Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231

Birincisi ben isminizi vererek size yönelik bir şey yazmadım,

İkincisi de zaten okuyup araştırıp edindiğim bilgileri yukarda özetlemeye çalıştım ve kaynak gösterdim,

Yazdıklarımı okusaydınız anlardınız,

Ayrıca önerdiğim kaynağın doğru olup olmadığını,siz de araştırıp öğrenebilir,içeriğine dair kanıtları belgeleri bulabilirsiniz,

Kendi tercihinizdir ister bakarsınız ister bakmazsınız,ama ben burda kimsenin hatasını eleştirmiyorum,kendi edindiğim bilgileri paylaşıyorum,

Ve yukarda da belirttiğim giibi,arkadaşça,özgürce tartışmadan burda paylaşımda bulunalım demiştim...

Bilginize...

Yazdıklarınızı okudum ve sizin okudugunuz kitapla yaptığınız yorumunuz bana gayet mantıklı geldi..

tek takıldığım "kimsenin gerçeklerle ilgilenmekle

alakası yok,kulaktan dolma klişe bilgilerle aynı şeyleri tekrar edip duruyolar," bu cümleniz oldu.. Burada olmamış işte dedim... birçok kişinin bilgisizce yorum yaptıgına dair sizle hemfikirim ama gerçeklerle ilgilenmekle alakası yok demek son derece iddiali bir yorum ... sizin yazdıgınız yorumla ilgili onay almadığınız için arkadaşlara verdiğiniz sert bir tepki gibi geldi bana... o güzel yorumun arkasından bu sert eleştiri araştırmacı bir bayana yakıştıramadığım içindir... Yazımızı yazarız , kabul edip etmemek herkesin özgür iradesine bağlıdır benim dediğim doğrudur gerçek budur demek için o işin yada o konunun alimi olmak gerekir kii konu din bilim, tarih ve edebiyatsa..

Sevgiler...

Merak ediyorum, hepiniz bunları nereden biliyorsunuz?

Harem odası denen birşey var sarayları gezdiyseniz eğer.. ? Tahtlar var altından saraylarda hatta yerler sedef kaplama? Çok lüks çook.. Lale devri var tarihte geçer okuduysanız eğer? Hani zevki sefa alemindeyken kaplumbağaların üzerlerine mum koyarak yemekler veriliyor bahçelerde.. Sonra Yeniçerilerin isyan çıkarttıkları padişahları düşürdükleri aradaki ekonomik farklar yüzünden? Mademki muhtesem yüzyıl konu Hürrem Sultan varya O rustur okuduysanız eğer? Okuyoruz birebir şahit değiliz en azından bizlere verilen eğitimlerde gördüğümüz kadarıyla.. Keşke geriye dönüp yaşasak görsek bilsek ama imkanı yok... Bunları hepimiz okuduk... siz okumadınızmı?

yemin ederim hep merak etmisimdir osmanli zamanini pek fazla bilgim yok malesef ama ilk defa ogretici bir dizi ciktii insallah devam eder cok guzel oldu bencee

ay çok merak ediyorum bakalım güzel anlatırlar inşallah

umarım sadece kanuninin kadınlara yönelik olan zaaflarından bahsetmez, kanuniyi alıpda yalan rüzgarına döndrmaz...

yoksa tek lafım bu diziye ve çekenlere...ecdad tarih yazmış evlat okumaktan acizz...olur!!!
umarım bi tarhcileri vardır bu senaristlerin..

hiç sanmıom balım
çok kişi bu gidişle uyarı ceza alcak:84:
baksana dizi başlamadan tartışmalar başladı:26:

yorumlar sadece diziye olmalı
yani yok osmanlı yok ecdadımız gibi fanatikliğe gerek yok
sonuçta bu bi kurgu tamamen gerçek değil
ortada bi emek var belli ki büyük prodüksiyon
masraflı iş en azından emeğe saygı..
biraz hoşgörüye baştan davet ediyorum arkadaşları
izninle.

diziyi ilk gördugumde cok heyecanlanmıştım tarih filmlerini hep sevmısmdır fakat bi kac fragman ızleyınce yine show tv nin magazin dolu dizisi oldugunu anladım izlememeye karar verdim .Kanuni gibi çok büyük bir padişahı yalnızca harem odasına sıkıştırmak kadar aptallık olamaz..

çok güzel kız ben çok beğendim
o cariyelerden olan bi kız var ya onlara emir veren
o kızın da kanı ısındı memleketlisi herhalde

kız güzel evet.. gerçekten yabancıymış sanırım .. :44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…