Aile Planlaması muayane ücreti ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kkarasevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2015
230
119
33
merhabalar 1 yıllık evliyiz çocuk istiyoruz ama olmuyor eşim şoför imkanımız olmadığından sigortamız yok yaptıramadık doktora gitmek istiyorum ama devlet hastanelerindeki muayeneler özensiz ve acılı oluyormuş özel hastaneye gitmek istiyorum ama muayene ücretleri hakkında hiç bir fikrim yok ki bende ona göre hazırlıklı gitmek istiyorum bu konu hakkında bana yardımı olacak birileri var mı ?

Ortalama 100 lira dusunun ama bunun bir ton testi olacak, epey masraf olur.
Maddi durumum yerinde ama universite hastanesine gidiyorum 9 aydir, inanin acili agrili bir surec yasamadim.

Bulunduğun şehirde özel Anadolu hastanesi varsa ona git derim..ozellerin en ucuzu o oluyor genelde..

Bulunduğum şehirde Anadolu hastanesi yok muayene ücreti ortalama 100 lira diyorsunuz üstüne bir ton test falan karşılayamam büyük ihtimalle devlet hastanesine gidicem o zaman teşekkürler..

Ozel hastanelerin fiyat arasındaki ucurumlari var. Bazilarinda ayni muayne 30 tl iken bazilarinda 200 tl olabiliyor.
Şöyle diyeyim, internetten yazin 10 hastaneyi arayin 10 dakkanizi alir. Fiyat konusunda hemen bilgi veriyorlar. Ben goz doktoruna gidecegim zaman oyle yapmıştım fiyatlar cok ucuktu ve arayıp bi kac yerden bilgi almistim
Gecmis olsun:)

merhabalar 1 yıllık evliyiz çocuk istiyoruz ama olmuyor eşim şoför imkanımız olmadığından sigortamız yok yaptıramadık doktora gitmek istiyorum ama devlet hastanelerindeki muayeneler özensiz ve acılı oluyormuş özel hastaneye gitmek istiyorum ama muayene ücretleri hakkında hiç bir fikrim yok ki bende ona göre hazırlıklı gitmek istiyorum bu konu hakkında bana yardımı olacak birileri var mı ?

devlet hAstanelerinde acılı olma kısmını anlayamadım
çocuk istediğiniz için sizden ilk olarak hormon testi isteyebilir
vajinal ultrason la bakabilir ki acı duymazsın bundan
arkadaşlar yazmış zaten telefonla ücret ne kadar öğrenebilirsin

Ozel hastanelerin fiyat arasındaki ucurumlari var. Bazilarinda ayni muayne 30 tl iken bazilarinda 200 tl olabiliyor.
Şöyle diyeyim, internetten yazin 10 hastaneyi arayin 10 dakkanizi alir. Fiyat konusunda hemen bilgi veriyorlar. Ben goz doktoruna gidecegim zaman oyle yapmıştım fiyatlar cok ucuktu ve arayıp bi kac yerden bilgi almistim
Gecmis olsun:)
teşekkürler...peki o zaman arayıp bilgi alayım uygunsa özele gitmek daha çok içime siner :)

Bulunduğum şehirde Anadolu hastanesi yok muayene ücreti ortalama 100 lira diyorsunuz üstüne bir ton test falan karşılayamam büyük ihtimalle devlet hastanesine gidicem o zaman teşekkürler..
İki sene önce eşim sigortasızdı bir kaç ay..
Evime en yakın olan özel hastaneye gidiyordum o donem 25lira muayene parasıydı..
Kuzenımse başka bir hastaneye 60lira oduyordu..

Arayıp sormanda fayda var..aralarında uçurumlar oluyor cunku..

devlet hAstanelerinde acılı olma kısmını anlayamadım
çocuk istediğiniz için sizden ilk olarak hormon testi isteyebilir
vajinal ultrason la bakabilir ki acı duymazsın bundan
arkadaşlar yazmış zaten telefonla ücret ne kadar öğrenebilirsin
araştırma yaptım bi kaç yerde okudum devlet hastanesiyle alakası yok aslında doktordan doktora değişiyormuş ilk muayenem olduğu için korkuyorum vajinal muayene de bazı doktorlar canını acıtabiliyormuş ben içim rahat gitmek istiyorum

Muayene ücreti için ayrı para tahlil film vs için ayrı para ödersiniz sosyal güvencende yok galiba olmuş olsa bir kısmını karşılar di bazı özel hastanelerin SGK ile anlaşması olur.
En iyisi devlete gidin düşük miktar olur. Annem de kadın doğumda devlete gidiyor suan eskiden özele giderdi şimdi devlete gidiyor öyle ağrılı sancılı bir durumda karsilasmadi hiç.

Muayene ücreti için ayrı para tahlil film vs için ayrı para ödersiniz sosyal güvencende yok galiba olmuş olsa bir kısmını karşılar di bazı özel hastanelerin SGK ile anlaşması olur.
En iyisi devlete gidin düşük miktar olur. Annem de kadın doğumda devlete gidiyor suan eskiden özele giderdi şimdi devlete gidiyor öyle ağrılı sancılı bir durumda karsilasmadi hiç.
bi kaç yerde okuduğum yazıda özelde daha güvenli olduğunu yazmışlardı arayıp sorucam karşılayamayacak gibiysem tabiki de devlete gidicem umarım bende agrı sancı yaşamam :)

araştırma yaptım bi kaç yerde okudum devlet hastanesiyle alakası yok aslında doktordan doktora değişiyormuş ilk muayenem olduğu için korkuyorum vajinal muayene de bazı doktorlar canını acıtabiliyormuş ben içim rahat gitmek istiyorum

vajinal ultrasonda zaten ucunda kamera olan bir aletle bakıyor cinsel ilişki gibi düşün korkutucu değil
bunu devlette dahil özel hstanedede yapacaklar
belkide sadece karından bakacak
kendini çok kasma ve korkma
hastaneden ziyade sana bu konuda gerçekten yardımı dokunacak bir dr araştırıp bulman
özeller bile bazen başından savar gibi muayene ediyor para almasına rağmen

100 _ 150 değişiyor. .
Devlet Hastanesi sonuçları doğru çıkmadı malesef. .
Eşiniz sperm testini farklı farklı hastanelerde yaptırsın. .

Bir dost. .

bi kaç yerde okuduğum yazıda özelde daha güvenli olduğunu yazmışlardı arayıp sorucam karşılayamayacak gibiysem tabiki de devlete gidicem umarım bende agrı sancı yaşamam :)
Ben de tiroid hastasıyım özele gidiyordum eskiden şimdi devlet hastanesine gidiyorum bilmiyorum biz memnunuz.

Eğer devlet hastanesine gidersen randevu Al öyle git.
Hastane Randevu yaz 1.sırada çıkar sisteme kayıt olup randevu alırsın.

Ben de tiroid hastasıyım özele gidiyordum eskiden şimdi devlet hastanesine gidiyorum bilmiyorum biz memnunuz.

Eğer devlet hastanesine gidersen randevu Al öyle git.
Hastane Randevu yaz 1.sırada çıkar sisteme kayıt olup randevu alırsın.
randevu alamıyorum ben önceden babamdan dolayı sigortam vardı alıyordum internetten ama evlendikten sonra randevularım hastanede gözükmüyor sıra almam gerekiyor sırf bu yüzden gitmek istemiyorum devlete

X