Mutfak dolabı değişim

Sınırlarınızı çizin karışamazlar, ki yani kusura bakılmasın da kayınvalide kim?
Rahmetli babam eşinin yakın akrabasına inanmış, sözde o akraba x bir şehirde arazi almış o araziye triplex villalar yapacakmış, babamlara proje tanıtımı yapmış ikna etmiş, babam, babam tarafından olan yakın akrabalarımızdan 3-5 kişi projeye para yatırmış, ki o zamanlar Alman Mark’ının olduğu dönemler ödemeleri hep Mark olarak yapmış bizim saftirikler, babam bana da söyledi şöyle güzel proje böyle güzel evler yapılacak vs, biz de kiracıyız evimiz yok neyse, bana gösterilecek toprak parçasına para yatırmam bitmiş evi görürüm tapusu resmi belgeleri her şey tastamam olur o zaman bakarız dedim diye babam kıyameti koparmıştı sen bu kafayla ev sahibi olamazsın, X ablanın yani babamın eşinin akrabası iyi bir adammış güvenilirmiş vs vs, sonuç adam hepsini dolandırdı o araziyi almamış bile, bunlara bir arazi göstermiş hepsi de inanmış dolandırdı gitti paralarını da geri alamadılar, babam dahil bizim akrabaların hiçbir şeyi araştırmadan dolandırılmaya balıklama atlamaları yüzünden hepsi bir süre birbirine küstü kaptırdıkları paralar yüzünden, zaman beni haklı onları dolandırışmış çıkardı.

Malın, paranın döndüğü yerde babama bile güvenmem, o yüzden kayınvalide kim kocamın annesi, dış kapı benim için.k

Rahmetli babam eşinin yakın akrabasına inanmış, sözde o akraba x bir şehirde arazi almış o araziye triplex villalar yapacakmış, babamlara proje tanıtımı yapmış ikna etmiş, babam, babam tarafından olan yakın akrabalarımızdan 3-5 kişi projeye para yatırmış, ki o zamanlar Alman Mark’ının olduğu dönemler ödemeleri hep Mark olarak yapmış bizim saftirikler, babam bana da söyledi şöyle güzel proje böyle güzel evler yapılacak vs, biz de kiracıyız evimiz yok neyse, bana gösterilecek toprak parçasına para yatırmam bitmiş evi görürüm tapusu resmi belgeleri her şey tastamam olur o zaman bakarız dedim diye babam kıyameti koparmıştı sen bu kafayla ev sahibi olamazsın, X ablanın yani babamın eşinin akrabası iyi bir adammış güvenilirmiş vs vs, sonuç adam hepsini dolandırdı o araziyi almamış bile, bunlara bir arazi göstermiş hepsi de inanmış dolandırdı gitti paralarını da geri alamadılar, babam dahil bizim akrabaların hiçbir şeyi araştırmadan dolandırılmaya balıklama atlamaları yüzünden hepsi bir süre birbirine küstü kaptırdıkları paralar yüzünden, zaman beni haklı onları dolandırılmış çıkardı.

Malın, paranın döndüğü yerde babama bile güvenmem, o yüzden kayınvalide kim kocamın annesi, dış kapı benim içi

Rahmetli babam eşinin yakın akrabasına inanmış, sözde o akraba x bir şehirde arazi almış o araziye triplex villalar yapacakmış, babamlara proje tanıtımı yapmış ikna etmiş, babam, babam tarafından olan yakın akrabalarımızdan 3-5 kişi projeye para yatırmış, ki o zamanlar Alman Mark’ının olduğu dönemler ödemeleri hep Mark olarak yapmış bizim saftirikler, babam bana da söyledi şöyle güzel proje böyle güzel evler yapılacak vs, biz de kiracıyız evimiz yok neyse, bana gösterilecek toprak parçasına para yatırmam bitmiş evi görürüm tapusu resmi belgeleri her şey tastamam olur o zaman bakarız dedim diye babam kıyameti koparmıştı sen bu kafayla ev sahibi olamazsın, X ablanın yani babamın eşinin akrabası iyi bir adammış güvenilirmiş vs vs, sonuç adam hepsini dolandırdı o araziyi almamış bile, bunlara bir arazi göstermiş hepsi de inanmış dolandırdı gitti paralarını da geri alamadılar, babam dahil bizim akrabaların hiçbir şeyi araştırmadan dolandırılmaya balıklama atlamaları yüzünden hepsi bir süre birbirine küstü kaptırdıkları paralar yüzünden, zaman beni haklı onları dolandırılmış çıkardı.

Malın, paranın döndüğü yerde babama bile güvenmem, o yüzden kayınvalide kim kocamın annesi, dış kapı benim iç

Malın, paranın döndüğü yerde babama bile güvenmem, o yüzden kayınvalide kim kocamın annesi, dış kapı benim için.
Sizin babanızın da kotu olmuş geçmiş olsun ,Benim için de öyle ama kaynananiz varsa uzakta değilse sizden az çok bilirsinz karışırlar can sıkıcı söz söylerler hakları yok aslında parasını biz vereceğiz

Sizin babanızın da kotu olmuş geçmiş olsun ,Benim için de öyle ama kaynananiz varsa uzakta değilse sizden az çok bilirsinz karışırlar can sıkıcı söz söylerler hakları yok aslında parasını biz vereceğiz
3.hatta 4.kisiden de fiyat alın derim bazen ucuz fiyat veriyorlar ama kullandıkları malzeme kötü oluyor yada atıyorum 2.el malzeme kullanımı yaliyorlar tamir boya vs yapıp eğer fiyat aldığınız yerlerde akraba gibi fiyat verirse en son fiyat aldığınız yere yaptırın 3 aşağı 5 yukarı fiyatlar bellidir çok pahalı yerden de çok ucuz yapan yerden de uzak derim.

3.hatta 4.kisiden de fiyat alın derim bazen ucuz fiyat veriyorlar ama kullandıkları malzeme kötü oluyor yada atıyorum 2.el malzeme kullanımı yaliyorlar tamir boya vs yapıp eğer fiyat aldığınız yerlerde akraba gibi fiyat verirse en son fiyat aldığınız yere yaptırın 3 aşağı 5 yukarı fiyatlar bellidir çok pahalı yerden de çok ucuz yapan yerden de uzak derim.
3 yerden de aldık fiyat bi yer dediginz gibi 55000 civarı dedi akraba ula begendigim.diger yer 78000 ben de ucuz olan yerden şüphelendim orayi dusunmuyorum

Kayınvalidem var Allah ömür versin ama babam karışamıyorsa o da karışamaz deyip rahmetli babamın dediği gibi tavuğun bacağını baştan ayırdım :) yeni evlendiğimizde aynı muhitte oturuyorduk evime bile belki 1 sefer gelmiştir zaten sonra ikimiz de farklı şehirlerde yaşadık.

Kayınvalidem var Allah ömür versin ama babam karışamıyorsa o da karışamaz deyip rahmetli babamın dediği gibi tavuğun bacağını baştan ayırdım :) yeni evlendiğimizde aynı muhitte oturuyorduk evime bile belki 1 sefer gelmiştir zaten sonra ikimiz de farklı şehirlerde yaşadık.
En doğrusu da o zaten baştan biseylere sınır koymak 😊

Ay aklıma şimdi geldi geçen sene kaynanam balkon kapısını değiştirtmisti kendi teyze ogluna adam 1 ay falan bekletti malzeme yok vb diye getirdiği kapı da pencereye göre bi iki ton renk açığı gelmişti ,kapı pencere birleşik balkonun ,bişey derse onu örnek gösteririm😊😊

Tanıdık diye yaptırmayın ya. Dayım akraba diye evine özel ölçülü köşe koltuk bir de takım iki de berjer yaptırdı. Koltuklar bir geldi duvara sıfıra sıfır olması gereken köşe koltuk yanlardan yarım metre kısa kaldı. Berjerler oturunca gıcırdıyor, kumaşları istediği kumaş değil, kullandığı sünger bir iki oturuşta sündü, daha neler neler. Hevesi kursağında kaldı ama akraba diye sesini çıkaramadı. Üstelik sonra başka yerlerde aslında daha uyguna yapıldığını öğrendi... Dolaplar istediğiniz gibi olmayıp kötü olacağınıza, istediğiniz gibi olsun öyle kötü olun.

Yani eşinizin akrabasına güveniyorsanız, modeli gösterip aynısını ona yaptırtabilirsiniz. Ancak genel olarak akraba ve arkadaşlara iş yaptırmak riskli diye düşünüyorum, bir aksilik ya da anlaşmazlık olur, sonuç istediğiniz gibi olmaz, yabancı olsa tartışır hakkınızı ararsınız ama akraba arkadaş olursa bunu yapamazsınız.

X