Nasıl bir perde ve halı? yardım...

okeanoss00

Kedileri severim :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2012
8.286
9.878
Arkadaşlar kısmetse mayıs ayında düğünüm var :) Malumunuz ev döşeme işlerine giriştik. Salonum için köşe takımı aldık. Resimlerde göreceksiniz zaten gayet spor bir takım. Ama bu takıma nasıl bir perde olur? Sizce kırık beyaz bir tül ve yanlara 60-90 cm arası japon şerit gider mi? Şerit olursa hangi renk olmalı? Tekli berjerim bordo, yastıklara bordo ekledim ve resimde gördüğünüz yastık renkleri de var? Halı için de fikirleri bekliyorum
Not: Stor ya da zebra perde düşünmüyorum çünkü kiracıyım...

Not: 22. Sayfada hali fotograflarim var :)
Koltuklarım geldi kızlar rengi magnum kahve antrasitmiş. İlk resimde görüldüğü gibi yani rengi :) Uzaktan ışık olmadan çekilince kahverengi gibi durduğu doğrudur ama :) Hadi bakalım şimdi halı ve perde önerisi bekliyorum :)

Son düzenleme:
canım mazur gör ama fonlar konusunda çok cahilim japon şerit nasıl oluyor ilerde salonun sade bi fon yaptırmayı düşünen biri olarak bana resimle örnekleyebilir misin acaba? Hem sana da yardımcı olabilirim böylece

benim de fon perde konum var sen de vaktin olursa bakıp yardımcı olabilir misin canım

Canım japon perde aşağıdaki turuncular oluyor :)

ne yaptırırsın bilmem ama inanılmaz koyu renkler tercıh etmişsin.
mutlaka çok çok açık renkler seç.

ne yaptırırsın bilmem ama inanılmaz koyu renkler tercıh etmişsin.
mutlaka çok çok açık renkler seç.
Aslında göründüğü gibi koyu renk değil resimde öyle görünüyor :) Öneriniz için teşekkürler ben de öyle düşünüyorum :)

o japon dediğin hardal sarısı olabılır.
kahve ve sarıyı hep yakıştırmışımdır.

Hayırlı olsun canım eviniz hazır mı sizin? Bizim kira olacak mesela bir ev bulduk o evin salonuna köşe koltuk takımı uygun olur (salon ince uzun) diye köşe takımlara bakarken evden vazgeçmek zorunda kaldık, herşeyim muallakta, eve bağlı yani..

Koltuklarının rengi bana da çok koyu geldi, ne kadar açık olsalar da bi bej, vizon kadar açık ton değildir sanırım? Halını perdeni olabildiğince açık renk tut, hatta minderlerin daha açık, baskın olmayan tonlarda olsaydı daha hoş olurdu.

Canım ben oldum olası açık renk sevmem, kendi tercihimdi koyu olması. Çalışıyorum sürekli onu silmekle uğraşamam eşim de gayet pasaklı Kahverengi değil rengi böyle kızıl gibi tonları var içinde değişik bulabilirsem ekleyeyim rengi. Tülü kırık beyaz düşünüyorum. Yanına japon perde olur mu? Kırlentleri değiştirebilirim bunlar takımın kendisinin. O kolay bir şey 10-15 liraya kılıflardan alıp üzerine geçiririm :))) Açık olarak bej gibi bir rengi var bir de turuncusu var ben de bordo ekledim :) Yakından güzel görünüyorlar benim içime sindi. Evim hazır canım buarada tuttuk evi ben de kiracıyım.

Teşekkür ederim canım. Acabatoz pembe nasıl olur gider mi ki?
koltuğumun rengi resimdekinden farklı diyosun canım tam o şekilde resim gönderirsen daha doğru fikir verebiliriz...yastık kılıfı değişirim diyorsan turuncu olmayacaksa toz pembe de olabilir ama bordo tekli koltuğun var ve bence tatlı bi yavruağzı bordoyu daha güzel açar toz pembeden...sen de benim perdelere bakabilir misin

Teşekkür ederim canım. Acabatoz pembe nasıl olur gider mi ki?
ben toz pembeden ziyade somon/belki pudra öneririrdim. mutlaka bej ve yeşil aksesuarlar da alırdım (yastık, halı, çiçek, abajur, avize falan için) hatta japon perde yerine düz bildiğimiz fon perde yaptırabilir, resimdeki gibi farklı metal bir detayla da tutturabilirsin. hele o ikinci gönderdiğin;içinden krem tüller çıkan fon koltuklarınla hiç uyumlu ve tarz olmaz diye düşündüm. bazen sıradan şeyler emin ol daha güzel oluyor. bu resimler belki referans olabilir. somon rengi koltuk kumaşınla iyi gidebilir.. mutluluklar dilerim.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Yalnız japon örneği koydum ben o tarz bir şeyi evime sokmam zaten bir yanlış anlaşılma olmuş Yandan asılan fonlar bana hep klasik takımlar için uygunmuş gibi geliyor. Belki de yanılıyorumdur bilmiyorum. Bej yastık koltuk takımında var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…