Mr korkusu

Ne kadar güzel Allahın mucizelerine inanmak gerek darısı herkesin başına diyelim çok güzel bir örnek oldunuz hepimize 🥰❤️
Öyle kuzum, doktora kalsa hemen ameliyat dedi ve bir çok olumsuz şey söyledi ameliyat esnasında farklı komplikasyonlar görülebilir ve rahminiz alınabilir vs. Çok ağladım ama Rabbim duydu sesimi. Hiç üzülmeyin ♥️🤲 Allah var, gam yok🤲♥️

Valla kardeş ben karstayım ve evet buradaki doktorlar pek iyi değil ama benim sağ tarafta 9 cm sol tarafta 3 cm bide sol tarafta başka kistlerde çıktı ayrıca 6 ay önce ca145 iken şimdi 250 e çıktı bakalım yaptıralım da içim rahat etsin diyoruz eşimde doktor en azından onun içi rahat etsin çenesinden kurtulayım ama keşke mr dışında bir yol olsaydı keşke
Belki ameliyat yapicaktir ondan istemiştir

😂😂 Skolyoz demişken oda var bende ama gelin görün ki korkudan yıllardır hiç baktırmadım sizede çok çok geçmiş olsun elimden geldiğince cesaretli olmaya çalışacağım,🤗
Çok teşekkür ederim. Skolyozunuza da mutlaka baktirın benimki sabit ilerlemiyor çok şükür ama ağrısı 60 yaaş ağrısı

İyi günler hanımlar bende çikolata kisti var ve ca125 sonucum yüksek çıktığı için doktor mr a girmemi istedi ama sorun şu ki ben mr dan çok korkuyorum birde ilaçlı girmelisin dedi aranızda mr a ilaçlı giren var mı kaç dakika sürüyor? 😔
Hiç korkmayın ben de girdim beyin ve boyun mr ikisi aynı anda çekildi ve baya sürdü.kulaklarinizi kapatıyorlar kulaklıkla,ve eğer fenalasirsaniz ayağınızı hareket ettirin diyorlar ama o zaman da sil baştan tekrar girmeniz gerekiyor,karanlık ya da bunaltıcı değil burun mesafesinde değil yani,sinyaller geliyor onlarin sesi biraz gıcık ama hiç korkup gerilmeyin,geçmiş olsun şimdiden

bende çikolata kisti var ve ca125 sonucum yüksek çıktığı için doktor mr a girmemi istedi ama sorun şu ki ben mr dan çok korkuyorum
Birincisi endişelenecek çok fazla bir şey yok. Milyonlarca insan o cihaza girip çıkıyor, Kapalı mekan hissi ve sesler biraz ürkütse de sonucu düşünün; 20-30 dakika sonra işiniz bitecek ve tanınız daha kesin konacak. Bir deneyimleyin.

Hala korkunuz varsa (Angziyete, panik atak, kapalı mekan korkusu...) bir alternatif daha var, açık MR. Kamu hastanelerinde pek yok ama SGK anlaşmalı Radyoloji merkezlerinde bu açık MR cihazı vardır. Yalnızca çekilecek bölge üstüne ilerletilen daha sınırlı dairesel cihaz.

Birincisi endişelenecek çok fazla bir şey yok. Milyonlarca insan o cihaza girip çıkıyor, Kapalı mekan hissi ve sesler biraz ürkütse de sonucu düşünün; 20-30 dakika sonra işiniz bitecek ve tanınız daha kesin konacak. Bir deneyimleyin.

Hala korkunuz varsa (Angziyete, panik atak, kapalı mekan korkusu...) bir alternatif daha var, açık MR. Kamu hastanelerinde pek yok ama SGK anlaşmalı Radyoloji merkezlerinde bu açık MR cihazı vardır. Yalnızca çekilecek bölge üstüne ilerletilen daha sınırlı dairesel cihaz.

Açık MR net sonuç vermiyor diye duydum bende geçen haftalarda çektirdim MR hatta tam içine sokuyorlardı ki beni bi hışımla kalktım ben buna giremem dedim araştırdım bi kaç yerle görüştüm açık MR için iyi ki çektirmemişim aklımda hep soru işareti kalacaktı net gösterdi mi diye. Sağolsun eşim geldi yanıma oğlumuda gözlem odasına aldılar oradan izledi bizi eşim elimi bi saniye olsun bırakmadı bende girmeden derin nefes aldım dua okudum gözlerimi hiç açmadım çıkana kadar 😄ses çok fenaydı yalnız özellikle kulaklık istemedim. Bence biri olunca daha kolay oluyor çekim güç alıyorsunuz

Açık MR net sonuç vermiyor diye duydum bende geçen haftalarda çektirdim MR hatta tam içine sokuyorlardı ki beni bi hışımla kalktım ben buna giremem dedim araştırdım bi kaç yerle görüştüm açık MR için iyi ki çektirmemişim aklımda hep soru işareti kalacaktı net gösterdi mi diye. Sağolsun eşim geldi yanıma oğlumuda gözlem odasına aldılar oradan izledi bizi eşim elimi bi saniye olsun bırakmadı bende girmeden derin nefes aldım dua okudum gözlerimi hiç açmadım çıkana kadar 😄ses çok fenaydı yalnız özellikle kulaklık istemedim. Bence biri olunca daha kolay oluyor çekim güç alıyorsunuz
ay bişey olcagından degıl de olur da basıma ıs gelırse sorumlusu benim gibi bi kagıt ımzalattılar ne olabilir ki dıye bi dusunmustum o_O ılaclı mr a karın agrımdan gırdım ben. farklı mı bilmem de:)) bi sıcaklık oldu ıcımde dısımda bi de nefes hızım arttı o kadar korkulcak bıseyı de yok yanı :))

X