Nasıl bir perde ve halı? yardım...

Şimdi şöyle farklı tarzların uyumunu severim o yüzden iki farklı tarzı biraraya getiriyorum. Lakin yemek masam ayrı bir odada olacak şuanlık çünkü kiraladığımız ev çok küçük oturma odasına sığmıyor. Tv ünitesi almadım, onun yerine konsol aldım yemek takımlarımı koyabilmek için. Yani oturma odamda sadece köşe takımım, konsol ve tv ünitesi olacak. Konsolumun ve yemek masamın resmini koyuyorum :) Bu evden taşındığımızda aynı odaya koymayı planlıyorum yemek masamı da, baştaki sandalyelerim mürdüm tekli koltuğumun rengiyle uyumlu ayırt edilmiyorlar :)
Eki Görüntüle 1394012 Eki Görüntüle 1394013

canımmmm çok şık bunlar evet farklı tarzlar ama doğru kombinle uyumu yakalayabirsin, ben olsam turuncu yastıkları kaldırır , açık gri fonlar ve yine açık gri düz halı kullanırım gri beyaz ve aynalı konsoluda tamamlar yani bordo gri beyaz bir salon olur asil modern ve şık ,renk uyumu için foto ekliyorum örnek

Eklentiler

• modern-koltuk.jpg
    modern-koltuk.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 1.052
  • kirmizi-gri.jpg
    kirmizi-gri.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 615
canımmmm çok şık bunlar evet farklı tarzlar ama doğru kombinle uyumu yakalayabirsin, ben olsam turuncu yastıkları kaldırır , açık gri fonlar ve yine açık gri düz halı kullanırım gri beyaz ve aynalı konsoluda tamamlar yani bordo gri beyaz bir salon olur asil modern ve şık ,renk uyumu için foto ekliyorum örnek
tatlım konsolun aynalarını almadım. Koltuklarım kahverengi gibi bir renk ama onu unuttun sanırım :)

tatlım konsolun aynalarını almadım. Koltuklarım kahverengi gibi bir renk ama onu unuttun sanırım :)

canım ayna derken kapaklarını kastetmiştim desenli ayna var konsolun kapaklarında değilmi? koltuk rengi antrasit gibi duruyor o yüzden koyu gri gibi düşündüm kahvemsiyse o rengin açığını düşünebilirsin fon ve halı için yani konsol beyaz olduğu için salon üç renk beyaz bordo ve kahvemsi gri olacak dördüncü bi renk katma derim çok karışık durur bu üç rengin tonlarını kullan

canım ayna derken kapaklarını kastetmiştim desenli ayna var konsolun kapaklarında değilmi? koltuk rengi antrasit gibi duruyor o yüzden koyu gri gibi düşündüm kahvemsiyse o rengin açığını düşünebilirsin fon ve halı için yani konsol beyaz olduğu için salon üç renk beyaz bordo ve kahvemsi gri olacak dördüncü bi renk katma derim çok karışık durur bu üç rengin tonlarını kullan
Satan adam renge antrasit dedi ama internette antrasit rengi koyu gri gibi çıkıyor. Ama kendisi kahverengiye de çalıyor bir garip ya. Ben en iyisi mobilyalar gelince resmini çekeyim kendim koyayım o zaman bir karar veririz :) Evet aynalı gibi kapakları canım.

Canim bnde otrma odam spor diye yana baglanan fon istememistim. Japon fonlarda biraz gozume itici geliyo onun yerine ikisinin karisimi bir model yaptik. Senin koltuklarina benzer bir resm kaydetmistm dugun zamanimda ucuk maviyle tamamlamislar ferah durmus belki sana da fikir olabilir.

Eklentiler

• IMG_20150130_121102.jpg
    IMG_20150130_121102.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 254
  • IMG_20150130_121858.jpg
    IMG_20150130_121858.jpg
    233,1 KB · Görüntüleme: 254
Canim bnde otrma odam spor diye yana baglanan fon istememistim. Japon fonlarda biraz gozume itici geliyo onun yerine ikisinin karisimi bir model yaptik. Senin koltuklarina benzer bir resm kaydetmistm dugun zamanimda ucuk maviyle tamamlamislar ferah durmus belki sana da fikir olabilir.
Çok sağol canım tavsiyen için ilk resim senin içinse fon duruşunu çok beğendim. Ben de böyle desenli yapsam fena olmaz bence :)

hkeUm60deB-uOeJ2KpFrqCsQhokXdWBCgy4JW_HCSOePgbZbvYtiV-lpi3GF4eg0IsQxmigbt01nD2RVVNPVDC56FZc00Ntdi4SuP-PYFD2Wh1ncunvw8nVtrs6RvWI8fazxQWUA6V4=w482-h305-nc

Su tarz japon stil perdr ile su tarz hali cok guzel gider.

tu9JKUSyGAMWHZAGGzOvj8Tf6qIfVAUAHSRVqjPb16_mE_FwaRSPD58gcIF1RhjpMpkNNXqCq-uRVo4dSrt3px5cxk_VZS7U_o78nQYMKhThyXLbWlXcLAoecNS774RoIw=w503-h292-nc

Senin koltuk takimi koyu kahve oldugu icin açık kahve detaylar evini açacaktır.

benim beyendigim köşe takımını almıssın canım hayırlı olsun ben bu takıma hep metal rustik mavi yada hardal sarısı fon düşünmüştüm çok modern ve spor yorumlamak lazım diye düşünüyorum halıyıda el dokuma alıcaksın muhtesem olur yada renk geçişleri olan bir halı....orta sehbanı siyah seçme ahşap yada cam düşün derim :)

benim beyendigim köşe takımını almıssın canım hayırlı olsun ben bu takıma hep metal rustik mavi yada hardal sarısı fon düşünmüştüm çok modern ve spor yorumlamak lazım diye düşünüyorum halıyıda el dokuma alıcaksın muhtesem olur yada renk geçişleri olan bir halı....orta sehbanı siyah seçme ahşap yada cam düşün derim :)
Tatlım örnek atabilir misin o renkleri? Yanlardan asılan fon mu diyorsun nasıl bir fon? Sen de alacak mısın koltuk takımını gönlüne göre olsun inşallah :)

Ben olsam halıyı güzel bir hardal rengi seçerdim,sıcaklık verir ortama.
Fonlarıda kahvenin sıcak tonlarında düşüne bilirdim.Griler çok kapatır çünkü hiç kontrast renk kullanmamış olursun.

Ben olsam halıyı güzel bir hardal rengi seçerdim,sıcaklık verir ortama.
Fonlarıda kahvenin sıcak tonlarında düşüne bilirdim.Griler çok kapatır çünkü hiç kontrast renk kullanmamış olursun.
Herkes hardal öneriyor. Bordoya da gider diye düşünüyorum. Benim de aklıma yattı. Peki ya perde ve fon seçiminde kahve boğmaz mı?

benmde derdim salonumla kahve seçmek iyi gibi görünse de sanırım başa bela :mad:
bizde değişim yapmak renk katmak istyrz ama bir türlü beceremiyoruz.
benm de salonum spor sayılır fonlarım düz iniyor.. rengi kahve içinde de hafif turkuaz çizgiler var..
bir de internette bir foto gördüm oda hoşuma gitti belki fikir sana..

Eklentiler

• 10940566_942799929065105_6945920464069585656_n.jpg
    10940566_942799929065105_6945920464069585656_n.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 2.425
benmde derdim salonumla kahve seçmek iyi gibi görünse de sanırım başa bela :mad:
bizde değişim yapmak renk katmak istyrz ama bir türlü beceremiyoruz.
benm de salonum spor sayılır fonlarım düz iniyor.. rengi kahve içinde de hafif turkuaz çizgiler var..
bir de internette bir foto gördüm oda hoşuma gitti belki fikir sana..
Teşekkür ederim canım. Yalnız benim salonum küçük kahve fon seçersem iyice boğulacak oda. O yüzden fonumu kahve seçmeyeceğim. Halıda hardal rengi içime sindi. Fonun nasıl ve ne renk olacağına hala karar veremedim. Koltuklarım gelince renginin daha iyi anlaşılması adına çekip koyacağım. O zaman hepinizi alıntılayıp tekrar bakmanızı rica edeceğim :)

Kuzum sen turkuaz tonu ya da açık mavi tonları düşünmez misin kahveyle maviyi turkuazı çok yakıştırırım ben hatta biliyorsun bizim köşe de vizon renginde karşısına lacivert berjer seçtik aksesuarları da mavili turkuazlı düşünüyorum:KK37:
6a014e5ffea0ba970c01a3fce43247970b-500wi.jpg
6a00d83451e9a369e2010535f51c48970b.jpg
6a00d83451e9a369e2010535f51c87970b.jpg
6a00d83451e9a369e2010535f51c87970b (1).jpg
biruzovokorichneviy.jpg
$8ff96202d08a.jpg

Gel seni de bana benzeteyim:KK53::KK16:

X