Misir'da Tatil ?

Lief

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
117
18
Merhaba arkadaslar, fikirlerinize ihtiyacim var..

Esim ve 2 cocugumla beraber bu sene iznimizi Turkiye de degil Misir da tatilimizi yapalim diyoruz,

1- Biraz arastirdim fakat Misir pis bir ulke otelleri pis, yemekleri guzel degil diye duydum. 1,5 yasinda kizimda oldugu icin tereddut ettim ki temiz bi yer olmasi istiyorum senede bir tatil yapiyoruz sonucta. Gidip goreniniz var mi ?

2- 13-14 gunlugune gitmeyi dusunuyoruz fakat 1,5 yasinda kizim icin zor olur mu ? Gidecegimiz tarihde hava sicakligi 34 derece olacakmis. Gun fazla mi olur sizce ?

3- Onereceginiz bir otel var mi? Bir kac tane otel begendim Cocuklar icin daha cok alternatif olan ama Pis diye duyunca tereddutte kaldim.

Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim :26:

Gitmedim ama gidenlerden çok pis diye duydum...Eğer giderseniz yanınıza muhakkak bağırsak ilaçları alın...
Yerinizde olsam daha farklı bir ülke tercihinde bulunurdum

ben Kahire, Iskenderiye, Sharm el Sheikh'e gittim.. sokaklar biraz pis evet, ama ben otelimden memnun kaldım.. odalar temiz, yemekler de güzeldi. ha bizim damak tadımıza çok uygun değil belki ama eğer benim gibi tatlıyla doyan biriyseniz hiç sorun olmuyor :KK1: Tek tek piramitleri geziyorsunuz, çöl de ATV ile gezebiliyorsunuz (ki bunu kullanırken çok dikkat edin ben belimi kırıyordum çok ciddi incindi belim), develere biniyorsunuz, bedevi çadırında batan güneşe karşı çayınızı yudumluyorsunuz. bizim rehberimiz mükemmel biriydi. mısır insanı genellikle Türkleri çok çok seviyorlar,ama bazı satıcılar kaş ile göz arasında mal satabiliyorlar :KK1: çok güvenli bir ülke, hırsızlık hemen hemen hiç olmuyor. bazı firavun mezarını gezerken f.makinası ve telefona izin vermiyorlar, serviste güvenle bırakıyorsunuz. sharm'ın denizini anlatamam yaşamanız gerek. özellikle altı cam kaplı olan teknelerde ki tur tadından yenmiyor.. yanınıza ishal ilacı alın mutlaka, çünkü yemekleri biraz yağlı ve her suyu içemiyorsunuz. onun dışında ingilizceleri çok iyi değil, isterseniz minik bir sözlük alın yanınıza. bir de aman diyeyim kendi başınıza takılmayın.. yine sormak istediğiniz birşey olursa sorun cevaplarım :KK34:

Son düzenleme:
X