Nasıl Hamile Kaldım ?

tugbisburada

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
35
20
31
Yaklaşık on aydır hamile kalmaya çalışan biri olarak kendime söz vermiştim .Hamile kalmak isteyen anne olmak isteyen kadın arkadaşlarıma ne yapsam anlatacağım.Şimdiden rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin Dua sabır ile devam edin denemeye

İlk olarak sağlık ocağına gidip tüm kan değerlerime baktırdım ne eksik olabilir hangi değerlerimi doldurmam gerekir diye .Doktorum ilk olarak Folik asit verdi .Sonrasında kan sonuçlarıma göre özellikle D vitaminimi normal seviyelere çıkarmam gerektiğini hamilelikte çok önemli olduğunu iletti nerdeyse 4 kutu bitirdim hafta da iki tane aldım .Doktorun verdiği ilaca göre belirledi .kabak çekirdeği ,keçi boynuzu pekmezi ve avokado sık sık tükettim eşimde keçi boynuzu pekmezi yedi bu arada sabahları tahin pekmez yaptık .Her hafta en kötü ihtimalle iki hafta da bir balık yedik .Levrek somon ala balık ya da Çupra gibi .Son olarak ve en önemlisi bence namaz kılıp rabbimden istedim her defasında yalvardım yılmadım vazgeçmedim inandım olacağını .Binlerce kez şükürler olsun nasip etti .Birde bence en önemli olan şey açıkça yazacağım kusura bakmayın siizn için bence %80 bu etki vardı .İlişkiye girdiniz ve bittiği andan itibaren on saniye işinde eşim affedersiniz yani benden uzaklaşmamışken kalçamdan kaldırıp 20 saniye kalçamı hava da tuttu .Son ay sadece bunu yaptık farklı olarak 20 saniye sonrasında yarım saat uzanıp dinlendim hemen duşa girmedim .3 günde bir olacak şekilde o anı değerlendirdim .Nolur yazdığım için kızmayın Allah size de nasip etsin diye yazdım gerçekten bekleyiş içinde olmak kadar zor bi durum yok her ay bennbilirim testler alıp o heyecanla bakmayı .Her adetimde belirtileri hamile belirtilerime yormayı .Zor rabbim sabır versin size hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Allah hayırlısıyla, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Folik asit olarak ne kullandığınız ve d vitamini kaç çıkmıştı acaba sizde

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah
.

Saglicakla kucaginiza almak nasip olsun insalah. Bu soylediginiz islemi 20 sn. Bende yaptim iki ay falan ama henuz tik yok. 6 aydir bebek istiyoruz. Bence vakti var diyorum . Tabiki sagliklo beslenmek cok önemliymiş beslenmeme dikkat etmedim bundan sonra insallah onada dikkat edicem. Insallah hayirlisiyla tum bebek.isteyenler olarak rabbim nasip eder

Vakti var canımcım. Ben de 11 ay oldu. Son 3 aydır neden ,niçin diye sorgulamıyorum bile. Adetime günler kalsa bile kalsın ne yapayım diyorum. Bı bosvermislik var. Allah her şeyin hayırlısını versin. Amin amin.

Amin canim amin sabretmek gerekiyor galiba sabrin sonu selamat ne zaman vazgectin o zaman seninle oluyor diyolar bilmiyorum insan düşünmeden olabilir mi? Ben zor bosveririrm galiba asiri merak ediyorum ne beni bekliyor ne olacak ne zaman gelecek. Ilk baslarda boyle degildin aslinds bu ay boyle oldu

Bizde 14 aydır deniyoruz şuana kadar hiçbir şekilde gebelik elde edilmedi rahim filmi temiz çıktı eşimin sonuçları iyi çıktı tabi aynı gün özele gittik ordaki doktor bir değerinin çok yüksek çıktığını söyledi ister istemez aklımız karıştı şuan gecikmenin 7. Günündeyim 4. Gününde test yaptım negatifti.

O bir değerle falan da olsa sevgi hani hız,hareket iyi ise yani doğal yoldan hamilelik oluyor. 14 ay da kısa bir zaman değil. Yani insan istiyor ki doğal yoldan olsun. Bekliyorsun. Acele etmek istemiyorsun. Ama olmayınca da mecbur tedavi oluyorsun.
Eşimin morfolojisi %2. Diğer değerleri normal. Bitkisel tedavi uyguluyoruz 1 ay oldu. Bakalım nasıl sonuç verecek.

Evet pes ettiğin zaman oluyor. Ama yani Allah ne zaman dilerse o zaman oluyor. Kimisine hemen veriliyor. Kimisi çaba sarf ediyor. Benim yaşım 36. Yaştan dolayı da gecikebilir. Olmadı tedavi. Ne yapayım

Evet pes ettiğin zaman oluyor. Ama yani Allah ne zaman dilerse o zaman oluyor. Kimisine hemen veriliyor. Kimisi çaba sarf ediyor. Benim yaşım 36. Yaştan dolayı da gecikebilir. Olmadı tedavi. Ne yapayım
Oyle dusunme canim ya benim kuzenim 42 yasinda bile doğurdu sen sagliikli beslenmeene bak. Benim yasimda 31 bende ister istemez korkuyorum ama yaş tamam onemli diyolarfa her yasta gebe kalabilende var sağlıklı yumurtan olduktan sonra gerisi kolay

Ya şükrü hormon,yumurta vs sorunum yok. Hayırlısı olsun ne diyim. Vermeyince Mabud,neylesin sultan Mahmud

Ya şükrü hormon,yumurta vs sorunum yok. Hayırlısı olsun ne diyim. Vermeyince Mabud,neylesin sultan Mahmud
cok sekersin ben hormon testi vermedim iki kez gittim kadin doguma ve almadilar hatta son gittigim gerek yok gibi dedi bekle 1 yil olmamasi normal dedi.sadece ultrasonla bakmıştı rahmin temiz demislerdi.Acaba ben mi gidip israrla istesem.

cok sekersin ben hormon testi vermedim iki kez gittim kadin doguma ve almadilar hatta son gittigim gerek yok gibi dedi bekle 1 yil olmamasi normal dedi.sadece ultrasonla bakmıştı rahmin temiz demislerdi.Acaba ben mi gidip israrla istesem.
Hee evet bu cümle var. Rahmin temiz de ki gidince salla kafadan. Adet gecikmesi yaşıyorum son 4 aydır 10-15 gün gecikiyor. Hormonlarım ne durumda merak ediyorum deyince hooop hemen bakiyorlar

Morfoloji nedir

Eşim bundan bir sene önce test verdiğinde istediğimiz gibi gelmemişti bir daha perşembe günü verdi her iki tahlili karşılaştırıyorum geçen sene de o değer yüksek çıkması 20 olması gerekirken 66 çıkmıştı bu sefer de 40 çıkmıştı hani üroloji doktoru çok iyi çıkmış hiçbir sıkıntı yok dedi pazartesi günü burda araştırmada prof var onu gidicem bakalım o ne diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…