Miyom ameliyatı hazırlık

Denizyelken

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
183
16
Merhaba hanımlar
En nihayetinde kaçınılmaz sona geldim.
Haftaya miyom ameliyatı olucam ama çok korkuyorum.İgne yaptırmaktan dahi korkan biriyim.Henüz ameliyatım açık mı yoksa kapalı mı olucak emin değilim bunu doktorla tekrar konusucam.
Ameliyata almadan önce neler yapılıyor bilgi verebilirmisiniz.Üniversite Devlet Hastanesi'nde olucam

Merhabalar mayısın sonunda oldum bende amelıyatı.Eger ımkanınız varsa kapalı olun iyileşme daha kolay oluyor.Amelıyattan önce lavman yaptım ben evde aksamdan.Bırde son ıkı gun sıvı seylerle beslendım genel olarak.Bagırsak olayı için gercekten rahat oldu.Sorunuz olursa ozelden yazabılırsınız

Geçmiş olsun ne kadar sürede toparladiniz kendinizi
Çok geçmiş olsun ben iki defa miyomdan ameliyat oldum ilki 2017 yılında kapalı yöntemle ikincisi bu sene 30 mayısta açık ameliyat oldum.
Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler tabiki aç olmanız ve birgün öncesinden bağırsaklarınızın boşaltılması bunun için sıvı veriyorlar. Bende çok korkuyordum ama herşey çok güzel ilerledi ameliyatlar sorunsuz geçti tabiki bir iki gün hafif ağrılar oluyor onlar normal kendinize dikkat edeceksiniz ani hareket ağır kaldırma spor yüzme havuzu sauna bunlardan biraz uzak kalmamı tavsiye etmişti doktorum ve 8 ay gebelik yasak.
Çok geçmiş olsun

Eğer büyüklü küçüklü çoklu miyomunuz yoksa kesinlikle açık olmayın

Teşekkürler neden iki kez miyom ameliyatı oldunuz?Acaba kapalida küçük olanlari goremiyorlarmi yoksa miyom tekrar eden bir olgumu.
8 ay hamilelik yasak demissiniz lakin 3-4 ay sonra tüp bebek için başvuru yapabileceğimi söylemişti benim doktorum.İnsallah ameliyattan sonra bir sürpriz olmaz

8.5 cm boyutunda miyomun varmış bende doktoruma çok ısrarcı davrandım kapalı olması hususunda bana kapalı yapamiycagini ancak açık olarak yaparsa alabileceğini söyledi
Benim de aynı boyut doğumdan sonra küçülmüştu bazı doktorlar 12 cm çapındaki miyomu bile kapalı olarak alabiliyor

merhaba ameliyat oldunuz mu nasıl geçti doktordan memnun kaldınız mı açık mı kapalı oldunuz lütfen beni de bilgilendirin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…