Mobing alkol

Mlk42

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
15
4
27
Merhab kızlar,
3 ay önce ara verdiğim mesleğime geri döndüm bir yerle anlaştım ve başladım. İlk zamanlar herşey iyiydi hoştu ama sonra görmeye başladım ki patron kadın bu arada ofiste müşteri adı altında odasına alıp alkol içiyor adamlar sarhoş oluyor vs vs ve ben o masaya hizmet ediliyorum. Ayrıca aşşşırı mobingci herşeyi benden bilip olabildiği sesiyle bağırıp akşamlarıda şu niye böyle bu neden öyle olmadı diye mesaj atıp bütün gecemin içine ediyor o mesajdan bile tavrını bakışını ve bağıtırısını duyabiliyorsunuz ayrılmayı düşünüyorum fakat malum türkiye şartları iş bulmadan çıkmakta istemiyorum sorum şu siz olsanız ne yapardınız?

Kadının kendi ofisinde kiminle ne yediği içtiği sizi ilgilendirmez. Bu kısmı geçelim. Size davranışlarından rahatsızsanız işten ayrılmalısınız. Belli ki patron altında çalışıyorsunuz, bir yaptırımınız olmaz. Tek çare işten ayrılmak.

Sarhos oluyor ve ben o masaya hizmet ediliyorum demek ne demek orayi anlamadim. Ama agziyla degilde bir yeriyle icenlerin durumlari ortada. Alkole her sekilde karsiyim cok cektik. Bir yudumuna dahi tahamuulum yok. Olan ortamda da katiyen duramazdim sanirim. Kaldi ki sarhoş oluyorlarmis birgun kapi kilitlenir ustunuze basiniza kotu birsey gelmeyeceginin asla garantisi yok. Birsey bir insanin basina bir kere gelir. En kotu bir fabrikaya girseniz bu sartlardan daha iyidir yani mobingde varmis. Karar sizin

Merhab kızlar,
3 ay önce ara verdiğim mesleğime geri döndüm bir yerle anlaştım ve başladım. İlk zamanlar herşey iyiydi hoştu ama sonra görmeye başladım ki patron kadın bu arada ofiste müşteri adı altında odasına alıp alkol içiyor adamlar sarhoş oluyor vs vs ve ben o masaya hizmet ediliyorum. Ayrıca aşşşırı mobingci herşeyi benden bilip olabildiği sesiyle bağırıp akşamlarıda şu niye böyle bu neden öyle olmadı diye mesaj atıp bütün gecemin içine ediyor o mesajdan bile tavrını bakışını ve bağıtırısını duyabiliyorsunuz ayrılmayı düşünüyorum fakat malum türkiye şartları iş bulmadan çıkmakta istemiyorum sorum şu siz olsanız ne yapardınız?
Mesleğiniz nedir ? Tam olarak ne yapmakla görevlisiniz iş yerinde ?

Merhab kızlar,
Başka iş bakmaya başlayın, çok niteliği olmayan arkadaşlarım bile pek çok iş değiştirdi. Bir kapı açılacaktır mutlaka. Bir iş yeri sahibi gelen misafirine alkol ikram edebilir ama zıvanadan çıkıyorlarsa ve üzerine bir de eziyet görüyorsanız buna katlanmak zorunda değilsiniz. En fazla yeni bir iş bulana kadar idare edebilirsiniz

Kadının kendi ofisinde kiminle ne yediği içtiği sizi ilgilendirmez. Bu kısmı geçelim. Size davranışlarından rahatsızsanız işten ayrılmalısınız. Belli ki patron altında çalışıyorsunuz, bir yaptırımınız olmaz. Tek çare işten ayrılmak.
Ya medeni bi insanımdır görüşüm de açıktır ama siz baya olayı iletletmişsiniz arkadaşlar mesai saatleri içersinde ofiste bi adamla sarhoş olana kadar kimse alkol alamaz beni mesai sonrası yaptıkları ilgilendirmez ben oradayken yapılan herşey beni ilgilendirir :)

Ya medeni bi insanımdır görüşüm de açıktır ama siz baya olayı iletletmişsiniz arkadaşlar mesai saatleri içersinde ofiste bi adamla sarhoş olana kadar kimse alkol alamaz beni mesai sonrası yaptıkları ilgilendirmez ben oradayken yapılan herşey beni ilgilendirir :)
Kadının kendi iş yeri değil mi? Siz mi engel olacaksınız? Alamaz yapamaz falan hayırdır? Rahatsızsanız çıkarsınız işten, insanların kendi iş yerinde ne yaptığı sizi ilgilendirmez.

İşiniz hakkında detay vermemişsiniz masayla neden ilgileniyorsunuz o konuda da fikrimiz yok. Ne diyelim? Kadın alkol almasın diye direkt karşı mı çıkalım? Rahatsızsanız işten ayrılın. Yorum yapabilecek fazla done yok

Sarhos oluyor ve ben o masaya hizmet ediliyorum demek ne demek orayi anlamadim. Ama agziyla degilde bir yeriyle icenlerin durumlari ortada. Alkole her sekilde karsiyim cok cektik. Bir yudumuna dahi tahamuulum yok. Olan ortamda da katiyen duramazdim sanirim. Kaldi ki sarhoş oluyorlarmis birgun kapi kilitlenir ustunuze basiniza kotu birsey gelmeyeceginin asla garantisi yok. Birsey bir insanin basina bir kere gelir. En kotu bir fabrikaya girseniz bu sartlardan daha iyidir yani mobingde varmis. Karar sizin
Hizmet ediyorum onu getir bunu götür asıl işim muhasebe

Sizi masaya oturtup iç demiyorlarsa ya da o adamlarla muhatap etmiyorlarsa alkol alıyorlar diyerek stres olmanız saçma. İki üç getir götür yapıyorsanız bu da patronunuzla aranızda ki iş yükü konusunu dengeleyememenizden kaynaklıdır. Cesaretiniz varsa ben muhasebeciyim garsonluk yapamam diye konuşursunuz ama onun dışında çok rahatsızsanız işten ayrılın.

Asıl işiniz muhasebe ise geçmiş olsun, ofis/büro düzeninde personel her işi yapar. Patron ofiste alkol içiyormuş vs diye söyleneceğinize patrona deyinki; ofise hizmet sağlaması için birini alalım. Ben enflasyon düzeltmesiymiş, e deftermiş, geçici vergiymiş bu yoğun zamanlarda beyanlarımı yapayım size getir götürmü yapayım…

Bu muhasebeciler de muhasebeden hariç her şeyi yapıyor köklü bir firma olmadığı sürece de bu böyledir. Çalıştığınız firma önemli burada. Çalışma ortamınızı sevmiyorsanız çıkın ayrıca muhasebe işi bulmak kolay. En fazla 2 ay işsiz kalırsınız.

Kadının kendi iş yeri sen maaşlı çalışansın. Hesap soramazsın, yaptırım gücün yok. Beğenmiyorsan veya sana uymuyorsa istifa edip gidersin.

Öyle bir anlatmışsınız ki pavyon gibi canlandı gözümde. İş tanımınız nedir, neden garsonluk yapıyorsunuz patronunuza bu detayları eksik veriyorsunuz. Başka iş illa ki bulunur, hele de asgari ücretle falan çalışıyorsanız girin bir fabrikaya çalışın. Kimsenin özel hayatına müdahale edemezsiniz.

X