Müdür yardımcısından öğrenciye: ''Bu bacaklarla otobana çık sen''

Şimdi sözkonusu eğitimciyi bir tarafa bırakıp sizinsöylediklerinize odaklanıyorum. Zira eğitimcinin hatalı olması konusunda hemfikiriz yanılmıyorsam.

Sokakta gördüğünüz genç bir kızın etek konusunda abartmasından size ne, bize ne? Ailesi sorun çıkartmıyorsa öğretmenine ne? Ha okulun kuralları vardır ona uymazsa öğretmen yaptırım uygulasın ama şimdiki okullarda kural yok. Kural olmazsa istediğini giyene, makyaj yapana ses çıkartılamaz.

Ben ortaokuldayken eteğim kısaydı mesela, öyle seviyordum. Okul yönetimi de bu konuda sıkıntılı değildi. Öyle kıvırma falan işlerine hiç girmedim, annem kısaltmıştı eteğimi. O zamanlar da sizin gibi cıkcıklayanlar vardı arkamdan muhtemelen. Umurumda oldu mu? Ya da neden umurumda olsun. Diyorum ya size ne.

Lisede gittiğim okul çok disiplinliydi. Bırakın kısa eteği saç açmayı, saçımız örülmeden, ayakkabılarımız siyah olmadan giremezdik okul kapısından. Müdür her sabah 800 öğrenciyi kapıdan tek tek sokar kontrol ederdi. O okulda da ona göre davranırdık çünkü bilirdik orda müsamaha olmayacağını. Ama allah rahmet eylesin, müdürümüzün bir kişiye hakaret ettiğini de duymadık.

Kural yoksa istediği gibi davranır, istediği gibi giyinir. Genç bunlar. Kimsenin de arkasından cıkcıklamaya, hiç giyinmeseydin demeye, hakaret etmeye hakkı yok. Ailesinin ve o genç insanın kararı ve yaşayışı. Bu kadar net.

Bende gidip yakasına yapışmıyorum arkadaşım zaten bende etek giyorum makyajımı yapıyorum vs vs beni linç etmeyin Allah aşkına kötü birşey dediğim yok ki.. Kısa etek giyinebilir herkes aynen dediğiniz gibi bana ne ! Teşhircilik farklı bir durum dedim bu 1 o eğitimcininde zihniyetinin yanlış olduğunu söyledim kimse kimseyi böyle yaftalayamaz dedim bu da 2. Yapmayın Allah aşkına....

Linç etmiyoruz yahu konuşuyoruz. Gayette sakin yazmıştım halbuki.

Dediğim şey teşhir etse dahi karışamayacağımız. Yakasına yapıştınız da demedim. Bunun dillendirilmesi bile beni rahatsız ediyor. Çünkü teşhircilik dediğimiz şeyin bir sınırı bir kuralı yok. Sana göre benim giydiğim şort kısadır ben teşhir ediyorumdur, bir başkasına göre senin giydiğin etek kısadır sen teşhir ediyorsundur kendini. Anlatabildim mi?

Bizim zamanlarımızda sadece saçımıza takılırdı okul yöneticileri. Toplayın derlerdi. Yasaklar o zamandan tatlı gelmeye başladı bize.

Adam ahlaksız, eğitimci olamamış maaşlı memur.

Otobana çık ne demek yahu ne demek? Terbiyesizligin daniskası.
Benimde kızım var, okula gidecek haddini bilmez kalkıp böyle bir laf edecek şuursuzca. Bunlar laf etsin,tecavüz etsin,taciz etsin diye mi doğuruyoruz biz çocuklarımızı yahu yeter.
Kimse çıkıp burada bari demesin haklılık payı yokmu,makyajlı,mini etekli öğrenciler var diye. Yok efendim yok. Kural vardır uymuyordur uslubunca söylenir,ama bu uslup uslup değil. Kimsenin hakkı yok bu lafı etmeye.

Ben de tam tersi etegim uzun oldugu icin cok azar isitirdim. Ne laflar yedim.
Sinir krizi gecirecek bir sey yok bence. Hakkini dibine kadar arasin, sikayetci de olsun ama bir dangalagin lafina sinir harbine girmesin. Cocuklar biraz daha guclu yetistirilmeli.

Yakında kadın olmak bile suç olacak bu gidişle. Hayret ediyorum başka milletler bilimle icatlarla uğraşırken biz hala kadın-erkek eşitsizliği,kadına şiddet,tecavüz vb sorunlarıyla uğraşıyoruz. Ayıptır ya sonra bu kadınlar niye bu kadar hırçın,başka şans mı bıraktınız sevgili erkekler?

Bazi kisiler ogrenciler de az degil mini etek giyiyolar vs. demis .Pardon ama o kizin annesi babasi ailesi var size mi dusmus kiyafetini yargilamak.Rahatsiz oluyorsa bakmasin egitimci de..Okulda sac bas kiyafet vs. diye diye daha onemli seyleri unuttuk..Cansel olayinda gordugumuz uzere...Ve bunlari da bayanlarin soylemesi cok uzucu...

Yalniz söyle bir sey de var bazi öğrenciler işi fazla abartiyor ve erkek ogrencilerinde sozlu veya eylemli tacizleri tavan yapiyor. Hele bir de ergenlik çağında bu durum farkli boyutlara çıkabiliyor, kizlar dikkat cekmek amacli veya ozenme sonucu boyle seyler yapabiliyor vs. Ben de egitimciyim sakin yanlış anlasilmasin. Ne okul müdürünü, ne de bu zihniyetteki insanlari savunmuyorum, hepsine lanet olsun. Bir kadın çırılçıplak olsa bile erkege tecavüz hakkini vermez.
Yalniz egitim yuvasi farklidir kiyafet yönetmeligi vardir. Eteği görünmeyen kizlarimiz var. Ailesi bir sey demeyebilir, ilgilenmiyor olabilir veya kiz okulda wcde etegini kiviriyordur vs vs. Dışarda istedigini yapabilir bu kimseyi ilgilendiremez ama okul icinde sınırları bilmek gerekir. Bunu öğrenciye kadin ogretmenin anlayisli bir dille ifade etmesinde sakinca görmüyorum.

Böyle zamanlarda bunlari soyledigim icin uzgunum biliyorum zamani degil. Kizdiginiz yorumlari okumadim ama belki bunu kotu niyeti olmayanlar vardir, en azindan yonetmelik oldugunu bilin. Amacim muhalefet olmak degil umarim yanlis anlasilmam

Serbest kıyafet uygulamasını destekliyor musunuz ?
bir ara çıkartılmaya çalışıldı .
saçma sapan bir şeydi.Kısa kol yasak ama oje serbest filan gibi garip kuralları vardı .

Serbest kıyafet uygulamasını destekliyor musunuz ?
bir ara çıkartılmaya çalışıldı .
saçma sapan bir şeydi.Kısa kol yasak ama oje serbest filan gibi garip kuralları vardı .

Kesinlikle desteklemiyorum. Bu durum ögrencileri en cok da psikolojik açıdan yaralar. Oje vs. bunlar düşünulmesi gereken en son şeyler. Böyle bir serbestligin amaci, kapitalist tüketim kültürünü cocuklara o yaşta yerleştirmekten başka bir şey değil

"O kadar kısa etek giyilirse mudurun de hakaretine ugrar, tacizi de hakeder" ciyizler oldu mu geri sayfalarda? Sinirim zıplamasın diye okumadım..

Sussam gönül razı degil, küfür etsem Mune cımbızlayacak..

Ne berbat, ne korkunc, ne ahlaksız, ne rezil insanlarla doldu bu memleket boyle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…