Mutfağa girmek istemiyorum

Ev işini meditasyon olarak gören bir kesim var bence hergün ev toplamıyor. Hergün yaptığın birşey keyif veremez ya. Mutfagı çok severim ama hergün yemek yapmak beni de bayıyor. Eşim aramaz hergün ama oğlum olunca mecbur. Ki eşiniz yardım etsin diyen bir kesim var haklı olabilir ama ben mutfakta herhangi ikinci birini istemiyorum.

Kesinlikle haklısınız. İnsan bunalıyor. Eşinizle konuşup biraz dışardan yeseniz biraz rahatlarsınız.

Ben yemek yapmayı temizlik yapmaktan daha çok seviyorum; ama benim bile ayağımın mutfakta geri gittiği dönemler sık sık oluyor. Her gün yemek derdine düşmek, yemek konusunda seçici aile üyeleri, sizin beslenme düzeninizin farklı olması, mutfağın sürekli en çok kirlenen ve devamlı temizlik gerektiren, ayrıntının çok olduğu bir alan olması, gerçekten insanı yıldırıyor. İnsanız bunalabiliriz, çok normal.

Görev gibi hissettiğim hiçbir şeyi sevmem.
Ama maalesef görev gibi hissetmemek de çoğunlukla mümkün olmuyor.
Ben o nedenle buzluk doldurmakla buldum çareyi. Yemek yapmayı seven bi arkadaşımla bi gün ayarlayıp akşama kadar buzlukluk yemek yapıyorum. O beni bayağı götürüyor.
Mesela tavuk döner, ızgaralık köfte, kıymalı pide, sulu köfte topları, mantı, sarma, dolma, ne yapabilirsem atıyorum buzluğa.
Bayağı kurtarıcı oluyor

Ben de mutfaktan çıkamıyorum:) yemek pişirmeyi de çok severim. Arka planda bir şey izlerken mutfakta olmak çok hoşuma gider. Belki dizi vs izlerken girseniz mutfağa?

Ben de dışardan eve geldiğimde ceketimi sandalyenin üzerine atıp, bacak bacak üstüne atmak istiyorum. Sonrasında da içerden bir ses "Yemek hazır Peri hanım, drink ne alırsınız"

Yok ablam yasadı sizinle aynı durumu
O gun bu gundur mutfaga girmiyor yemekler kocasında yapacak bısey yok, kadın yemek yapıyorum dıye antıdepresana fılan basladı tobe est

Ben 1-2 aylık liste yaptım, döndürüp döndürüp o yemekleri yapıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…