Miyom ameliyatı tecrübelerim

tesina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2023
97
95
36
Ben burda o kadar çok vakit geçirdim o kadar çok insanın tecrübesini okuyarak aydınlandim ki tecrübelerimi yazmayı kendime borç bildim. Ben 34 yaşındayım. 1 yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyordum ama sonuç alamadım hiç. Yaklaşık 3 yıldır varlığını bildiğim bir miyomum vardı. Kontrollerimde miyomda hiç büyüme gozlenmemisti. 1 yılın sonunda hiçbir sebep olmaksızın gebe kalamadim. Ben de daha fazla beklememek için tüp bebeğe gittim. Ankara'da bahcecide berfu hanıma gittim. Çok ilgili çok güler yüzlü bir doktordu. İlk gorusmede çok güven verdi bana. Muayene sırasında miyomun iki kat büyüğünü gördü. Tüp bebek tedavisi için miyomun kesinlikle alınması gerektiğini söyledi. Türkiye'nin sayılı doktorlarından gözünüz kapalı guveenebileceginiz bir hoca olan pof doktor Ahmet Göçmende aldım soluğu. O da miyomun alınması gerektiğini söyleyince düşünmeden ameliyatımi oldum. Ameliyatı robotik cerrahi ile yaptı. Çok şükür sorunsuz bir sekilde geçirdim. Hatta ertesi gün deli gibi temizlik yaptım. Foşur foşur banyo yıkadım o kadar söyleyeyim. Bu konuda tereddütu olan korkan varsa hiç korkmasın. İmkanı varsa Ahmet Hocayla muhakkak görüşsün.

Merhaba,geçmiş olsun öncelikle laparoskopi ile mi ameliyat oldunuz kaç cm’di miyomunuz

Evet laparoskopik oldum. Rahmin arka duvarinda 5 cm intramural miyomum vardı
Benimde 4 cm miyomum var rahmin sağ ve sol tarafında büyüdükçe rahmin şeklini değiştiriyormuş bir kaç ay önce doktorum laparoskopi yaptı fakat miyomları almamış böyle okudukça alınabileceğini anladım bana açık ameliyat ile alırım dedi ve kafam çok karıştı açıkçası

Nasıl yani. Laparoskopi yapıp niye almadı ki. Ameliyatı neden yaptı o zaman? Laparoskopik ameliyati miyom için yapıyorlar zaten. Miyomlari da genelde 5 cm e gelince almayı öneriyor doktorlar.

Nasıl yani. Laparoskopi yapıp niye almadı ki. Ameliyatı neden yaptı o zaman? Laparoskopik ameliyati miyom için yapıyorlar zaten. Miyomlari da genelde 5 cm e gelince almayı öneriyor doktorlar.
Kürtajdan sonra içerde sıvı var tüplerle ilgili sorun olduğunu söyledi o yüzden laparoskopi yapmıştı miyomları da alırım dedi fakat alma gereği duymamış ikinci gebeliğimde düşükle sonuçlandı şimdi miyom diyor aşırı kafam karıştı işte

Canımm geçmiş olsum. Bende myom ameliyatı olsum ikinci adetim 20. Gün oldu ve 3 gün çok az bu beni çok endişelendiriyor böyle olan varmıı

Canımm geçmiş olsum. Bende myom ameliyatı olsum ikinci adetim 20. Gün oldu ve 3 gün çok az bu beni çok endişelendiriyor böyle olan varmıı
Miyom ameliyatı sonrası adetlerde bir süre duzensizlik vs olması normal. Benim de ilk adetim 3 gün sürdü. Normalden daha az kanamam oldu. Daha doğrusu ben miyomla adetimin yoğun olmasina alışmışım galiba.

Miyom ameliyatı sonrası adetlerde bir süre duzensizlik vs olması normal. Benim de ilk adetim 3 gün sürdü. Normalden daha az kanamam oldu. Daha doğrusu ben miyomla adetimin yoğun olmasina alışmışım galiba.
Düzene girmesi ne kadar sürdü aceb sorabilirmiyim, ikinci adetimde 20. Gün oldu 3 güm bile sürmedi

Benim miyomum rahim duvarının arkasındaydi. Yumurtalıgim ile komşuluğu yoktu. O yüzden yumurtalıgimi etkileyen bir durum da yoktu. Ben miyom ameliyatınin yumurtalık rezervi ile alakasının olmadığını biliyorum. Ama senin miyomun nerede , yumurtalığıa yapışıklık vs gibi bir durum var mı? Onu doktoruna sor bence. En doğrusunu doktorun söyler.

Rahmin ön duvarında benimde, bazi yorumlarda miyom ameliyati sonrasi rezervin azaldığı ve gebeligin zorlastigi yaziyor o yuzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…