namazsızlık

aspergillus

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
325
273
merhaba arkadaşlar kapalı biriyim, evliyim. 30 yaşındayım.lise yıllarından beri sözde namaz kılıyorum üniversitede kapandım. lisedenberi hiçbir zaman düzenli namaz kılmayı başaramadım bir hafta kılsam sonra üşendim bıraktım falan hep düzensiz gitti. oğlum olduktan sonra da yani bir senedir alnım secde yüzü görmedi üşengeçim tembelim bir türlü namaza başlayamıyorum, sadece farzını kılayım diyorum onu bile kılmak içimden gelmiyor. suçluluk bile duymuyrum artık namaz kılmadığım için kalbim nasıl karardıysa.... lüften beni kendime getirecek bir şeyler yazın, kendime gelmem lazım... hırslı biriyim lgs, öss hepsi için ne kadar çok uykusuz kaldım ders çalıştım hep iyi sonuçlar aldım, dünya hayatı için bunları yaparken ahiret için hiçbişey yapmıyorum Allah affetsin

Youtubedaki namazla ilgi videolar var mesela hayalhanem gibi namaz yazıp arastirin biraz izleyin çok güzel etkileyici inşallah başlarsın ve bırakmazsın bende 2 cocukluyum bazen Sadec e farzını kılabiliyorum ama biliyorum ki kilmamaktan iyi . Borçlar gün be gün artıyor kaza yapmaya kalktım ve 10 yıl borcum var en iyisi borca birakmamakmis bumu düşünüp kılmaya çalışıyorum

Öncelikle namazı neden kılmalıyız bunu düşünebilirsin cevaplarını bul gerçekten neden kılmak gerektiğini idrak edince bırakmayı düşünmüyor insan
Belki hesap korkusu belli ölüm
ilk hesabı verilecek namaz
Bence namazı anlamaya çalışmak
Namazla alakalı aklı ve kalbi doyurucu yazı kitap okumak ve kesin kararlı olup bırakmamak
birde namazı şöyle düşün sadece vakti giren namazdan mesulüz
Günde kaç saatini alıyor
yani senin vicdanını ve aklını ve nefsini ne ikna eder korku mu sevgi mi buna göre kendine bi yok çiz ikna olmak için

Benim de böyle bi sıkıntım olmuştu.ama hala da var eksiklerim maalesef namazımı bazen sadece farzını kılıyorum üşengeçlik yapıp. ezan okunur okunmaz kılsak aslında. bi de geciktirmek de iyi değil. namazımızı

Bende sizin gibiydim yıllar önce.Sonra başıma bi dönem bir takım olaylar geldi dua ettim ve çok şükür kabul etti Allah.Sonra neden o benim her istediğimi veriyor da, ona olan borcumu ödemek bana bu kadar zor geliyor diye düşündüm.O gün bugündür namaz kılıp dua etmek daha anlamlı gelir.Eğer unutup erteliyorsanız,namazı hatırlatan bazı uygulamalar var onu telefonunuza indirmenizi tavsiye ederim baya etkisi oluyor.Alışkanlık haline getirince bi daha bırakmazsınız Allah’ın izniyle. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…