Mutfakga girmek istemiyorum

eyluld

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2013
24
3
Merhaba 14 yillik evliyim.. ev hanimiyim.. evde hergun aynı seyleri yapmaktan nefret ettim.ama söyle anlatayim evi tenizleyip banyolari topalriyorum.. iş mutfaga gelince..istemsizce okadar oyalaniyorumki .. son dk zamanim kisalip kızımı almaya giderken biseyler uyduru veriyorum.elim lezzetlidir..guzel isler cıkartirim ama böyle bir cıkmaza girdim...evi 4 kez tur atip temizleyeyim ama mutfaga girmemeyim kafası yasiyorum.. kendimide anlayamiyorum.. biri beni sanki itiyor mutfaktan çık diyor sizlerde böyle.vir durum.yasadınizmı? Sormak istedim

Benim tam tersimsiniz resmen ben de 10 çeşit yapayım ama ah şu ev temizliği olmasın diyenlerdenim. Dönemsel bir şey mi yoksa oldu olası böyle miydiniz?

Oldu olası böyleyseniz başka bir işi üstlenip karşılığında yemek işini eşinize verebilirsiniz. Eşim hayatta yapmaz diyorsanız ve yine oldu olası böyleyseniz maddi olanak varsa ev yemeği yapan birileri arastirabilirsiniz. Evde yaşı küçük çocuk varsa taze yemek pişmesini çok önemsiyorum ben. Yemek de hiç üşendiğim bir şey olmadığı için ne desem bilemedim.

Durumunuz dönemselse bir süre Pratik şeyler tercih etseniz. Ev yapımı mantı yapan birinden alıp dondurucuya atıp onu yapmak gibi. Kasap köfte alıp onu pişirebilirsiniz Ya da akşam yemeklerinde tek öğün salata şeklinde. Ben genelde kısır yapıyorum. Patates salatası olabilir. Nohutlu bakliyatli salatalar pek erkekler tercih etmeyebilir ama siz daha iyi bilirsiniz tabii. Damak tadını hakkında ayrıntı verebilirseniz size tarif önerileri verebilirim.
Ama nefret etmeden arada kendinizi dinlendirmek ilerleyin. Dışarıdan söyleyebilirsiniz. Akşam kahvaltisi yapabilirsiniz. Kendinize molalar vererek "yemek yapmak işkence" duygusunu yenmeye çalışabilirsiniz.

Bende mutfaktan cikamiyorum bulasigi temizligi yemegi .. cok mutlu mesut calistigim soylenemez mutfakta hergun ne yiycez stresi beni de bozuyor ama el mahkum coluk cocuk olunca onlarida dusunerek birseyler hazirliyorum

Ben de öyleyim.
17 yıllık evliyim.
Belki şevke gelirim diye yemek programlarını da izliyorum ancak hiç icraat yok. Çok üşeniyorum yemek yapmaya ve ne yapacağım diye düşünmekten de sıkıldım. Son dakika bir şeyler uyduruyorum.

Bende sevmem yemek yapmayı kap kacakla uğraşmayı. Gerçi ben temizlik yapmayida sevmiyorum Size tavsiye vermek isterdim ama bu konuda çok kötüyüm malesef.

E girmeyin sizde. Eşiniz yapsın.

Bende bıktım ama malesef mutfaktan çıkamıyorum yemek bulaşık kahvaltıları çocukların beslenmesi, işten eve girer girmez etrafı toparlayıp mutfağa giriyorum gece onbire kadar. Birde kızın yaptıklarını toparlamak bir saatimi alıyor. Eve gidince mutfak savaş alanı gibi oluyor. Dün akşam evde kaos vardı düşünün. Bıktım artık ama çözüm yok

Vallahi bana da ütü, yemek, çamaşır işleri olsun seve seve yaparım ben de evi süpüremiyorum ya ter akıyor kafamdan aşırı sinirleniyorum

Ben henüz 2 yıllık evliyim ama gercekten ev işlerinden temizlik kısmını hiç beceremiyorum bu konuyla mutlu oldum şuan. Yemeğe gelince keske yemek kadar kolay olsa diyorum bazen hersey

Mutfak dağınıksa ben de girmeye korkuyorum bi cesaret başlayınca 15dkda maks topluyorum. Sonra toplu mutfakta guzelce yemek yapıyorum. Gene dağılıyo. Asırı uyuz oluyorum

Yılların bıkkınligi olabilirmi.Belki hayatınızda bir takım şeyler tatmin edilmiyordur.Hani ruhen onun yansıması olabilirmi.Yada ürettiği şeyler için para alıyor insanlar sizde belli bir emek veriyorsunuz yemek temizlik vs ve karşılığında bir güler yüz bir eline sağlık bir şey almıyorsunuz belki.Belki kendinize hiç zaman ayırmadan otomatik pilota bağlamış hissi artık sizi özensiz lige hatta hiç yapasim gelmiyor a sürüklemiş olabilirmi.Yada uğraşır didiniriz yemek hemen yenir temizleriz hemen kirlenir buda bir yorgunluk heves kaçması niye hep ben yapıyorum a gelmiş olabilir misiniz hangisi yada hiçbirimi?

Ev temizliği meditasyon gibidir, insanın kafasını rahatlatır ama yemek yapmak öyle değil. Dikkat gerektirir, insanı yorar. O yüzden ben de mutfak işini sevmem. Sizi yormayan, pratik yemekler yapın başka çare yok

Ev işleri sevilmez ki zaten Bana kalsa hiçbir iş yapmayayım, mümkünse evde her şey kullan-at model olsun, mutfaktan kaçmanız anormal değil, herkesin sevmediği bir ev işi oluyor mutlaka.
Ay bu ben, hiç onu yapmayayım da bunu yapayım kafasında olamadım, çünkü hiç birirni ben yapmayayım, yayılayım oturayım yatayım

Demek ki yapı meselesi.
Ben de temizlik hiç sevmem. Ama akşam yemeğini kahvaltıda düşünmeye başlar ara ara hazırlık yaparım akşama bi birleştirmesi falan kalır keyif alırım ondan çok.

EV hanımı ya da çalışan fark etmiyor, hepimiz bıktık canımın işi bu ev işlerinden. Çok sorumluluk var biz kadınların üzerinde :) Bir süre çok yapma, üstten topla, dinlen. Sonra yine yapasın geliyor.

Ucu ucuna yaşayan bir aile değilseniz maddi olarak, yardımcı alacaksınız.

Ev işlerindeki yükünüz hafiflerse, mutfak o kadar boğazınızı sıkmaz.

Yardımcı gelen evlerde sürekli yapılan, ama evin hanımının elini sürmediği işler var; yapılmış halinin tadını çıkarıyorlar sadece.

Bu devirde çocuklu anneler için yardımcı, bence, artık lüks falan değil, ciddi bir ihtiyaç. Buna ayrılacak paraya acımamak lâzım, öbür türlü giden ömürden gidiyor çünkü.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…