni korudu ama taktığın ilk hafta yine dikkat etmen lazım.İsmi de Novaring

yalnız senin bahsettiğin sanırım kadın prezervatifi değil diyafram denilen bişi
diyafram rahim içine konulur halka şeklinde ve hormon salgılar
kadın kondomu ise içinde kalmaz erkeğin ki gibi kullanılıp atılır

peki spiral kullananlara bi sorum var benim spiralde hormonları etkilenyen bişi oluyor mu yan etki doğum kontrol hapları gibi mesela depresyon,sinir,şişkinlik gibi
yoksa normal hayatına devam ediyorsun hiç yan etkisi yok mu

peki spiral kullananlara bi sorum var benim spiralde hormonları etkilenyen bişi oluyor mu yan etki doğum kontrol hapları gibi mesela depresyon,sinir,şişkinlik gibi
yoksa normal hayatına devam ediyorsun hiç yan etkisi yok mu

Ben spiral kullanmadım ama kullanan çok tanıdık var. Bunlar süreli oluyor bildiğim kadarıyla 5 sene falan. Hiç bir yan etkisi olmuyor. ama taktırdığın yer önemli. Bazı yerler tam takamıyor, kaydırabiliyor. Kaydırdıklarında zaten ağrı falan hissediyorsun. Ayrıca hamile de kalabiliyorsun.

Ben spiral kullanmadım ama kullanan çok tanıdık var. Bunlar süreli oluyor bildiğim kadarıyla 5 sene falan. Hiç bir yan etkisi olmuyor. ama taktırdığın yer önemli. Bazı yerler tam takamıyor, kaydırabiliyor. Kaydırdıklarında zaten ağrı falan hissediyorsun. Ayrıca hamile de kalabiliyorsun.

hmm o zaman iyiymiş bu spiral olayı
mesela özel bir merkezde taktırsan güvenilir tecrübeli ellerde
demek yan etkisi olmuyor ha
yani östrojen salgılamak gibi hormonları bozmak gibi depresyon gibi de gibi yani:KK31:

hmm o zaman iyiymiş bu spiral olayı
mesela özel bir merkezde taktırsan güvenilir tecrübeli ellerde
demek yan etkisi olmuyor ha
yani östrojen salgılamak gibi hormonları bozmak gibi depresyon gibi de gibi yani:KK31:

Ya özelde taktırırsın oda kaydırır. O takacak kişiye bağlı. Ama özele ben sormuştum bir kere 400-500 TL. istemişti 1 sene önce. Sağlık Ocakları ücretsiz takıyor.

Ben kızımın doğumundan sonra spiral taktım
Sureklide kontrol ettirirdim son kontrolden 3ay sonra
Gebe kaldım ve riskli olduğu icinde bebeği aldırmak zorunda kaldım
Gitti bebeğim ben tavsiye etmiyorum
En güzeli prezarvatif

Son düzenleme:
X