Çocuk Hastalıkları Mukuslu kaka (fotoğraflı)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

inekobasi

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
3.425
10.883
Merhabalar 4,5 aylık bebeğimde fotprqftaki gibi 1,5 aydır kakada mukus var kilo alımı iyi. Kakada kan yok. Mukuslu kaka alerji demek mi

Merhabalar 4,5 aylık bebeğimde fotprqftaki gibi 1,5 aydır kakada mukus var kilo alımı iyi. Kakada kan yok. Mukuslu kaka alerji demek mi
Mukuslu kaka alerji belirtisi evet ama ileri düzeyde alerji demek doğru değil. Sadece kakada mukus mu var Başka belirti var mı?

Cok gazli mi? Kakasini yapmadan once huzursuzlaniyor mu? Vucudunda kirmizi dokuntuler var mi?
İlk 3 ay gazlıydı şu an bitti döküntü ağız çevresinde oluyor o da salyasına ve elini ağzına sokmasına bağlıyordum ama bilemedim başka bi yerde kırmızı döküntü olmuyor

artan salya ve burun akıntısı da kaka da mukus yapmıyor muydu?

Yalnizca anne sutu aliyorsa ve baska belirti yoksa ek gidaya kadar mukuslu kaka normal kabul ediliyor.

Vucutta dokuntu, kulak arkasi egzama, hirilti, capak, gecmeyen pamukcuk, tekrarlayan konak, gaitada kan gibi belirtilerden herhangi biri var mi?

Yalnizca anne sutu aliyorsa ve baska belirti yoksa ek gidaya kadar mukuslu kaka normal kabul ediliyor.

Vucutta dokuntu, kulak arkasi egzama, hirilti, capak, gecmeyen pamukcuk, tekrarlayan konak, gaitada kan gibi belirtilerden herhangi biri var mi?
Dediğim gibi sadece ağız çevresinde kırmızı noktalar oluyor geçiyor zaman zaman elini ve oyuncaklarını ağzına sokmaktan diye düşünüyorum. Konak da on beş gün kadar önce oldu yağ sürüyorum yıkamadan önce. Henüz geçmedi.diğerleri yok

Döküntü bu şekilde

Eklentiler

• 060176A8-415E-4FF9-91AF-E9D91D72656B.jpeg
    060176A8-415E-4FF9-91AF-E9D91D72656B.jpeg
    90,6 KB · Görüntüleme: 1.657
Dediğim gibi sadece ağız çevresinde kırmızı noktalar oluyor geçiyor zaman zaman elini ve oyuncaklarını ağzına sokmaktan diye düşünüyorum. Konak da on beş gün kadar önce oldu yağ sürüyorum yıkamadan önce. Henüz geçmedi.diğerleri yok
Mama veriyor musunuz? Agiz cevresinde cikanlar ne kadar surede sonuyor? Yenisinin tekrar cikmasi sorun degil. Cikanin ne kadar surede gectigi onemli. Histamin toleransindan kaynakli da olabilir, oral donemde oldugu icin her seyi agzina goturmesinden de kaynaklanabilir.

15 gundur konak gecmediyse alerjiyle iliskili olabilir. Alerji hekiminden gorus almanizi tavsiye ederim.

Döküntü bu şekilde
Masallah kuzuya. Missss kokusu geldi. Benim icin de koklayin. 😍

Agiz cevresini ayirt edebilmem guc, her sey agizlarinda cunku o donemde normal. Dislerden kaynakli salya artmis o da yapiyor olabilir, ama isin icine konak var deyince ister istemez suphe ediyor insan.

Mama veriyor musunuz? Agiz cevresinde cikanlar ne kadar surede sonuyor? Yenisinin tekrar cikmasi sorun degil. Cikanin ne kadar surede gectigi onemli. Histamin toleransindan kaynakli da olabilir, oral donemde oldugu icin her seyi agzina goturmesinden de kaynaklanabilir.

15 gundur konak gecmediyse alerjiyle iliskili olabilir. Alerji hekiminden gorus almanizi tavsiye ederim.
Hayır anne sütü alıyor sadece sabah okuyorsa öğleden sonra geçiyor. Çok teşekkürler

Hayır anne sütü alıyor sadece sabah okuyorsa öğleden sonra geçiyor. Çok teşekkürler
Hizli sonumluyor o halde. Anne sutu aldigindan dolayi mukus normal.

Kona icin zeytinyagi uyguladiktan sonra konak taragiyla tariyor musunuz? Bir de yag uyguladiktan sonra bir sure bekleyip oyle yikiyorsunuz degil mi?

Hizli sonumluyor o halde. Anne sutu aldigindan dolayi mukus normal.

Kona icin zeytinyagi uyguladiktan sonra konak taragiyla tariyor musunuz? Bir de yag uyguladiktan sonra bir sure bekleyip oyle yikiyorsunuz degil mi?
Evet yağ sürüp yarım saat sonra yıkıyorum amq tarak denemeye korktum açıkçası bıngıldağa zarar verirsem diye. Sürüp yarım saat bekliyorum sonra yıkıyorum mustela şampuan kullanıyorum

Evet yağ sürüp yarım saat sonra yıkıyorum amq tarak denemeye korktum açıkçası bıngıldağa zarar verirsem diye. Sürüp yarım saat bekliyorum sonra yıkıyorum mustela şampuan kullanıyorum

Oglum alerji ve immunoloji doktoru (prof) taragi muhakkak kullan demisti. Yag yerine donusumlu temizleme sutu de kullandirmisti. Korkmayin, derisine bastirmadan havalanan konagi aliyorsunuz. Konaktan kurtulmaya bakin, kasinti yapmasin yavruya. Belki de her emen bebekte olan konaktir, alerjiyle alakasi yoktur.

Mustela konak sampuanindan fayda gormemistim. İnsallah kuzunuzda ise yarasin. 🌸

Alerji olsa bile kakasinda kan yoksa ve genel durumu iyiyse 1 yasina kadar kendi kendine atlatacaktir. Benim ufak oglum da alerjiye meyilli bir bebekti. Bir kez kakasinda nokta kadar bir kan gorduk. Gaita testi yaptirdik. Dizanteri teshisi koydular ama degildi. Dizanteri ve alerji birbirine cok karistirilan seylermis. Ben beslenmeme biraz dikkat ettim. Cikolata falan cok yemedim. Zamanla buyudukce gecti. Siz de yediklerinizi bir takip edin. Bazi seyleri sindirmeleri zor oluyor. Paketli gidalari tuketmeyin, saglikli beslenin. Bence alerji olsa bile hafif gorunuyor. Ek gidaya gectiginizde her şeyden az az tattirin. 3 gun kurali var, onu arastirip oyle baslayin. Bazi bebeklerin bagirsaklari daha hassas. Korkmayin, bir sorun oldugunu sanmiyorum. Akliniza takilan her seyi doktora sorun.

Alerjilicibaşı mısın kadın? 😘

Kuzum, Nasrettin hoca misali “damdan dustum” halden anliyorum.

He bu arada gecen baktim engelliydin sonra aklimdan cikti gitti. Cincabim “Sincap” diyor zeka kartlarina bakip bakip 🤣

X