Mutfak dolabı değişim

Ceylan 87

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2023
195
26
37
Sa arkadaşlar mutfak dolabimi değiştirmek istiyorum ,halamin oğlu yaptırmış onlarda gördüm beğendim onun yaptırdığı ustaya yaptrmayi istiyorum ama eşimin de abisinin bacanağı mobilyacı eşim ona yaptırmak istiyo ona yaptrmazsak kaynanam ve abisi söylenir dururlar tepki gösterir hakları yok aslında ,siz ne yapardınız (kaynanamla aynı apartmanda oturuyorum )

Babam tanıdık marangoza yatak dolabı, gardırop vs. yaptırmıştı. Adamın elinde mat beyaz mobilyalardan yokmuş. Hani mutfak dolapları olur ya çoğu evde, parlak beyaz yüzeyli, çelik rengi kulplu, adam o malzemelerden odalara dolap yapmış. Mutfak dolabına yorgan tıkıştırıyor gibiyiz ahsjsjd. Bence tanıdık marangoz terörü diye bir şey var. 😁

Babam tanıdık marangoza yatak dolabı, gardırop vs. yaptırmıştı. Adamın elinde mat beyaz mobilyalardan yokmuş. Hani mutfak dolapları olur ya çoğu evde, parlak beyaz yüzeyli, çelik rengi kulplu, adam o malzemelerden odalara dolap yapmış. Mutfak dolabına yorgan tıkıştırıyor gibiyiz ahsjsjd. Bence tanıdık marangoz terörü diye bir şey var. 😁
Tanıdıkla is yapmak demek parasini ben vereyim sen kafana gore takil demek, bu kadar zengin degil bence kimse. Haksiz miyim?

Tanıdıkla is yapmak demek parasini ben vereyim sen kafana gore takil demek, bu kadar zengin degil bence kimse. Haksiz miyim?
Evet, öyleymiş gerçekten. Ben orada olsam müdahale ederdim ama şehir dışında çalışıyordum, kaşla göz arasında gitmiş adamla anlaşmış, yaptırmış. Bir daha tövbe. 😁

Evet, öyleymiş gerçekten. Ben orada olsam müdahale ederdim ama şehir dışında çalışıyordum, kaşla göz arasında gitmiş adamla anlaşmış, yaptırmış. Bir daha tövbe. 😁
Babam marangoz, bastan asagi bir evin tum ahsap isleriyle ilgilenir, taseronlarina mutfak dolabini yaptirir, atiyorum gardroplari baska bir taseronuna yaptirir ama musteriyle gezer, kapak secer, renk secer, musteri onaylayana kadar ise asla baslamaz, ama akraba oyle mi abi elimde bu var, senin istedigin pahali olur der ikna eder, istedigini yapar, aradaki farki da cebine atar.

Babam marangoz, bastan asagi bir evin tum ahsap isleriyle ilgilenir, taseronlarina mutfak dolabini yaptirir, atiyorum gardroplari baska bir taseronuna yaptirir ama musteriyle gezer, kapak secer, renk secer, musteri onaylayana kadar ise asla baslamaz, ama akraba oyle mi abi elimde bu var, senin istedigin pahali olur der ikna eder, istedigini yapar, aradaki farki da cebine atar.
Kadınların rüyasını süsleyen marangoz. 😁

Sa arkadaşlar mutfak dolabimi değiştirmek istiyorum ,halamin oğlu yaptırmış onlarda gördüm beğendim onun yaptırdığı ustaya yaptrmayi istiyorum ama eşimin de abisinin bacanağı mobilyacı eşim ona yaptırmak istiyo ona yaptrmazsak kaynanam ve abisi söylenir dururlar tepki gösterir hakları yok aslında ,siz ne yapardınız (kaynanamla aynı apartmanda oturuyorum )
Eşinizin abisinin bacanağı iyi usta mı?

İşini temiz mı yapıyor, sizi ne kadar oyalar, ücret olarak indirim sunacak mı , malzeme kalitesi nedir ?

Bunlara cevap alın öyle karar verin.

Erkeklere göre çok fark etmiyor öyle ya da böyle dolap kapağı olan içine bir şey konan duvara monte ürün. Düz mantık. O kadar para verip beğenmezsen sürekli eşinin beynini yersin boşa gerginlik. Dolabı ben kullanacağım de, kullanılacak materyal renk tarzı ben seçeceğim. Kim kesemize zevkimize uyuyorsa yaptırırız diyeceksin.

Burada önemli olan sağlam kaliteli ve zamanında işi yapması.Bu kriterlere sahipse akrabanıza yaptırmanız yanlış olmaz..Bir mutfak gördüm beğendim denerek usta seçilmez.Araştırın önce dıştan güzeldir ana malzemesi nedir zamanında bitirmiş mi...Bu akraba işini düzgün yapıyorsa bundan eminseniz eşinizin ona yaptırmak istemesinde yanlış yok.Ama bunu da aile içinde sorun yapmaya da gerek var mı bilemedim.Onların gözü ilede bakmak lazım tabi.
Dışarıdan birine de yaptırsa bizde yanlış olan şudur.Öncelikle yapılacak iş yazılı hale getirilecek sözle olmaz.Gövde nedir.Kapak nedir.Kaplaması nasıl olacak.En boy kapak yönleri nereye açılacak.Hepsi kapalı mı Arada açık raf veya cam dolap olacak mı.Önce bunu tespit edip yazılı ve çizili hale getirip sonra fiyat belirlenecek..Piyasada aynı iş kaça.Yalnız şunu unutmayın bir işin yaklaşık maliyeti vardır.Ucuz iş her zaman doğru değildir.Hele dekorasyon sektörü çok kaypaktır.

%100 katiliyorum
Aynen öyle canimm ben de böyle düşünüyorum da eşim yapar galiba istediğin modeli diyo o da emin değil 🥰begenmezsek dediginz gibi açıkça soyleyemeyebilirz ben mi yanlis düşünüyorum diye yazdm ,eltimin ablasının eşi kaynanamla aynı apartmandayim öğrenince söyleyenecekler ama soylensinler

Burada önemli olan sağlam kaliteli ve zamanında işi yapması.Bu kriterlere sahipse akrabanıza yaptırmanız en doğrusu.Bir mutfak gördüm beğendim denerek usta seçilmez.Araştırın önce dıştan güzeldir ana malzemesi nedir zamanında bitirmiş mi...Bu akraba işini düzgün yapıyorsa bundan eminseniz eşinizin ona yaptırmak istemesinde yanlış yok.Ama bunu da aile içinde sorun yapmaya da gerek var mı bilemedim.Onların gözü ilede bakmak lazım tabi.
Kaliteli malzeme kullanıyor ama fiyat olarak biraz yüksek ,diğer gördüğüm de aynı kaliteli malzeme kullanıyor internette yorrumlari olumlu daha önce mikrodalga dolabı yaptırdım heryerde 1000 ken 1500 e yapılmıştı akarabasi tarafindan

Üçüncü bir kişiye yaptırırdım. Tanıdıkla olmaz bu işler, beğenmezsen söyleyemezsin, istediğini diretemezsin. Alıngan olurlar. Başka birinden fiyat alın derim.
Evlenirken annem tanidiga git diye ısrar etti. Gelinligi beğenmedim,söylesem alınacak,fiyatını da piyasanın iki katı demesin mi...
Fotoğraf çekileceğiz aynısı oldu. Hem işlerini beğenmiyorum hem de fazla para istedi.
Yine aynı şekilde çarşaf yastık yüzü vs diktiriyoruz ,annem illa dediki komşuma yaptiracagim. Benim işimin üstüne kac iş bitirdi ,benim kumaşlar bekledi de bekledi. Kızdım düğünüme de davet etmedim. Aramız da bozuldu yani.
Dost ile ye iç alışveriş yapma demişler,doğru demişler.

ay akrabaya is mi yaptırılir ya. bundan 20 sene once annem erkek kardesine evin temel seylerinden birini yaptirtti. adamin ekibi nasil elinin ucuyla yapmissa acma kapama kapaklari olmamasi gereken bir yerde (duzelecek bir sey degil). kapiysa dışarı aciliyor gibi düşün, oyle sacma yani.
annem normalde yapanın burnundan getirtttirir duzeltir, ilgili yerlere sikayet eder. hic üşenmez. ama kardesi "tamam duzeltiriz" dedi salladi, salladi
sonuc olarak 20 sene gecti hala gören "bunu bilerek mi böyle yaptirdiniz,ne sacma" diyor.
bence ese dosta, bu kadar yakina yaptirma, memnun olmazsan zaten aran bozuluyor.
yıllar once anne tarafım köye ev yaptirirken baba tarafim birine soylemisler, "tanıdık var uygun olur" diye. adam oyle bir girinti yapmış ki alisik olmayan herkes en az bir kere düşüyor:) o ev yapilali da kac sene oldu hala adami aniyolar "serefsiz xy ne pis yapmis" diye. oysa alakasiz biri kotu yapsa bu kadar konusu acilmazdi.
bence bildiğin kisiye yaptir. laf ederlerse "yapan kişinin bize borcu vardi, böyle odemek istediler. para vermek yerine" falan bir sey bulursun belki

Kaliteli malzeme kullanıyor ama fiyat olarak biraz yüksek ,diğer gördüğüm de aynı kaliteli malzeme kullanıyor internette yorrumlari olumlu daha önce mikrodalga dolabı yaptırdım heryerde 1000 ken 1500 e yapılmıştı akarabasi tarafindan
Aynı malzeme işçilik aynı eminseniz bunu dile getirin o zaman neden yüksek fiyat diye.Size neden yüksek olduğunu açıklasın.Mobilya işi hassas iştir.Malzeme arkadan işçilik çok önemlidir.

Erkeklere göre çok fark etmiyor öyle ya da böyle dolap kapağı olan içine bir şey konan duvara monte ürün. Düz mantık. O kadar para verip beğenmezsen sürekli eşinin beynini yersin boşa gerginlik. Dolabı ben kullanacağım de, kullanılacak materyal renk tarzı ben seçeceğim. Kim kesemize zevkimize uyuyorsa yaptırırız diyeceksin.
Aynen canım erkekler için öyle ,eşim de emin degil akrabasinin begenecegim modeli yapacağından resim gösterirsin yapar galiba diyor ,beğendiğim model olmazsa aynen eşime yüzüne vurup dururum ,aynen kaynanam abisi bisey derse de bütçemize burası uydu diyeceğiz

X