Mol gebelik

alyaanur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
10
3
26
Arkadaşlar merhaba14 haftalık hamileyken 11.haftamda bebeğimin kalbi durmuştu patoloji sonucuyla mol gebelik tanısı konuldu. 10000 üstüydü bthcg 3 ay geçti hala sıfırlanmadı şuan 29 da gebelik için çok doktorla görüştüm kimi 6 ay kimi 1 yıl kimi 3 ay diyor benim için şuan önemli olan sıfırlanması ama bende eşimde çocuk istiyoruz ilk gebeliğimdi ne yapacağımız konusunda da çok kararsızım aranızda geçirmiş olanlar var mı ne kadar beklediniz gebelik için ?

Korunmaniz gerekiyor. Her ay beta hcg kontrolü gerekiyor bu önemli.

Bende parsiyel mol gebelik cikti patoloji sonucum Rabbim izin verirse Beta degerlerim 0 laninca bende korunmayi düsunmuyorum eşim ve benim yaşımdan dolayı ilk gebeliğimdi kürtaj olali 15 gun olucak umuyorum biran evvel değerlerimiz düşer Rabbim saglikli sihatli evlatlar nasip eder.Sizin tedavi sureciniz nasil ilerliyor

Merhaba kizlar ben geçen yıl 6 Kasım'da mecbur kürtaj olmak zorunda kaldım. Patoloji sonuçlarında parsiyel mol diyordu hemen beta HCG takibine başlandı 2 günde bir kan verdim 1 hafta boyunca değerlerim hala yükseliyordu acil onkolojiye yonlendirildim hastaneye gittiğim gibi yatırdılar beni 3 ay kemoterapi aldım bu sene Şubat ayında çok şükür 3 kere 5'in altına düştüğü için bitirdiler. 1 yıl korunmamiz gerekiyormuş hem molden dolayı hemde kemoterapiden 2 ay kaldı çok şükür bitiyor ama hala nasıl korkuyorum anlatamam çok zor günler ama bitiyor ümidinizi kaybetmeyin Allah yardımcımız olsun. Ama hala normal bir şekilde hamile kalabilir miyim bilmiyorum. Birde bu süreç bittikten sonra aşılama mi iyi olur olmaz mı hiçbir fikrim yok kimse doğru düzgün açıklama yapmıyor. Bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

4.5 ay oldu hala sıfırlanmadı şuan 5.2 ilk demler çok güzel düşüyordu sonlara doğru çok az düşüyor psikolojik olarak çok yoruldum artık ve çok korkuyorum rabbim yardım etsin çok zor

Korunmaniz gerekiyor. Her ay beta hcg kontrolü gerekiyor bu önemli.
Korunuyorum canım haftalık düzenli tahlil veriyorum sadece merak ediyorum sıfırlandıktan sonra ne kadar beklemem gerek çünkü doktorların her biri ayrı bir şey söylüyor 6 ay diyen var 1 yıl diyen var 3 ay diyen var

Yaş önemli bir faktör ama en az 6 ay diye biliyorum canım

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. BUNDAN SONRASI GÜZEL OLUR İNŞŞALLAH.

Nasılsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…