Miyom ameliyatı ve sonrası

Ben ameliyat oldumm ,)
Ciktim dun aksam 8 gibi.
3 saat surmus.
hersey yolunda gitmis, ama kan takviyesi yapmislar hemoglobinim 7.7 imis cunku.
Iri bir portakal buyuklugunde myom, irili ufakli kistler alinmis.
doktorum bu sabah ugrayacak, detaylica yazarim yine.
Fakaaat burda tesekkur etmek istedigim sizler varsiniz, bu basliktaki herkes bana yardim eden, korkmamam icin beni cesaretlendiren, deneyimlerini beni endiselendirmemek icin nasil yazacagini sasiran guzel temiz anne kalpler, guzel kadinlar, sizi ayri ayri cokkkk seviyorum.
Her birinize ayri ayri sonsuz tesekkur ederim.
Rabbim ne muradiniz varsa versin, bebegi olanlarin bebeklerinin ayagina tas degmesin, henuz bebegi olmayanlarin da rabbim kucaklarini doldursun ne muradlari varsa versin.
Simdilik agrim var ama dayanilmayacak gibi degil.
Sukurler olsun.
Hepimiz icin daha saglikli, daha mutlu gunlere insallah.
Saglicakla kalin.
Simdilik gorusmek uzere.

Bir de konuya isim etiketlemeyi bilmiyorum, beceremedim :KK43:
ama suan hersey yolunda gorunuyor.
halsizim, hafif hafif agri sizi var, epidural hala takili fakat hissetmiyorum vucudumda takili oldugunu.
Ameliyatimi yapan hoca gata/seyit temel ceyhan hoca ve inanilmaz tatli bir adam sagolsun.
Ilgili, ozenli, dikkatli, temiz titiz arastirip soran, asla yalniz birakmayan mukemmel bir hekim.
Aklima geldikce yazarim.zaten diger detaylari.

Merhabalar ben de 27 ekimde Laparoskopik miyom ameliyatı oldum 5,5 cm büyüklüğündeydi (sağ tarafımda artık geçmeyen devamlı süren bir ağrı vardı) ameliyat sırasında rahmin karın duvarına yapışıklığını görüp onu da düzeltmişler. Sanırım sezeryandan kalma bir sorundu çünkü sezeryan sırasında da 12 ve 6 cm 2 miyomum alınmıştı ve ameliyatım çok uzun sürmüştü.

Benim asıl sormak istediğim yaşamış ve deneyimlemiş olan arkadaşlara ameliyat sonrası kanamanız oldu mu açıkçası onu sormak istiyorum?

Neredeyse 18 gün oldu hala hafif hafif kanama görüyorum. Araştırdığımda genelde rahim dışındaki miyomların alınmasında bu sürecin çok olmadığı yazıyor. Doktorum ile de görüştüm. Önce metiler ve ağrı kesici ilaç verdi onları 3 gün kullandım iyice yoğunlaştı ve sonra bitti şimdi az az da olsa hala geliyor. Süreci takip edeceğiz yeni ilaç vermeden bekleyelim dedi doktorum ama benim kafam karıştı açıkçası bu kadar uzun süre kanama gören bir başkası var mıdır yoksa farklı bir doktora yorumlatsam mı bu durumu. Bu arada ben de Mete Güngör'e ameliyat olacaktım fakat evime yakın diye Bakırköy Acıbadem'de Cihan Kaya'ya olmayı tercih ettim. Doktor tecrübeli bilgili ama yine de bu tarz deneyim yaşayan az olduğu için panikliyorum. Deneyimini paylaşabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Kolay gelsin

Merhabalar ben de 27 ekimde Laparoskopik miyom ameliyatı oldum 5,5 cm büyüklüğündeydi (sağ tarafımda artık geçmeyen devamlı süren bir ağrı vardı) ameliyat sırasında rahmin karın duvarına yapışıklığını görüp onu da düzeltmişler. Sanırım sezeryandan kalma bir sorundu çünkü sezeryan sırasında da 12 ve 6 cm 2 miyomum alınmıştı ve ameliyatım çok uzun sürmüştü.

Benim asıl sormak istediğim yaşamış ve deneyimlemiş olan arkadaşlara ameliyat sonrası kanamanız oldu mu açıkçası onu sormak istiyorum?

Neredeyse 18 gün oldu hala hafif hafif kanama görüyorum. Araştırdığımda genelde rahim dışındaki miyomların alınmasında bu sürecin çok olmadığı yazıyor. Doktorum ile de görüştüm. Önce metiler ve ağrı kesici ilaç verdi onları 3 gün kullandım iyice yoğunlaştı ve sonra bitti şimdi az az da olsa hala geliyor. Süreci takip edeceğiz yeni ilaç vermeden bekleyelim dedi doktorum ama benim kafam karıştı açıkçası bu kadar uzun süre kanama gören bir başkası var mıdır yoksa farklı bir doktora yorumlatsam mı bu durumu. Bu arada ben de Mete Güngör'e ameliyat olacaktım fakat evime yakın diye Bakırköy Acıbadem'de Cihan Kaya'ya olmayı tercih ettim. Doktor tecrübeli bilgili ama yine de bu tarz deneyim yaşayan az olduğu için panikliyorum. Deneyimini paylaşabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Kolay gelsin
Merhaba cok cok gecmis olsun acil sifalar dilerim.
Kendimden ornek vereyim, ameliyattan ciktigimin aksami ve ertesi gunu hafif lekelenme ve kanama olmustu ve doktorlarim normal demisti.
Ve bu sabaha karsi adetim basladi benim :)
4 gun erken basladi ve normalmis ameliyat sonrasi organ ve dokularin stresiyle erken basladi kanamaniz dediler ki benimde hissettigim sey tam bir regl agri hissi ve kanamasi.
Yani kisaca doktorlar normal ve olasi goruyor sanirim, cok asiri ve anormal olmadigi surece.
Fakat elbette en iyi kendi doktorumuz bilir. Bence endiselenmeyin derim hem kontrol altindasiniz bir de. Tekrar acil sifalar dilerim agrisiz sizisiz.

Merhaba cok cok gecmis olsun acil sifalar dilerim.
Kendimden ornek vereyim, ameliyattan ciktigimin aksami ve ertesi gunu hafif lekelenme ve kanama olmustu ve doktorlarim normal demisti.
Ve bu sabaha karsi adetim basladi benim :)
4 gun erken basladi ve normalmis ameliyat sonrasi organ ve dokularin stresiyle erken basladi kanamaniz dediler ki benimde hissettigim sey tam bir regl agri hissi ve kanamasi.
Yani kisaca doktorlar normal ve olasi goruyor sanirim, cok asiri ve anormal olmadigi surece.
Fakat elbette en iyi kendi doktorumuz bilir. Bence endiselenmeyin derim hem kontrol altindasiniz bir de. Tekrar acil sifalar dilerim agrisiz sizisiz.
Çok teşekkür ederim. Sabırla bekliyorum inşallah iyice yok olacaktır.

Canim ezgim😻 keske daha once ihmal etmeseymisim icimde devasa 13cm miyomla nasil yasadim diye düşünüyorum simdi:KK43: ve tabiki bu yüzden kaybettigim melegimide.. neyseki atlattik cok sükür burda doktorumuzada ne kadar tesekkr etsek az💙💙
Merhaba bendede 13 cm’lik bir kesit var ameliyat olacakmışım ama tekrar ediyormuş bunlar kafam allak bullak

Herkese çok geçmiş olsun.Dr.Gokhan Boyraz'a myom ameliyatı olan var mı ? Nekadar ödeme yaptınız? İstanbul'da başka doktor öneriniz var mı ? Yardımcı olabilir misiniz bana ?

Herkese çok geçmiş olsun.Dr.Gokhan Boyraz'a myom ameliyatı olan var mı ? Nekadar ödeme yaptınız? İstanbul'da başka doktor öneriniz var mı ? Yardımcı olabilir misiniz bana ?
Merhaba ben eskieşhiree oldum bu amliyatı ama. Geçen yıl martta oldım yaklaşık 12 bin tlye mal oldu giriş çıkış işlemleri sanırım bu yıl iki katına çıkmıştır ameliyatalr öenmli bir amelşyat parasına bakmadan iyi bir doktora olun hassas yapılması gereken en çnemlisi rahmin korunması gereken bir ameliyat

Cokkk gecmis olsunn :/
epidural anestezi verildi mi size?
bugun detaylar belli oldu, epidural anestezi sonrasi genel anestezi verilecekmis fakat bu belden igne fikri beni acaip korkutuyor :KK43:
zaten korkudan aglayacak durumdaydim, simdi bide ustune ameliyathaneye inis ve epidural korkusu eklendi :KK43:(
Marhaba belden iğne zararli mi

X