Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
susam sokağının bakkal amcasına bak sen helee..

162159_156467521071366_156467254404726_20348_1848_b.jpg

hurrem-sultan-in-hayati_67275_b.jpg

Hürrem Sultan, 1506 yılında doğmuştur. Kanuni Sultan Süleyman'ın eşi ve Osmanlı tarihinde önemli roller oynamış bir haseki sultandır. Osmanlı'nın en güçlü kadınlarından Hürrem Sultan'ın Slav asıllı olduğu söylenir

hurrem-sultan-in-hayati_53060_b.jpg

Ukraynalılar ise Hürrem Sultan'ın Ukraynalı Roxelana olduğundan emin. İlk kez saraya, bir yabancı kadın, padişah eşi olarak Hürrem Sultan'la girmiştir.

hurrem-sultan-in-hayati_58170_b.jpg

Güzelliği nedeniyle küçük yaşta Kırım hanı tarafından Osmanlı sarayına sunulan Hürrem Sultan, sarayda özel bir eğitim gördü. Dişiliği, zekası ve becerisi ile padişahın dikkatini çekmeyi bildi. Harem kadınları ve sarayın ileri gelenleri arasında kendine yer edindi.

hurrem-sultan-in-hayati_58018_b.jpg

Kanuni'nin aşırı güven ve sevgisini kazanarak onun nikahlı eşi olmuştur. Hırsıyla Osmanlı sarayında en etkin güçlerden biri haline gelen "Haseki Sultan"lardan yani first ladylerden biri diyebiliriz.

hurrem-sultan-in-hayati_31870_b.jpg

Daha sonra belli bir plan dahilinde çalıştı, el altından çeşitli entrikalar uygulayarak on altıncı yüzyıl Osmanlı tarihini olumsuz yönde etkiledi.

hurrem-sultan-in-hayati_22082_b.jpg

Kanuni'nin, Gülbahar Hatun'dan olan veliahtı Sultan Mustafa'yı ortadan kaldırmak için çeşitli entrikalar ile önce Gülbahar Hatun'u, ardından kırk yaşındaki veliaht Mustafa'yı boğdurttu.

hurrem-sultan-in-hayati_12780_b.jpg

Tüm bunlara rağmen, oğullarından birinin tahta çıkışını göremeden 18 Nisan 1558 tarihinde eşi Kanuni Sultan Süleyman'dan 8 sene önce 52 yaşındayken öldü.

hurrem-sultan-in-hayati_9351_b.jpg

Süleymaniye Camisi Külliyesi içinde kendisi için yaptırılan türbeye gömüldü. Türbenin iç duvarları bir cennet bahçesini tasvir eden İznik çinileriyle kaplıdır.

ay kızlar kafanızı şişirirsem yazın lütfen kaldırırm resimleri ama arama yapınca ne değişik şeyler çıkıyor..
bakın buda padişah zamanında ki türk hamamıymış bizi kandırıyorlar asıl hamam böyle oluyormuş,

turkishbath.jpg

işte osmanlı haremi...
osmanli%20haremi.jpeg

a04010100042.jpg

öyle haremler var ki paylaşmama k.k müsade etmez heralde

buda mahidevranın halvete hazırlanması..
es12.jpg

Hürrem raks ediyor..
image0051.jpg

yukarıda gördüğümüz çizimler tamamen osmanlı haremini kötülemek aşalamak amaçlı yabancı tarihçiler tarafından yapılmıştır daha bu sabah kanal türkte 2. sayfa programında çıkan ünlü tarihçi hakan soy adını hatırlayamadım kusura bakmayın tam olarak bu konuya deyinmişti haremde bulunun bütün hatunlar namazlarını kılar ibadet ederlerdi dedi öyle yarı çıplak dolaşmaları diye bişey yoktur..

yukarıda gördüğümüz çizimler tamamen osmanlı haremini kötülemek aşalamak amaçlı yabancı tarihçiler tarafından yapılmıştır daha bu sabah kanal türkte 2. sayfa programında çıkan ünlü tarihçi hakan soy adını hatırlayamadım kusura bakmayın tam olarak bu konuya deyinmişti haremde bulunun bütün hatunlar namazlarını kılar ibadet ederlerdi dedi öyle yarı çıplak dolaşmaları diye bişey yoktur..

hmmm...bilemiycem artık o dönemde yaşamadığım için kimsenin çizimine ve lafına güvenemem :KK45: hem zikir değil fikir önemli :86::KK66::KK60:

toplam 5 kullanıcı okuyor 4 ü hayalet bi tane ben :KK53: başka fragman varmı daha uzun?

toplumsal ahlakımızı bozacak diziye saatler kaldı:86::KK60::KK60::KK60:
daha çok halvet istiyorum:121::KK60:hürrem padişahı nasıl köle yaptı öğrenmek istiyorum:113::KK60::KK60::KK60:

iyi veya kötü hürrem akıllı kadınmış mahidevran mızmızlığıyla onun karşısında yenilmiş işte zaman bazı şeyler baştan yanlış

X