Göz Makyajı nasıl böyle eyeliner sürebilirim?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
toz eyeliner daha önce hiç duymadım far gibi bişey mi acaba?eyeliner sürerken aslında beni en çok kuyruk kısmı zorluyo nasıl yapıcağımı bilmediğimden arkadaş kuyruk olmuyo demiş düşük göz kapağına ama gözü takiben çizincede bakışlar daha aşağı düşüyo sanki bana öyle geliyo yani göz küçülmüş gibi oluyo bence:44:
peki resimdeki kalemle olan makyajlar nasıl yapılabilir?

Olmuyor demiyim de, çok zor oluyor. Makyöz veya göz makyajı konusunda yetenekli biri yaparsa olur mesela. Sen de uğraşırsan kendi göz yapına en uygun tekniği öğrenebilirsin.
Bir de sakın gözü takiben çizme. Göz çizgisi aşağı düşmeye başladığı an kes çizgiyi. Fotoğraf makinem bozuk olmasaydı kendi gözümde gösterirdim sana..

dünden beri göz kapağı inceliyorum meğer benim gözüm ne kadar küçükmüş yaa:KK14:bide benim kaşlarımın uçları aşağı bakıyo daraldım valla felaket üstüne felaket :)

Niye öyle diyorsun. :KK30: Ben arada sırada lanet okusam da çok severim göz yapımı. :KK1: Beni masum ve farklı gösteriyor. Hele sabah kalktığımdaki şişik haliyle daha bir tatlı oluyorum. :KK8:
Eminim senin göz yapın da çok güzeldir. :KK16:

kızlar avondan eyeliner aldım ucu çok güzel sürmesi de rahat ama su gibi öyle simsiyah olmuyo bildiğiniz güzel siyah sürmesi de kolay eyeliner var mı?

tamamen alışkanlık ve konsantrasyon meselesi :) evde kendi kendine denemeler yap alışırsın bi süre sonra

kızlar avondan eyeliner aldım ucu çok güzel sürmesi de rahat ama su gibi öyle simsiyah olmuyo bildiğiniz güzel siyah sürmesi de kolay eyeliner var mı?

bende avvondan extralastıng dye bi eyeliner aldım oda aynı şekilde su gibi ve yapıp sildğimde pamuk lacivert oldu hc memnun kalmadım

eyelineri nizami çekmeyi bende beceremiyordum önce sivri ucu açılmış göz kalemiyle bir kaç defa da ince ve düzgün istediğiniz uzunlukta çizgiler çekin kirpik diplerine sonra eyelineri uygulayın hazır çizgi olduğundan üzerinden geçmek çok kolay oluyor ve daha koyu + kalıcı duruyor akşama kadar da kullanıyorum ben.

bende geçenlerde aldım ilk defa fırça uçlu,başlarda çekmek mümkün olmuyor ne yazık kii.. evde süreklki denemek yapmak gerekiyor en iyi sonucu alana kdr ve nasıl iyi şekilde çekebilecegini keşfetmek adına.. elini dik açıyla tutabilmen çok önemli=) kuyruk olayıdnıda göz kernarına bir kagıt koayarak(ne yöne dogru olmasını istiyosan kagıdı o açıyla yerleştir) yapabilrisn denedikçe oluoyr=)

kızlar kesnlkle jel eyeliner öneriyorum.çok dha kalıcı ve bana daha kolay geliyor.tabi eli alışk olmayanlar,arkadaşlarında dediği gibi kalemle hafifçe deneme yapsınlar,ama ellernde mutlaka jelinden bulundursunlar,kalemin üstüne çekebilirler.

canım bu birazcıkta konsantrasyon meselesi :KK70:
hem derin bir nefes al titremesin ellerin
ayrıca ben ilk önce köşesinden başlıyorum daha sonra en iç tarafından , böylece şekillendiriyorum sonra ortasını dolduruyorum , bana böyle daha basit geliyor canım :)

canım elin alışana kadar şunu denemeni tavsiye ederim. Gözlerini kapayıp bir elinle ger. Sonra göz pınarından değilde diğer taraftan ortaya göz pınarına doğru küçük küçük çizgilerle ilerle :) elin baya alıştıktan sonra da gözlerini kapat ve gözpınarından gözün ortasına kadar çek sonra devamını :) bu alıştırmalardan sonra çok iyi olacak sonuçlar :)

ben asla eyeliner cekemezdim, ta ki acili bir eyeliner fircasi edinene kadar.
benim gibi beceriksiz bile dergilerdeki gibi eyeliner cekebiliyor artik ehe.

hep aynı markayı kullanın çünkü eliniz o fırçaya alışır metaline bile alışırsınız
ucu ince olsun fırça darbesini arttırarak kalınlaştırabilirsiniz zaten
kullanırken vermek istediğiniz göz şekline adapte olun kendi göz şeklinize kendinizi çok kaptırmayın birebir göz şeklinizin çevresinden giderseniz yine hoş bi görüntü olabilir ama çok farklı bişi elde edemezsiniz makyajda amaç birazda farklılaştırmak ve vurguları değiştirmektir
altta mutlaka transparan beyaz tonlarında açık fark kullanın yada beyaz kapatıcı

golden rose eyelinerını tavsiye edebilirim.göz kapağının orta kısmından uca dogru kalın çekiyorum göz pınarından orta kısmını birleştirirkende ince çekiyorum daha hoş görünüyor.

X