Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
ay hadi inşşşş..(bana noluyosa:44:)[/QUOTE]

bende inşalah diyorum bize ne oluyorsa ama nitekim karşımızda hem cinsimiz var

bildiklerinizi paylaşmanız çok güzel olur saygı çerçevesi içerisinde ama konuyu lütfen dizi-gerçek tarih olayına getirmeden..

ben öğrenmek istiyorummm çunki tarihi hiç sevmezdim ama keşke birazdaha öğrenseymişim

evet fakat dizi tamamen kurgu değil. Dolayısıyla gerçek tarihten bağımsız düşünülemez.
herkese iyi sohbetler

bence dün geceki bölüm boşluklar ve abartılarla doluydu sanırım aramızda hamişler var. korkmayın gacılar yok öle bişey kendini yırttığı kadar. ama bende herife çattım Hürrem kadar kıymetim oladı diye bak sandık sandık hediyeler geliyo sende erkek deyip duruyodun ne getirdin diye çok bişeyde değildi istediğim bi akarsu gerdanlık o kadarcık hani valide sultanın çakmasını taktığı

bende çattım benimkine. sülüman diyo ya" hürremiiiimmmmmm şekerparem falanım filanım "(hiç duymayınca kulak bu kelimeleri,telaffuzu bile zor oluyo ) diyorum "baaak bakktaaa dinleeeeee duuyyy neler diyoo adam." hiiç tınlamıo bile.:84:

Adam zaten Hürremimmm dedikçe, ağzından bi hürremim daha çıkıyo..
kadında totoşunu haliylen, bitaraflara koyuyo...

yaa dün neler oldu anlatıverin yaaaaaaa

hürrem 1 hafta hamileliğini öğrendi diğer hafta doğurduu

yaa dünkünü istiyoruum

yaa dün neler oldu anlatıverin yaaaaaaa

hürrem 1 hafta hamileliğini öğrendi diğer hafta doğurduu

yaa dünkünü istiyoruum

ben diyim sana kısaca. Hürrem'in yeni odası hazırlandı yerleşti oraya yanına da en yakın arkadaşı Maria'yı istedi. Maria geldi ve gelmesiyle de Müslüman olduğunu ve Gülnihal adını aldığını söyledi Hürrem buna hiç sevinmedi neden oldun felan dedi. Sonra bir kalfa vardı ya cariyeleri eğiten ona dedi ki sen yaptın dimi altın yoldan geçsin diye dedi yok ben demedim kendi olmuş dedi o da ama herkes Gülnihal diyor ona da bozuldu ve başıma bela edecekler Gülnihal'i dedi. Sonra Hatice Sultan geldi Hürem'in odaya konuştular geçmiş olsun dedi Hatice ve İbrahim'den konu açıldıu çok güzel keman çalar dedi felan ve Hürrem aralarında bişi olduğunu anladı birde kolidorda onlar konuşurkende yakaladı ve İbrahimle karşılaştılar İbrahim'e korkma bugün dememe padişaha gördüklerimi dedi tehdit etti bunun üzerine İbrahim Mahidevran haklıymış bu ladın tehlikeli dedi ve Padişaha halvet ayarları. Ayarladığı kişide Hürrem'in yakın arkadaşı Gülnihal. Gece Hürrem uyurken Gülnihali çağırdılar ve hazırladılar halvete soktular ancak halvet oldu mu olmadı mı bilmiyoruz. Bu arada o aynı gece Hürrem uyandı Gülnihali göremedi onu ararken kolidorda avaz avaz sancısı tuttu ve suyu geldi odasının kapısının önüne yığıldı ve bağırmaya başladı herkes geldi ebe kadın felan bağrış çığrış doğurdu ve Sülüman nerdesin dedi hep. Çocuk doğdu ama valide sultan hemen aldı çocuğu bakılsın dedi birazcık verdiler. Sonra sabah Gülnihal geldi nerdeydin ben doğurdum yoktun dedi gel oğluma bak dedi kucağına aldı Gülnihal ama surat bir karış. Mahcup felan. Sonra Hürrem uyudu bir sahne gördük Mahi bebeği boğuyor yastıkla uyandı Hürrem meğer rüyaymış uyandığında bebek yanında yoktu çıldırdı bağırdı kolidorda. Cariye eğitmenine çattı sen kimsin ben Hürrem Sultanım dedi. Bir baktı ebe kadın bakıyor bebeğe validede orada. Ama bebeği buna vereme kendinde değil dedi. Sonra Sülüman'a dediler doğduğunu ismini okudu kulağına. Sem Hürrem Sultansın dedi. Bu arada Mahi de duydu tabii. Mustafa'ya da dediler. Altınlar felan dağıtıldı. Valide'yi şikayet etti Hürrem bebeğimi vermediler bana diye.. Bu arada Lala paşa Sülüman'a Valide bemim oğlana Hürrem diye bir cariyeyi münasip görmüştü ama olmadı hastaynış felan dedi Sülüman çııldırdı annesine gitti çattı. Sonra da Lalayı emekli etti gönderdi. Gülnihal bir ara diyecekti halvet olayını biri geldi demedi. Sonra da Hürrem sounca unuttum ne diyeceğimi felan dedi bişiler uydurdu. Sonra Kanuni hediyeler gönderdi Hürrem'e kürkler felan Gülnihal kendini öyle hayal etti. Hürrem artık herkese çatmaya ben Sultanım Şehzade annesiyim demeye başladı. Son olarak biri geldi ve doğum yaptığı akşam Kanuninin halvette olduğunu söyledi Hürrem delirdi. Kimmiş dedi felan ama demediler. Sonra Gülnihal ne yapacaksın öğrenirsen dedi o da Gülnihal'in boğazına yapıştı işte böylr boğacağım dedi baya boğdu kız yere düştü daha boğazındaydı eli orda da bitti. Bilmyor ama gözdağı veriyor işte.

kısaca mı

cennetten bir huri dedi bideee

oldular canım,sülümanı böyle bir oyuna dahil edemezler ya,zaten sülüman her halvetten sonra o sabahlığı ve o beyaz gömleği giyiyor,rahatlamış tavırları falan..
hem halvet oldu ki sonra pargalıya fırça attı ya,yüzüğünü sinirli sinirli vurdu masaya hani,aklını sadece benim için kullan diye...

tartışmaya değil tarihe yıllarımı verdim.

hürremim cennetten hediyemsin demişti ya çok hoşuma gitmişti:98:

Benim kocam bile bana demedi böle yaaaaaaaaaaaaa :84: :84: :84:

Alahhtan kısaca istediii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…