Morelim cok bozuk eve gitmek istemiyorum

lorineee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2024
4
0
25
herkese merhaba, ben fransada yasiyorum benim o kdr morelim bozuk icim o kdr dolu ki. konuya girim benim bir sevdigim var 4 sene olucak beraberiz ve ciddi dusunuyoruz. soyle bir sorun var sevdigim cocuk yan ulkede oturyor belcikada. cocugun ailesinin haberi var bizim iliskiden onlar razilar gelip istemeye. iste beni isteyen kisiler oldu hayir dedim (gorucu usulu) falan annem dedim soyle boyle birisi var ciddiyiz gidip babama soyledi babamda kiyamet kopardi demedi laf kalmadi. kardeslerimde var hic kimse arkamda yok hepsi dusman gibi. abim sevgilisi var o istedi kisiyle evlenebiliyor ama ben degil. abimin soz ve nisan konusu acildinda ben konusmuyorum cunku zoruma gidiyor benim dunde bunun icin laf yedim hainsin abinin evlencek falan. beni sevdigim var ailem bana dedi blok et konusma onunla bitir iliskini aklini basina al falan gibi seyler dediler. benim o kdr zoruma gidiyor o kdr biktim vallah hergun dua ediyorum bir an once ona kavusum biliyorum gunah ama inthar bile etmek istedim beni hayatandan o kdr sogutular ki . baskasi olsa bisey demiyorlar ama bana gelince demedikleri laf birakmiyorlar. ben ne yapicam sasirdim

Aileniz neden istemiyor yada genel olarak mı biriyle olmanızı istemiyorlar ???

Fransa'da dağın başında mı yaşıyor ailen. Size laf söz getirmedim diye mi bunları bana yasatiyorsunuz de. Erkeğe gelince istediğini alıyor kız isteyince niye kıyamet kopuyor anlamış değilim. Biraz göz dağı ver ailene. Sen bir eşya değil insansın. Senin de duygu ve düşüncelerin var. Susma susarsan ezmeye devam ederler

25 yaşında yetişkin bir insansınız. Sevdiğiniz insanla bir yola girmek istiyorsanız, kararlarınızın arkasında durmalısınız. Bu hayat sizin.

gerçekten şu arada kalmış kültür kadar korkuncu yok
insanoğlu bu kadar mı vizyonsuz cahil kapalı olur akıl alır değil
Avrupai yobaz gerçekten çok tehlikeli çünkü sınırları neresi nerde başlıyor bitiyor bilemiyorsunuz,öyle yüzsüz ve iiki yüzlü oluyorlar,tependen tırnağına tüyleri diken eden bir bağnazlık...

yaş 25 yazıyor ama ben daha küçük olduğunu düşünüyorum sevgilini istememe sebebi nedir ailenin

evet yasim 25 ve ailemin istememe sebebi gorucu usulu olmadi icin yani onlarin istemedi kisiyle evlemenk istemedimi ve tabi baska ulkede oldu icin ama ben dunden raziyim belcikaya gitmeye

Yasin kac meslegin var mi bilmiyorum. Ancak gencsen evlenmek icin acele etme, degilsende zaten her sekilde lutfen once kendi ayaklarin uzerinde dur. Biliyorum cok seviyorsun, guveniyorsun ancak ailen cok hatali olsa da yinede ailene karsi cikip gidecek kadar da guvenme kimseye. Bu sevdigin bile olsa. Once kendi hayatini kurtaracak kadar maddi ve manevi olarak guclen, sonra istedigin hayati yasa. Kendinden baskada kimseye guvenme. Kimseyede boyun egme. Sadece akilli olmaya calis, olasiliklari dusunerek hareket et.

yasim 25 okulum yeni bitirdim emlakci okulundan suanda iste yarin yeni ise baslicam

yasim 25 okulum yeni bitirdim emlakci okulundan suanda iste yarin yeni ise baslicam
Bu hayat sizin oturduğunuz yerde kimse vicdana gelip size çiçekten yollar yapmayacak, planlı hareket edin . İşe girip devam edin sessiz kalın gerekirse rol yapın , birikim yapmadan aksiyon almayın kendi ayaklarınız üstünde durun, eğer zorla evlendirme durumu olursa polise gitmekten utanmayın , korkmayın hayatınızın içine edilmesine müsade etmeyin,mutsuz olduğunuzda size açılacak bir kapı yok,aileniz belli ümit etmeyi bırakın....

Sevgilini tanimiyorlarsa gorucu olarak gelsin bakalim hem belki istedikleri biri gibi gorunur ailene. Ama yukaridaki yorumda da denildigi gibi asla utanma gerekirse polise git istemedigin biriyle evlenme. Sunuda unutma aileni gozde cikar demem asla ama ailenede bagimli kalma asla. Mumkun oldugunca guvenli ve kendi basina bagimsizlas lutfen. Ailen yarin bir gun buyuk ihtimalle kiminle evlenirsen evlen zaten sana mutsuzluk durumunda destek olmayacak gibi gorunuyor. O yuzden kimseden beklentin olmasin ne aileden ne kocadan. Guclu ol, hayatini kazan, kararalrini ver ve iyisiyle kotusuyle yasa. Her durumda kendi basina hayatini surdurebilecek pozisyonda olmaya calis. Umarim her sey gonlune gore olur.

Sevip sevildiğinizden eminseniz, sevdiğiniz adama güveniyorsanız
Ola ki en kötü ihtimalle ayrılıcak olursanız, kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecekseniz
Ailenizi dinlemek zorunda değilsiniz
Evlilik isterse akraba veya yıllardır tanıdığınız biri olsun kumar gibi şans işidir

Avrupa'nın göbeğinde ortaçağ kafasıyla yaşıyor hala ailen, kaç yaşındasın ki sen?

Valla ulkenin sinir ici sinir disi yobazinin hicbiri cekilmiyor da, yani Avrupa'nin gobeginde Ronesansi dibine kadar yasamis, her yerin buram buram sanat koktugu bir memlekette yasayip oranin havasindan suyundan zerre kadar etkilenmemeyi becerebilmek de buyuk bir meziyet.

25 yasinda meslegi olan kadinsin, hayatinin iplerini eline al.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…