Mutsuz edip te mutlu olunurmu?

nilgun87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
161
89
37
Bir sene önce bir adamla tanışmıştık, birbirimizden hoşlanmıştık ve sevgili olmutuk. Farklı şehirlerdeydik. Ona yakın olmak için onun bulunduğu şehre geldim ve iş buldum. İlk başta herşey güzeldi doğal olarak, arada sorunlarımız oluyordu ama büyük sorunlar değildi. İlişkimizin berbatlaşmasının başlangıcı onun başka bir kız ile whatsupptan yazışmış, tanışmış olmasından sonra başlamıştı. O güne kadar ona çok değer vermiştim ve üstüne titriyordum aptal gibi... sonra bu işinden yıllık izne çıktı ve memleketine gitti iki haftalığına. Giderken de çok berbat bir şekilde kavga etmiştik. neyse, gitti geldi ve gelince çok değişik davranmaya başladı. Memleketine gidince o whastapptan konuştuğu kızla görüştüğünü öğrendim. Gelince değişceğini, ailesine benimle evlenmek istediğini söyledi. Tatilden dönünce çok kibirli ve agresif davranmaya başladı. Ayrılmak istediğini dile getirdi, suçlayabileceği herşeyde beni suçladı. Tesadüfen öğrendim ki o memlekete gidince annesi onu başka kızla da görüştürmüş ve o kızın ailesi ile arkadaşlarmış bu herifin ailesi. Kışın nişan yapacaklar seneyede evlilikmiş. ben bunları o annesi tanıştıran kızdan öğrendim. Ben bu adamdan 1,5 yaş büyüktüm. Kızın dediği şuydu bana "yaşının ondan büyük olması, aynı memleketten olmama nedeniyle onu seninle evlendirmezler, bizim aileler buluştu ve herşeyi konuştular, o seni sadece ve sadece kullandı, onu unut ve bizi rahatsız etme" dedi. Sana da aynı şeyleri yapacağından korkmuyormusun dediğimde de "-hayır bizimkisi resmi olacak herşey, biz çok mutlu olacaz" " iyi kadınlardan erkekler gitmez dedi birde :)". Allah büyüktür, başkasının mutsuzluğu üzerine mutluluk kuramazsınız dediğimde evet evet aynen öyle Allah bilir bunu sen değil. kendini ne sanıyorsun dedi. Amman neyse defolup gitsinler.....!!!!! İçimde sinir, öfke, kin, nefret bir türlü sönmüyor onlara karşı. Mutluluklarının zirvesinde yere çakılmalarını, o kızında hiçbir zaman bir bayanı, kadını ne mutlu ediyorsa onlara asla ve asla sahip olamasın, içi benimkinden kat kat yansın istiyorum, elimden gelmiyor böyle düşünmemek. o Adamı da Allaha havale ediyorum. çünkü kelime bulamıyorum ona beddua edecek. Nasıl çıkabilrim bu ruh halinden, hiçbirşey hissetmek istemiyorum onlara karşı!!!

Biriyle tanışıp, ondan hoşlanmak, sevgili olmak kurulu düzenini değiştirip onun yaşadığı şehre gitmek için yeterli bir sebep değildir.
En azından yeteri kadar elde veri yok.
Sen onu daha çok istemişsin ki o değil de sen düzden değiştirmişsiniz.
Kaldı ki şöyle bir adama beddua etsen ne olacak etmesen ne olacak?
Ne demek "seni kullandı?"
Memleketindeki kız el değmemiş gonca olmasıyla mı övünüyor?

Bu kız dahi mıymiş sankı Ikı gun sonra nolacagımızı allahtan başkası bilmez belkı senden daha kotu duruma gelcek hersey resmıyetle bıtmıuo malesef ama anlıcak yavaş yavaş can çekişe çekişe sen salla gıtsın hayat uzun ne ıyı ınsanlar cıkar yasamana bak

daha yakından tanımatı amacım, pişman değilim düzen değiştirdiğime. Konu bu değildi. Sadece dürüstlük istiyorum ben insanlardan bu kadar.

daha yakından tanımatı amacım, pişman değilim düzen değiştirdiğime. Konu bu değildi. Sadece dürüstlük istiyorum ben insanlardan bu kadar.
Onu da bu insanda bulamamışsın.
Düzen değiştirdiğine pişman değilsen sayfayı kapat, yenisini aç.
Başka çare görünmüyor.

Onu da bu insanda bulamamışsın.
Düzen değiştirdiğine pişman değilsen sayfayı kapat, yenisini aç.
Başka çare görünmüyor.
haklısınız! off nekadar çok istiyorum ya şu içimdeki pişmanlık, kin nefret öfke defolup gitsin , olmuyor, bir süre geçmiş gibi sonra tekrar başlıyorum

en büyük hatayı düzen değiştirip başkası için başka şehre gitmekle yapıyoruz zaten. neyse ben de o hatayı yapacaktım ama yapmadım, içim rahat -ki bizimki 3. kişi falan da olmayan bir durumdu- ..alkışlar bana
bdv de tecrübeler konuşuyor.. sağolun kızlar.. bu alkışlar da size

Bir bayanı en sarsabilecek yerden saldırmış kız inanılır gibi değil . Zaten sen büyüksün o seni kullandı falan .

iyi kadınlardan erkekler gitmez dedi birde :) bu cümle beni mahvetti :)
iyi kadın dediği kimmiş , kimler miş acaba neye göre katagorize etmiş

belki mutlu olurlar ??
Mutsuzluğun üstüne yuva kurulmaz kurulsada hayır gelmez..
Ayrıca diğer kadın ne kadar küstah ve bencil fark etmediniz mi?
Ne kendisi mutlu olur ne karşısındakini mutlu edebilir..

Mutsuzluğun üstüne yuva kurulmaz kurulsada hayır gelmez..
Ayrıca diğer kadın ne kadar küstah ve bencil fark etmediniz mi?
Ne kendisi mutlu olur ne karşısındakini mutlu edebilir..

Haklısınız. Genelde öyle insanlar mutlu oluyorlar nedense, iyi niyetli, dürüst insanlar kazık yiyorlar.

Baslikta guzel olmus cok begendim.cok etkiledi benii.hic uzulme degmez.

Haklısınız. Genelde öyle insanlar mutlu oluyorlar nedense, iyi niyetli, dürüst insanlar kazık yiyorlar.
Görünen o evet
Ama Rabbin adaletinden sual olunmaz elbet herkez ektiğini biçiyor ama biz görmüyoruz
Biraz uzun ama oku lütfen
Bir Gün ;
Hz Musa İbadetini Bitirdikten Sonra Bir Ağacın Altına Oturur.
Hemen Yakınındaki Çeşmeyi Seyrederken , Atlı Bir Savaşçının Çeşmeye Geldiğini Görür.
Savaşçı Su İçmek İçin Eğildiğinde Boynundaki Altın Kesesini Islanmasın Diye Çıkarır Çeşme Başına Bırakır.
Suyunu İçtikten Sonra Altın Kesesini Unutur Ve Yoluna Devam Eder.
Hemen Arkasından Hoplaya Zıplaya Bir Çocuk Gelir.
Tam Su İçecekken Altın Kesesin Farkeder Ve Hiç Düşünmeden Alır ve Uzaklaşır.

Çocuğun Arkasından Çok Yaşlı Bir İhtiyar inleyerek Su İçmeye Gelir.
Bu Arada Altın Kesesini Su Başında Unutan Savaşçı Keseyi Almak İçin Çeşmeye Doğru Yaklaşır.
Fakat Çeşme Başında Hiç Bir Şey Bulamaz...
Hemen Yanındaki Yaşlı Adamın Boğazına Sarılır Ve Altın Kesesini Vermesini İster.
İhtiyar Ne Kadar "Ben Almadım" Dese de Savaşçıyı İkna Edemez.
İyice Sinirlenen Savaşçı Kılıcını Çeker Ve Yaşlı Adamı Oracıkta Öldürür.
Olan Biteni Gören Musa ''Ey Rabbim Bu Nasıl Bir Adalettir'' der..
"Ben Hiç Bir Şey Bilmiyorum.. Senin İşine sual olmaz ama ben anlamadım" Der.
Bu isyana benzer açıklıktaki sözlere karşılık Rab şöyle seslenir :
''Ey Musa ;
Ben Sana Benim İşlerimi Anlayacak Kadar Akıl Vermedim ki , sen Benim hakkımda yorum Yapıyorsun?
Ama Kalbinin Yatışması İçin gerçek Şudur :
Savaşçı O Küçük Çocuğun Babasının Malını Yağmalamıştı.
Ölen İhtiyar İse Gençliğinde Çok Güçlü Bir Adamdı
Ama Bir Hiç Uğruna Bir Köylüyü Öldürmüştü.
O İhtiyarı Öldüren Savaşçı İşte O Köylünün Oğludur..
Ey Benim Gafil Kulum Şimdi Tövbe Et
Çünkü Benim Adaletim İşte Bu Kadar Açıktır."

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…