Namaz kılmak

Kilamama sebebiniz nedir? Mesela calisiyormusunuz? Abdest alma imkaniniz filan zor mu die soruyorum calismayi..

Benim esim de disarida namaz kilmak zoruna gidio
Mesela iste..

Her vakit abdest almak zoruna gttigi icin ona soyle bi oneride bulunmustum ise yaradi,

ikindin namazina 45 dk kala filan abdest alip ogleni hemen kilin, 45 dk sora abdestiniz bozulmadan ikindiyide kilin..

Vakitleri unutuyosaniz hatirlatma yapan programlari indirin

bi zaman sora aliskanlik haline gelir allahin izniyle yemek yemek su icmek gbi olur namaziniz..

Alisincaya kadar siz kolay hale getirin,
Zorunuza gidiosa farzindan kilin
Sonra sunnetleriyle kilarsiniz..

Hic kilmamaktan evladir..

Allah kildigimiz namazlari kabul etsib

Amin 🤲🏻 Hem çalışıyorum hem iki tane kucuk cocugum var bi yandan da diyet yapıyorum cok su iciyorum sık sık tuvalete gitmek zorunda kalıyorum. Biliyorum bunların hic biri sebep degil. Aslinda dediginiz cok mantıklı çünkü biraz da abdest yüzünden kilamiyorum teşekkür ederim ☺️

Aklınıza her ezan okunuşunda şu cümleyi getirin ben ne yaptım da rabbim beni huzurunda istemiyor elbette hemen 5 vakit dört dörtlük kılınmıyo sen yeter ki niyetini tut zamanla oturup gidiyo benim 2 yılımı aldı mesela çok şükür şimdi 5 vakit kılıyorum kazaya bırakmamaya çalışıyorum ama dediğiniz gibi çalışıyor olsam dışarda olsam sürekli adapte olmam daha zor olurdu emin olun ki sinir nefsinize ağır geliyor ya oturunca namaz kılmadıgıniz günleri çok boş ve anlamsız bulacaksınız inşallah en kısa sürede halledersiniz ☺️🙏🏻

Duzenli namaz kilmak istiyorum ama olmuyor sizin önerileriniz var mi bu konuda arkadaşlar
Canim bende eskiden duzenli kilamiyordum suan icinde sabah namazlarim düzenli değil ama kilmadan onceki hayatimla suanki arasında cok fark var birkere ic huzurum var eskiden cok uzuluyordum yasantimdaki zorluklar vs herşey üst uste geliyordu dualarim kabul olmuyor gibiydi hergece agliyordum hemde farz ibadetimide yapmiyordum sonra cok dua ettim allahim beni huzuruna kabul et ne olur diye sorna yavastan basladim hayatimi ona gore duzenledim okulami gidiyorum sabah abdest aliyordum aksamida kisin kılıyordumyetismiyordu çünkü kışları oyle okuldan çıkıyordum disarda camiye gidiyordum biraz zaman gecince vücut bunye alıştı artik herseyi vakitlere gore ayarladim yazin ise basladim is yerimdeki herkes cok saygiliydi bana yer vs ayarladılar simdi staj yapıyorum yine ayni şekilde cok şükür 3 yıldır kılıyorum rabbim sabah namazinida bana nasip etsin insallah huzuruna kabule ysin de kılayım zaten cok gunahim var en azından bu yukumlulugumu yapayim sende bol dua et yavastan basla bi kac vakit diye diye hepsini kilarsin insallah

Canım bir hocanın onerisini paylaşayım seninle kendine 1 vakti sec ve o vakti her gün düzenli olarak kıl yani her gün 1 vakit namaz kilicaksin Rabbim o bir vakti düzenli kılarsan sana 5 vakit kılmayı da nasip edecektir inşallah..bir hadisi Şerif te paylaşayım siz bildiklerinizle amel edersiniz Allah size bilmediklerinizi de öğretir

Amin 🤲🏻 Hem çalışıyorum hem iki tane kucuk cocugum var bi yandan da diyet yapıyorum cok su iciyorum sık sık tuvalete gitmek zorunda kalıyorum. Biliyorum bunların hic biri sebep degil. Aslinda dediginiz cok mantıklı çünkü biraz da abdest yüzünden kilamiyorum teşekkür ederim ☺️
40 gun aksatmadan kilmaya calissaniz zaten artik eksikligini duyarsiniz insallah Rabbim kolaylastirsin niyetinizi de kabul etsin😍

X