Mr korkusu

Merhaba bende çikolata kistinden geçen ay ilaçlı mr çekildim. Hiç korkmayın 5 10 dk sürüyor. Mr ı bende daha hiç girmeden önce tabut gibi sanardım korkardım ama öyle değil baş tarafınız zaten açık dışarda olacak ayaklarınız da dışarda olacak ilacı da son 5 dk da gelip damar yolunuzdan enjekte edecekler bitti gitti. son 3 yılda o kadar çok mr a girdim ki 50 dk kaldığım bile oldu. Hiç ama hiç korkulacak bir durum değil. Bol bol dua edin hemen zaman geçiyor.

Bi sürü kadin doğum doktoruna gittim sadece 1 tanesi emar istedi çikolata kistim için o gerek gördü de diğerleri gerek görmedi mi yoksa anlayamadi da emar mi istedi
Merhaba @cenanes arkadaşıma katılıyorum. eğer kistinizin iç yapısında kum görüntüsü dışında ekojenimsi sert yapılar varsa hiçbir doktor emin olamaz isterse prof olsun mr ister. Sadece kum görüntüsü geçerli bir tanı olsada günümüzde doktorlar için kesin tanı ancak kist büyüyüp veya çoğalıp alınmak zorunda kaldığında içini açtıklarında evet bu çikolata kisti denir ve kesin tanısı ancak o zaman konur. Yani burda doktorun işinde iyi/kötü olması değil mevzu.

Ben kendi yaşadıklarımı söyledim cok kadın doğumcu gezdim herkes aninda anladı çikolata kisti oldugunu. Ve burda gördüğüm kişilerin %90i muayaneyle tani alıyor

Ben kendi yaşadıklarımı söyledim cok kadın doğumcu gezdim herkes aninda anladı çikolata kisti oldugunu. Ve burda gördüğüm kişilerin %90i muayaneyle tani alıyor
Aynen doktorlar muayenede diyorlar çikolata kisti diye ama yine de kesin tanı olmuyor maalesef. Kendimden örnek vereyim 1ay içinde kaç doktora gittiysem sizin gibi hepsi çikolata kisti dedi mr da rapor da öyle çıktı ama bu ay adetimde kist kaybolmuştu. Doktor şaşırdı kaldı mümkün değil dedi çikolata kisti nasıl kaybolur falan kısa şoklu bir muayene yaşadım. Diğer doktorlara sorduğumda çikolata kistinin yok olma ihtimali olamaz dediler ben kuruntu içine girdim saklandığını falan düşünmeye başladım neler neler. . 2 gün sonra tekrar çağırmıştı kisti göremeyen doktorum gittiğimde yine görmedi altanda üsten de her şekilde baktı göremedi. bu sefer hemorajik kist miş demekki dedi çıktı işin içinden. Yani çikolata kisti başka kistlerle karıştırılıyor özelikle hemorajik kistle. Ben bir de ilk öğrendiğimde hemorajik kisti araştırmıştım o olabillir mi falan diye kaç doktora görüntümü attım kesin ve kesin çikolata kisti dediler. Çok şükür yanıldılar. Eğer yine de kistim çikolata kisti olup kaybolduysa yani o da çok düşük bir ihtimalle kaybolabiliyormuş inşallah sizde düşük bir ihtimalle de olsa kendinden kaybolduğunu öğrenirsiniz bir gün

Yaklaşık 10 yildir bu kistle yaşıyorum malesef ins kaybolur ama sanmıyorum pek.. Yıllardır boyutu da aynı büyümüyor da.. Benim bildiğim de cikolata kistikaybolmaz ne güzel sevindim senin adina

Yaklaşık 10 yildir bu kistle yaşıyorum malesef ins kaybolur ama sanmıyorum pek.. Yıllardır boyutu da aynı büyümüyor da.. Benim bildiğim de cikolata kistikaybolmaz ne güzel sevindim senin adina
Çok teşekkür ederim Boyutu büyümesi de iyi bir şey doğal bir şey kullandınız mı ben 1 hafta sabah akşam civan perçemi içmiştim ondan mı acaba diyorum ama bilemiyorum yine de allahın hikmeti sizin içinde güzel şeyler olur inşallah ne kadardır bebek düşünüyorsunuz

Geçmiş olsun canim. PeLvik emar istenmiştir senden. Once damaryolu acacaklar sonra emara gireceksin cekimin yarısında kolundan ilac(kontrast madde) verilecek. Agri sanci vs bisey yok.
Simdiki emar cihazları eskisi gibi dar değil. GeNis ve ışıkli. Herhangi bir durum olursa zaten seni hemen çıkarırlar. Oradaki teknisyenler seni görüyorlar ve izliyorlar. Tek yapman gereken kipirdamamak ve seslere aldırış etmemek. Kipirdarsan cekimi tekrar etmek zorundalar. Fazlaca ses var, seslere göre ritim uydurup sarki mirildanabilirsin icinden :) yada dua et bol bol.
Ultrason ve emari karşılaştırmalar olmus. Ultrason yeterli olsaydi emar olmazdi. Aklina takilan bisey olursa sorabilirsin.
Not: emarda uzun süre çalıştım. Saglik personeliyim.

Ben hamile kaldım clife macun kullandım ımprly kullandım ama 4 aylikken kaybettim kızımı malesef.. 3 ay oldu tekrar İstiyoruz ins cok bekletmeden gelir ve sağlıkla kucagima alırım bu kez..

Merhaba bende 5 ay önce ilaçlı mr çekildim kist içindi benimde. Hiç korkmayın benimde ilk emarimdi çok stres yaptım. Ama kasiktan çekildiği için kafanız hafif dışarda oluyor tavana bakabilirsiniz ya da çok stresli.olursaniz kulaklık rica edebilirsiniz geçmiş olsun

O zaman doktorun iyi degil cikolata kistinin kanser olma ihtimalini hic duymadim ben
Valla kardeş ben karstayım ve evet buradaki doktorlar pek iyi değil ama benim sağ tarafta 9 cm sol tarafta 3 cm bide sol tarafta başka kistlerde çıktı ayrıca 6 ay önce ca145 iken şimdi 250 e çıktı bakalım yaptıralım da içim rahat etsin diyoruz eşimde doktor en azından onun içi rahat etsin çenesinden kurtulayım ama keşke mr dışında bir yol olsaydı keşke

Sizede çok geçmiş olsun Allah razı olsun inşallah sizinde temiz çıkmıştır ve bir daha öyle bir alete girmenize gerek kalmaz

Skolyoz demişken oda var bende ama gelin görün ki korkudan yıllardır hiç baktırmadım sizede çok çok geçmiş olsun elimden geldiğince cesaretli olmaya çalışacağım,

Daha önce tomografide sadece dua etmiştim yüksek ihtimalle yine dediğiniz gibi dua edip dayanmaya çalışacağım

Teşekkürler inşallah dediğiniz gibi zaman hemen geçip gider

İnşallah kardeş ya Allahım hepimizi şu kadın hastalılarından kurtarsın

Çok teşekkürler Allah razı olsun

Sizede çok geçmiş olsun Allah razı olsun inşallah sizinde temiz çıkmıştır ve bir daha öyle bir alete girmenize gerek kalmaz
Canim benim çok teşekkür ederim, 6.5 cm kist ile emara girdim , hiç ilaç kullanmadan 1 ay sonra 2 cme düştü yüreğini ferah tut :) Rabbim gönlüne göre versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…