Muayene sonrası hafif lekelenme?

tazefasulye

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
5.112
67
Merhaba kızlar! 5 haftalık hamileyim. Bugün dr a gittim. Keseyi gördüm.:teytey: Önceden hiç bir şekilde kanama ya da lekelenmem olmamıştı. Bugün muayene sonrasında eve geldiğimde hafif, pembe renkli bir lekelenmem oldu. Gerisi de gelmedi. Böyle bişi yaşayanınız oldu mu ?

Bi de hamile olduğumu 1 hafta önce öğrendim. Sigarayı hemen bıraktım. Hemen 1,5 kg aldım. İçtiğim sütlerden dolayı gaz problemi de cabası... Karnım şimdiden 4 aylık gibi. Napıcam yaa? Bu böyle gitmez değil mi?:çok üzgünüm:

Merhaba kızlar! 5 haftalık hamileyim. Bugün dr a gittim. Keseyi gördüm.:teytey: Önceden hiç bir şekilde kanama ya da lekelenmem olmamıştı. Bugün muayene sonrasında eve geldiğimde hafif, pembe renkli bir lekelenmem oldu. Gerisi de gelmedi. Böyle bişi yaşayanınız oldu mu ?

Bi de hamile olduğumu 1 hafta önce öğrendim. Sigarayı hemen bıraktım. Hemen 1,5 kg aldım. İçtiğim sütlerden dolayı gaz problemi de cabası... Karnım şimdiden 4 aylık gibi. Napıcam yaa? Bu böyle gitmez değil mi?:çok üzgünüm:

canım lekelenmenın muayeneyle bı ılgısı oldugunu ssnmıyorum. tabı doktorun vajınal muayene yaptıysa ve bu konuda uzman degılse onu bılemem.bu lekenmen yerlesme kanamasıda olabılır ama düşük tehlıkesıde olabılır.bence hemen doktoruna danıs ve enkısa zamanda tekrar muayene ol.düşük yaptıgım için sadece bukadar bılgım var.ama sakın panık yapma her leke olanın bebegı düşmez ama sen önlemını al canı yınede.Allah senıde bebegınıde korusun inşallah.....

Vajinal ultrasonla gördü keseyi. Ama uzman bir dr olduğuna eminim. Arkadaş tavsiyesiyle gittim. Hayır, ağrım - sızım yok gerçi, üstelik gerisi de gelmedi. Yerleşme kanaması olabilir. Bugün ilk defa gittim adama, "kedi poposunu görmüş" olmayayım. :) Neyse önemsiz bir şey sanırım.

canim bence de yerlesme kanamasi olabilir.cunku vajinal ultrasonda kanama olmaz normalde.ben 16.haftama kadar vajinal ultrason ile muayene oldum,agri olmuyor sadece baski hissi oluyor ki kanama hic olmaz.bence bu yerlesme kanamasi..dr a sor yine de canim...

canım vajinal ultrason kanama yapmaz ben 12.haftama kadar vajinal muayene oldum.Ama kanama yada lekelenmeyi kesinlikle hafife alma.benim gebeligimin ilk haftalarındada böylebişey olmuştu önemsememiştim doktora söyleme geregi bile duymamıştım 9 haftalık hamileyken çok şiddetli bir kanama geçirdim 3hafta istirahat ettim yani büyük bir düşük tehlikesi atlattım.Allahıma şükür ki melegimi bana bagışladı.sana tavsiyem en ufak bir şeyi gözden kaçırma doktoruna anlat tatlım.seni telaşlandırmak istemem ama ben kendi başıma geleni paylaşmak istedim.

Canım bende bi düşük yaptım ve bunda açık pembe renkli bi lekelenme oldu gece lekelendim önemsemedim sabah uyandıgımda adet kanaması şeklini aldı doktora gittiğimde bebeğim hala benimleydi dinlenmemi söyledi ama kanamam kesilmedi ve o günün sonunda bebeğimi kaybettim. Sakın beni yanlış anlama seni üzmek ya da telaşlandırmak istemem ama mutlaka doktoruna danış belki gercekten de yerleşme kanamasıdır fakat bildiğim kadarıyla kanama acık pembe renkli olursa tehlikeli koyu renk olursa yerleşme kanaması oluyormuş.Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar varsa seni bilgilendireceklerdir. Dikkat et kendine ve bebişe.

Teşekkürler Elacım. Devamı gelmedi, ben de tetikteyim sürekli. Azcık ıslansam hemen koşuyorum wc ye. Umarım sorunsuz bir şekilde atlatırız hepimiz.

kanama siddetli olmadigi surece ve agrin olmadigin surece korkma tatlim muhtemelen o yerlesme kanamsidir ya bide dur bakim hele yolun basindasin ne o sikayet hele daha ne sikayetlerin olacak gaz sana viz gelecek( seni biarz korkutayim dimi ama) merak etme cnm o siskinlik hepimizde oldu ama gaz olayini ben hala yasiyorum bitecek gibide gorunmuyor simdiden alissan ii olur

yaaa yapma lora :)) korkutuyosun beni :)

azcık yemek yesem (gerçekten azcık) karnım davul gibi oluyor. Bulantı problemim yok, fazla yememeye çalışıyorum ama şu şişkinlik :KK43:

X