Mutlukızın Doğum Hikayesi

BenMutluKiz

SeNi SeViYoRuM...
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
13.358
47
37
12 Mart 2012

Bugün dünyaya bir melek geldi.Mini minicik sevimli.güzelmi güzel...9 ay boyunca yolunu beklediğim merak ettiğim güzel kızım,yavrum dünyaya geldi...

Herşey sabah karnıma giren ağrıyla başladı.Ben yalancı ağrılar diye ümit ettiğim için doğum hiç aklıma gelmemişti.Daha zamanı vardı.Sabah 09:00 da karnımın ağrısıyla ve ayağımın kasılmasıyla uyandım.Tuvalete gidip geldim.Geçmişti ağrım.Eşime dedim "çok korktum karnıma ağrı girdi doğurcam sandım"dedim.Güldü daha zamanı var canım dedi.Biraz daha uyuduk 11:00 de kalktık.Eşimin halasının kızında gün vardı.Kahvaltıya kayınvalidemlere gidecektik.Üzerimizi giyindik.Evden çıkacaktık ki karnıma bir ağrı girdi ama hemen geçti,Hiç korkmadım çünkü doğum için erkendi daha...

Eşim biraz oturalım belki geçer dedi biraz oturduk geçmişti.Tekrar ayağa kalktık gidecektik ki tekrar ağrı girdi.Eşim bir yere gitme dedi iyi değilsin evde oturalım dedi.Görümcemi aradı mutlu gelemeyecek dedi.ara ara ağrısı var dedi.Siz gidingüne dedi.Sonra annemi aradı eşim annem gitmek istemedi ama ben git dedim daha doğum ağrısı değil dedim.ben akşama kadar temizliğimi yaptım duşumu aldım toz aldım bu şekilde akşam oldu...

Akşam üzeri görümcem,eltim,kardeşim ve annem geldiler bana bakmak için iyimisin dediler iyiyim dedim.Yalancı ağrılar olsa gerek dedim çünkü daha doğuma 12 gün vardı.Annem dediki ben anneannene yemeği yedirip geleyim bugün burda kalayım dedi.görümcem ve eltim ve annem gittiler kardeşim kaldı bizle yemek hazırlamak için.Bende içerde uzandım televizyon izlerken eşimin halasının kızı aradı.Naptın mutlum nasılsın nasıl oldun diye bende ara ara ağrı gidip geliyo dedim oda bana artık yalancı ağrılar olmaz doğum sancısı olabilir dedi.Bebek çok hareketli olmalı bu durumlarda dedi.Bende bebek ara ara hareket ediyo dedim.Hastaneye gidip açıklık varmı diye baktırsaydınız dedi.Bende sabah giderim dedim.Bişey olursa haber ver dedi tamam dedim.Derken annem geldi akşam yemeğini yemek için sofraya oturduk.Ama artık duramıyordum ağrıdan sıklaşmıştı ağrılar.Yemeği yedik hemen hastaneye gittik.(Kardeşim.annem.eşim)

Doktorum olan Mehmet bey hafta sonu olduğu için şehir dışındaymış.Ogün için nöbetçi olan metin bey benle ilgilenecekti.O gelene kadar görevli hemşire bana sorular sordu.Yaşımı,kaç yıllık evli olduğumu.ilk bebekmi diye bende cvpladım hepsini.Sonra doktor gelene kadar Nts ye bağlayalım dedi.Aşağı indik Nstye bağladı ama Nstnin kağıdı bitmiş 2 saat takamadı.Derken doktor geldi.Ama korkudan ölüyordum resmen çünkü doğumdan değilde başka bir doktor olunca iyice korkularım arttı.Çünkü Metin bey hakkında hiç iyi şeyler duymamıştım.Ama bana karşı yaklaşımı çok iyiydi derken minik kızımın kalp atışlarını duyduk Nst de.Uzun bir süre dinledik kalp atışlarını doktor sancıların düzensiz ama bebeğin durumuna suyuna birde açıklığa bakalım dedi...

Yukarı odasına çıktık açıklık varmı diye baktı.Baktıktan sonra ultrasona aldı minişim rahim ağzına dayanmış gelmek için sabırsızlanıyormuş bizi karşına aldı doktor 3 cm açıklık var doğum başlamış dedi.Kimseden ses çıkmadı.İstersen sezeryana alayım açıklığa bakarken rahat durmadın dedi normal doğumu nasıl yapacaksın bilemiyorum dedi...Yine kimseden ses çıkmadı ebeyi çağırıyorum suni sancıyı bağlasın bütün kontrollerini yapsın doğumu ben yaptırcam dedi.Doktor suni sancı dedi ben iyice korktum çünkü suni sancıyı çok kötü diyorlardı...Ağzımdan sadece "hemen şimdimi?" cümlesi çıktı.Doktor da evet dedi.Sabahı beklesek olmazmı dedim?Oda doğum başlamış olmaz deyince hem korku,hem heyecan allak bullak olmuştum.Çıktık doktorun odasından hemşire bebeğin eşyalarını getirin dedi bizde eşya falan götürmemiştik kontrol amaçlı gittiğimiz için.Ben anneyi hazırlayana kadar siz getirin dedi.Eşim orda mutlu napalım başka hastaneye gidelim istersen dedi.Annemde başka doktorda aynısını söyleyecek oğlum ne fark eder dedi.Annem öyle deyince eşim ve kardeşim valizi almak için gittiler eve.Annemle ben kalmıştım anneme "anne ben nasıl normal doğum yapacağım çok korkuyorum diyebildim sadece" annemde allah büyük yavrum korkma bu kadar dedi...

ama korkuyordum ben işte hemşirede destek verdi normal doğum çok iyi ne güzel hemen bebeğini kucağına alacaksın dedi ama kim derse desin korkuyordum işte yaaa...Derken 3.kata çıktık Pembe odaya yerleştirdi beni hemşire hemen önlük getirdi giymem için.Daha sonra lavman yapmak için geldi lavmanı sıktı 20 dk sonra tuvalete gidin dedi(saat 21:50)lavmandan sonra tuvaletim geliyo ama 20 dknın geçmesini bekliyorum 20 dk zorda olsa geçti.Hemşire nst yi getirdi bağladı tekrar kan aldı 5 dk geçti geçmedi ebe geldi İsmi gülşen genç güzel bir ebeydi.Bana önce biraz havalı geldi ama hiçte öyle değilmiş yaaa bana ikimiz iyi anlaşırsak herşey güzel olur dedi...Biraz konuştuk doğumun en kötü yanı alttan muayene olmak onun harici gerçekten çok kolay 22:30 gibi iğneleri yapmaya başladı ebeönce herşey iyiydi 15-20 dk sonra artık kıvranmaya başladım sancılardan.Kayınvalidem okumuş suya onu getirdiler içtim ama sürekli istifra ediyordum annem poşet yetiştiremedi resmen.Ebe ara ara gelip muayene ediyordu açıklık varmı diye...

eşim gelip gidiyor o halimi gördükçe teselli etmeye çalışıyordu ama gözüm kimseyi görmüyordu annemin.görümcemin.kayınvalidemin kısacası çevremdekilerin ellerini sıkmaktan gücüm kalmamıştı artık tuvaletim geldi bir ara annemle görümcem tuvalete götürdüler orda bir uykum geldiki anlatamam ben uyumak istiyorum dedim o sırada ebe ve doktor geldi ebe tekrar muayene etti ve nişanım bozuldu suyumu patlattı.Daha sonra doğum başlıyor dediler artık doğumhaneye alalım dediler...Beni tekerlekli sandalyeye oturttular ve gitmek için kapıya yöneldiler annem orda dediki gülşen önce allaha sonra sana emanet dedi.Gülşen ebede siz hiç merak etmeyin dedi asansörün önünde hepside vedaşlaşmak için sıraya girdi.Ablam.annem,eşim öptüler allaha emanet ol hiç korkma dediler .Asansöre bindik gülşen ebe arkamdan ellerini boynuma doladı sarıldı.El salladık birlikte...

Çıktık doğumhaneye doktorum,çocuk doktoru orada bekliyorlardı.Doktorum yavaşça masaya çık ve yat dedi dediği şekilde masaya çıkıp yattım ayaklarımı ordaki ayaklıklara koydum.Doktorum bana nasıl ıkınmam gerektiğini gösterdi.Bende onu izledim daha sonra gösterdiği şekilde ıkındım olmadı 2 kere daha ıkındım yine olmadı.3.de doktorum dedi ki bebek çok bunaldı ebe yardım etsin bebek doğsun dedi sen müdahale etme ebeye dedi bende tamam dedim.KUvvetliçe ıkın ve ben tamam deyince ıkınmayı bırak dedi yoksa yırtılmalar olabilir dedi bende tamam dedim.ben ıkındım ebede bastırdı derken içimden bişey kaydı gitti.Nasıl olduğunu anlayamadım bile...

Kafamı kaldırdım doktorla göz göze geldim.Bana kestiğimi hissettinmi dedi bende hayır dedim sonra bi baktım doktorun elinde minicik bir prenses var...Islak ufacık elliri ayakları Allahım bu mucizeydi resmen saçları varmı dedim hemen gösterdiler Allahım doktorun deyimiyle sümbül saçlıydı kızım.Çocuk doktoru göbek bağını kesti sonra meleğimi giydirmek için küveze aldılar yavrum nefessiz kalmış içeride kuruladılar daha sonra giydirdiler.minicik olduğu için kıyafetleri büyük gelmişti yavrumun ama görüntüsü süperdi yaaa....

Onu giydirirken doktorum bana hadi babasını arayalımda haber verilim merak etmiştir dedi cep telefonunu çıkardı ve numarayı söyledim aradı aşkım kızımız doğdu biz iyiyiz dedim.Eşimde bende doğumhanenin kapısının önündeyim mutlu sesini duydum dedi ve ağladı resmen daha sonra doktor bana sakinleştirici yaptı ve dikişlerimi dikti 3 tane dışarda 5-6 tanede rahimde dikiş vardı kızım elini yüzüne koyarak doğduğu için rahimi yırtmıştı.onları diktiler ve beni odama aldılar herşey çok güzel geçmişti

Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama bende paylaşmak istedim doğum hikayemi normal doğum gerçekten çok iyi arkadaşlar korkmayın imkan varsa normal doğum yapmaya çalışın ben çok korkuyodum hiç iyi duymamıştım normal doğumu ama allaha şükür kolay oldu doğumum

canım hayırlı olsun bebeğin. sağlıklı mutlu uzun ömürlü olsun inşallah.
ben bu doktorları ebeleri hiç anlayamıyorum. benim de normal doğurduğum bir oğlum var ve ben çatı muayenelerinde o kadar canım yanardı ki çığlığı basardım. benim de moralimi bozmuştu ebeler sen nasıl doğum yapacaksın diye ama doğum sancılarım neredeyse yok denecek kadar hafifdi. bunu okuyan ve henüz doğum yapmamış arkadaşlara söylüyorum. çatı muayenesiyle doğum sancısının hiç alakası yok.

ömürlü olsun allah onu size bağışlasın:)
ben de çok korkuyorum normal doğumdan,düşününce bile elim ayağım titriyor..

yazını cok beğendim okurken gözlerim doldu
nasıl güzel bir mucizeymiş anne olmak
Rabbim yavrunla eşinle mutlu,sağlıklı bir ömür nasip etsin

sağol canım teşekkür ederim ben çatı muayenesi olmamıştım canım doktorum doğumda bakacaktı çatıya dediğin gibi gerçekten korkulacak bişey yok normal doğumdan canım ki ben elim kesilse yasını tutan insandım canım azıcıktır benim ben yaptımsa herkes yapar doğum diyorum

ömürlü olsun allah onu size bağışlasın:)
ben de çok korkuyorum normal doğumdan,düşününce bile elim ayağım titriyor..

sağol canım teşekkür ederim ama korkulacak hiç bişey yok inan bana benim gözümü çok korkutmuşlardı yok kesiyorlar canın acıyo yok dikerken canın acıyo sancılar çok kötü diye ama hiçte dedikleri gibi olmadı allaha şükür canım

yazını cok beğendim okurken gözlerim doldu
nasıl güzel bir mucizeymiş anne olmak
Rabbim yavrunla eşinle mutlu,sağlıklı bir ömür nasip etsin

sağol canım teşekkür ederim amin inşallah bence rabbimin kadınlara verdiği en güzel hediye anne olmak canım

çok hoş yaa, duygulandım gerçekten. Allah bebeğinizi size bağışlasın

canım teşekkür ederim sende hamilesin anladığım kadarıyla allah hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin inşallah canım

benimde doktorum açıklık kontrolünde kasıldığım için bana sen nasıl doğum yapacaksın sen doğum yapamassın diye beni korkuttu bende ben kontrolde bile dayanamıyorum nasıl doğum yapıcam diye korktuğumdan sezeryan oldum yani birazda bu sebeple benim dr um sezeryancı çıktı normal doğum yapanlara imreniyorum resmen şimdi

canım işte bundan bahsediyorum aynı şeyi bana da söyledi ebe ve ben de çok korkmuştum ama hamileliğimin başından beri normal doğuma odaklandığım ve doktorumun hiç lafını etmemesi sayesinde yapabildim. doktorun tavrı çok önemli, bana da doktor böyle bişey söylese ben de kabul ederdim büyük ihtimalle.

yanlış yazmışım canım çatı muayenesi değil tuşe yazacaktım.

Mutlukız merhaba,
öncelikle allah analı babalı büyütmeni nasip etsin.

Benimde doğumuma günler belki de saatler kaldı. Şimdi yazını okudum, moral buldum. Allah razı olsun canım. Benimde kısmetse normal olacak. İnşallah seninki kadar kolay geçer doğumum.

Sağlıcakla kalın.

e güzel yaa sağlık sıhhatle almışsın bebeğini kucağına. bakalım bizim nasıl olacak. normal düşünüyorum ama zaman yaklaştıkça stresim artıyor. kimseye bişey demiyorum normal doğum nasıl senin nsaıl oldu çok sancı çektinmi vs hiç birşeysormuyorum. doktoruma bile sormadım açmadım dahai konusunu erken diye. konuştukça daha çok strese gireceğimi düşünüp bastırıyorum :)

Allahım inşallah rahat doğum yaşarız herşey umduğumuz gibi geçer hepimiz için

ayy yaa okurken ağladım resmen (işyerinde olmama rağmen)

çok güzel yazmışsınız öncelikle. bende korkuyorum normal doğumdan ama bir yandan da ne kadar iyi olduğunu bildiğim içinde istiyorum...

Allah herkese böyle kolay doğumlar nasip etsin inş.

ve isteyen herkesede bu duyguyu yaşatsın cnm :)

Allahım kızınla ve ailenle bir ömür boyu mutluluk,sağlık ve huzur versin cnm..:)

güle güle büyüt bebeğini :)

Hikayen cok guzel canim yaa, masaAllah Allah bizlerede kolay dogumlar nasib etsin…sende prensesini gule oynaya buyut insaAllah.

Bi kac sorum var benimde sana…

Aciklik oldugunda hissetmedin degil mi? herhangi bir agri vs?
Sonra igne yaptilar dedin?? Ne ignesi o? belden olan agri kesici mi? bebege herhangi bir etkisi yok mu o ignelerin?

Dikerken doktor seni hissetmedin mi?

merhaba canım amin inşallah rabbim senin bebeğinide hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım rabbim cümlemizden razı olsun canım sana yemin ederim korkulacak hiç birşey yok canım korktukça insan daha çok stres oluyo canım sakin ol ve güzel düşün inşallah çok kolay bi doğum yaşarsın canım bu arada sen doğuma girerken yakınların meryem ve secde suresini okusunlar canım okuyabilirlerse gerçekten çok iyi oluyo

canım merhaba stres yapma kesinlikle gerçekten korkulacak bişey yok canım bende çok korkan bi insandım ben parmağım kesilse abartırım büyütürüm düşün yani ama allaha şükür rabbim yardım ediyo inan bana ben o kadar çok dinledim ki yok kesiyorlar canın acıyo yok sancılar kötü oluyo yok dikerlerken acıyo sana yemin ederim hiç biri dedikleri gibi olmadı insanın gözünü korkutuyorlar sadece canım rabbim hayırlısıyla kurtarsın bir avazda inşallah canım

canım en iyisi normal doğum gerçekten 1 haftada toparlandım ben çünkü rahimde de dikiş vardı benim o yüzden ancak toparlanabildim ama şuan kimse inanmıyo benim evli ve doğum yaptığıma hamilelikten önceki kiloma geri döndüm canım rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah

Allah analı babalı büyütsün inşallah...

amin canım inşallah

merhaba canım hayır benim ağrılarım sabah hafif hafif başlamıştı sanki adet olurmuşum gibi akşama kadar böyle sürdü ağrılar hatta ben günlük işlerimi bile gördüm yani doktora gittiğimizde 3 cm açıklığım olmuş bile benim hiç bişey hissetmiyosun yani

iğneyi her iki ayağımdan vurdu hemşire yani şu baldır dediğimiz yerler var ya ordan canım kolay açılması için galiba canım bebeğe de bi etkisi yok canım doktorum keserken bile hissetmedim canım ben dikerken de hissetmedim canım zaten diyazem diye bi iğne vuruyo canım rahatlaman için hiç bişey hissetmiyosun yani

Canim sagol cevaplarin icin…benim bu sira acaip cok aklima geliyor dogum filan, korkudan bi hal oluyorum. Hatta durup dururken geliyor aklima boyle dusunmemeye calisiyorum.
Beni neler bekliyor bilmedigim icin belkide…birde su patlatma isi acaba acili oluyor mu? Birsey hissetmiyorsun demislerdi ama…Allahim hepimize saglikli dogumlar nasib etsin, bir avazda kurtulalim insaAllah kuzucuklarimizi hayirli guzel gunlerde buyutelim.

rica ederim canım ne zaman istersen sou sorabilirsin seve seve cevaplarım canım sen hiç bişey hissetmiyorsun inan bana canım benim suyumu ebe patlatmıştı o an ağrıdan sancıdan hissetmedim bile ben canım aklına sadece biraz sonra bebeğini kucağına alacağını düşün canım inan bana çok güzel bi duygu gerçekten ben gördüğümde inanamamıştım çünkü çok tatlı oluyorlar yaaa

tahmin edebiliyorum canim yaa, merak korku heyecan sevinc hepsi bir arada yasaniyordur eminim. bi rahim filmi cektirmistim onda bile aglaya aglaya bi hal oldum zamaninda...ama aylarca tekmeleriyle mutlu oldugun bebegini kucagina almak herhalde butun cektigin acilari unutturur. Yeterki saglikli sihhatli olsun, insaAllah normal dogum yapabilirim bende sag saglim.
Dun henuz bebegim tam olarak donmemisti, bakalim bi 10 gun filan daha bekleyecegiz. insaAllah kuzum beni uzmez ve basini asagiya cevirir

tabiki canım zaten o doğduğu zaman bütün ağrı sancı bitiyor canım kuş gibi hafifliyorsun sanki yeniden doğmuş gibi oluyorsun canım gerçekten çok güzel bi duygu rabbim hayırlısıyla yaşatsın inşallah canım bu duyguyu benimki 7.ayda dönmüştü ve aşağı çok baskı yapıyordu canım

analı babalı büyüsün inş bebişin.bizede nasip etsin inş kucağımıza almayı.bende sabırsızlıkla beklıyorum kızımı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…