Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

merhaba arkadaşlar;

bende ekim 2013 de hamilelik ile sevinip daha sonra 4 aralık 2013 de kürtaj olmak zorunda kaldım.. pataloji sonucunda kısmı mol gebelik çıktı. internette o kadar çok okudum ki kafayı yemek üzereydim... kanser tedavi onları okudukça daha çok ağladım. kürtajdan sonra 38. günde test yaptırdım 0,300 çıktı. daha sonra mart ayında yaptırdım 0,100 çıktı ve şuan bugün yaptırdım <2,00 çıktı... sanırım benim zaten çok erken sıfırlanmıştı değerlerim. kendi kürtaj yapan doktorum 6 ay en az korunmam gerektiğini bana iletmişti ve öyle kanser falan düşünüp kendini üzme demişti. ancak doktorum tayin olup gitti başka doktora gidip bugün danıştım o da ben çok garantici bir doktorumdur. kesinlikle 1 yıl bekleyeceksin kanser olursun dedi aklımı öyle bulandırdı ve korkuttu ki.. ben ne güzel artık 6 ay olacak bebek sahibi olacağım diye sevinirken o beni korkuttu.. ne yapacağımı bilemiyorum kimse ile de paylaşamıyorum gebe kalmalı mıyım kalmamalı mıyım? o kadar çok istiyorum ki hala 5 ay oldu aklıma geliyor ağlıyorum yardımcı olun bana ne olur????

Bende bircok doktora gittim bu rahatsizliktan sonra bir doktor 1 sene dedi cogunluk 6 ay :) kismi molde 6 ay korunma suresi veriliyor.tam mol gebelikte ise 1 sene korunma suresi..ben korunmayi biraktim 6 ay doldugu icin..korunmayi birakmadan once sogan kúrü yaptim cnm belki yardimci olur..o kistleri falan eritiyomus..Bircok kadin o kúrle hamile kalmis denersin sende..Zor bi surec ama bitiyo..ayda bir beta _hcg takibi olmayi unutma 6 ay dolana kadar..

Ama sen kafan rahat olmasini istiyosan 1 sene bekle doktorun dedigi gibi..Bende doktor gibi 6 ayda diretmisim..sonucta bu işin ilmini alanlar onlar.Kafani karistirmak istemezdim ama sanirim karistirdim kusura bakma olur mu

Ama sen kafan rahat olmasini istiyosan 1 sene bekle doktorun dedigi gibi..Bende doktor gibi 6 ayda diretmisim..sonucta bu işin ilmini alanlar onlar.Kafani karistirmak istemezdim ama sanirim karistirdim kusura bakma olur mu

merhaba canım,

yok teşekkür ederim kafamı karıştırmadın... bende kısmı mol vardı ve ilk doktorum en az 6 ay demişti ve bende zaten testlerimi yaptırıyorum çok şükür hep düşük... ama doktorum tayin olup gitti yeni doktora başladım o da sağolsun dün beni korkuttu... ben garantici doktorum, kanser olursun falan dediği için bende korktum. aslında bugün başka bir doktora da gidip danışacağım... yazarım size de sonucunu?
6 ay korunup daha sonra bebek sahibi olan vardır sanırım ve inşallah sorunu olmamıştır. benim de şuan 5 ayımın içine girdim ve bende aslında hazirandan sonra istiyorum ve o zaman da 7. ayın içine gireceğim...

Merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim sizlerle de paylaşmak isterim Bizim gibiler için em küçük bilgi de ise yarıyor. ..
Doktor şimdiye kadar olan tahlillerime baktı çok iyi dedi ve şimdiye kadar iyi geçmiş dedi kısmı mol için öyle kanser riski falan pek olmaz dedi ve senin çok erken teşhis olmuş dedi... Haziranda sonra dusunebilirsin dedi 7. Ay ima girmiş olacağım suan bana folikasit verdi kullanmaya başlayacağım. Birde simir testi yaptı bugün herseye bakalım diye.
Dikkatimi çeken bir konuyu daha aktarmak isterim doktor bana neresi olduğumu sordu mol gebelik Doğu da Şanlıurfa Diyarbakır civarlari ve en çok cin de rastlanır dedi. Doktor bu konu üzerinde araştırma hazırlamış şansına :))) genetik değil dedi ve tekrarlama pek görülmemiştir dedi mol gebelikler de...
Allah her isteyene istediği zaman hayırlı şekilde sağlıklı sıhhatli evlat sahibi olmayı nasip eder inşallah şu cumalarin hayırlarina güzelliklerini hepimizin üstünde olsun

Gerçekten çok sevindim... inşallah hersey yolunda gider ve 12. Hafta çok daha güzel haberler alırsın. Lütfen o zaman da yaz bize güzel haberleri. Bence ilk olan gebeliğin kötü düşüncelerini aklına getirme bu yeni bir umut ve inşallah Hersey harika geçecek :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…